Neler Yeni

Rehber CS:GO için Aim Çalışması (Videolu)

Merhabalar, neler yeniye yazdıktan sonra birisinin "CS:GO için rehber yapar mısın?" demesinden sonra aklıma böyle bir fikir geldi. Umarım rütbe yükselememe sebepleri aim olan arkadaşlarımızın işine yarar. Ek olarak şunu da belirteyim, bu rehber sadece aim çalışmasına odaklıdır. Herhangi bir harita ve taktiksel bilgilerle ilgili mesajlar içermemektedir.

Görüntü ayarını 5:4 veya 4:3 yapın

Bunu söyleme sebebimi çoğu CS:GO'yu uzun zamandır oynayan birisi bilir ancak şöyle bir örnekle açıklayabilirim:
1657109753545.png

Gördüğünüz gibi eğer görüntü ayarınızı 5:4 veya 4:3'e kısarsanız oyuncu modelleri genişler, bu sayede adamları bir nebze de olsa daha kolay vurabilirsiniz. Ek olarakta 1080p görüntüye göre daha fazla FPS alabilirsiniz.

1657109885187.png

Ben "1280x1024" görüntü kalitesinde oynamaktayım.

Uygun nişangahı bulun

Bunun için isterseniz kendiniz oyun ayarından yapın, isterseniz direkt profesyonel veya tanınan kişilerin nişangahlarını otomatik olarak uygulayın.
Hazır nişangah bulmak için buraya göz atabilirsiniz: TIKLAYIN.

Uygun nişangahı bulmayı siz kendi kişiselleştirmenize göre ayarlayabilirsiniz, buna karışmak istemezdim ama bir detaya değinmeden geçmek istemiyorum.
1657109563658.png

Lütfen nişangahınızı bu kadar aralıklı yapmayın.

Benim kullandığım nişangahlar:

• CSGO-JTdJA-f95bn-YXovK-PCJ2J-JHbtH (yeni)
  • CSGO-4SMuU-Lbhxb-WpXpY-eoPbr-p2n6J (eski)
  • CSGO-YhDAz-9wyO6-dNmZf-TSyNY-BcoAL (en eski)
Bu kodları "Paylaş ya da İçe Aktar" kısmına yapıştırarak aktive edebilirsiniz. Bu 3 nişangahtan size uygun bir şey bulduysanız bunla devam edebilirsiniz.

Hassasiyetinizi ayarlayın

Hassasiyetinizi ayarlamak için bu atölyeyi ekleyin, ilerde de işimize yarayacak: TIKLAYIN.
Atölyeye girdikten sonra mevcut veya ayarladığınız hassasiyetin uygun olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz:

Benim hassasiyet ayarlarım:

• Fare Hassasiyeti : 1.65
  • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 0.90
  • Raw Girişi : Açık
  • Fare İvmesi : Açık
Aim Çalışması

Benim yaptığım hareketler:

OneTap çalışması:

Flick çalışması:

2'li veya 3'lü Flick çalışması:

Seri (Hızlı) Serbest Çalışma:

Rehberim burada sona ermiştir. Eğer bir problem çıkarsa aşağıya yanıt olarak yazabilirsiniz. İşinize yaradıysa ne mutlu bana, kendinize iyi bakın ve bir sonraki rehberimde görüşmek dileğiyle...

Düzenleme: Arkadaşlar görüntü ayarı önerisi sunma sebebim rehberin aim odaklı olması. Rehberin sadece aim geliştirme odaklı olduğunu lütfen unutmayın.
bu rehber sadece aim çalışmasına odaklıdır.
Eğer hem aim geliştirmeli hem de taktiksel bir rehber olsaydı istediğinizi seçin derdim veya 16:10 veya 16:9 önerirdim çünkü o çözünürlüğün görüş açısı daha geniş.

Son düzenleme:

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben 16:9 1080p ultra oynarım hacı
Ben de ultra oynuyorum da 1080P'de oynayan uzaylıdır. Hele ki bazı elemanlar var 4:3'ü blackbar ile beraber oynuyor delirmiş adam.

1657115782918.png

FRAX

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
bide aim çalışmada kafa takip yaparsanız baya gelişir önerim hareket ederken crossu adamın kafasında tutun aiminiz gelişir

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
bide aim çalışmada kafa takip yaparsanız baya gelişir önerim hareket ederken crossu adamın kafasında tutun aiminiz gelişir
Bahsettiğin olayı biliyorum ancak herhangi bi' oyun performansı arttırdığını görmediğim için koyma gereksinimi duymadım. (benim için)

DaffyGraphic

80+ Silver
Merhabalar, neler yeniye yazdıktan sonra birisinin "CS:GO için rehber yapar mısın?" demesinden sonra aklıma böyle bir fikir geldi. Umarım rütbe yükselememe sebepleri aim olan arkadaşlarımızın işine yarar. Ek olarak şunu da belirteyim, bu rehber sadece aim çalışmasına odaklıdır. Herhangi bir harita ve taktiksel bilgilerle ilgili mesajlar içermemektedir.

Görüntü ayarını 5:4 veya 4:3 yapın

Bunu söyleme sebebimi çoğu CS:GO'yu uzun zamandır oynayan birisi bilir ancak şöyle bir örnekle açıklayabilirim:
Alıntıyı görüntüle
Gördüğünüz gibi eğer görüntü ayarınızı 5:4 veya 4:3'e kısarsanız oyuncu modelleri genişler, bu sayede adamları bir nebze de olsa daha kolay vurabilirsiniz. Ek olarakta 1080p görüntüye göre daha fazla FPS alabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle
Ben "1280x1024" görüntü kalitesinde oynamaktayım.

Uygun nişangahı bulun

Bunun için isterseniz kendiniz oyun ayarından yapın, isterseniz direkt profesyonel veya tanınan kişilerin nişangahlarını otomatik olarak uygulayın.
Hazır nişangah bulmak için buraya göz atabilirsiniz: TIKLAYIN.

Uygun nişangahı bulmayı siz kendi kişiselleştirmenize göre ayarlayabilirsiniz, buna karışmak istemezdim ama bir detaya değinmeden geçmek istemiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Lütfen nişangahınızı bu kadar aralıklı yapmayın.

Benim kullandığım nişangahlar:

• CSGO-JTdJA-f95bn-YXovK-PCJ2J-JHbtH (yeni)
  • CSGO-4SMuU-Lbhxb-WpXpY-eoPbr-p2n6J (eski)
  • CSGO-YhDAz-9wyO6-dNmZf-TSyNY-BcoAL (en eski)
Bu kodları "Paylaş ya da İçe Aktar" kısmına yapıştırarak aktive edebilirsiniz. Bu 3 nişangahtan size uygun bir şey bulduysanız bunla devam edebilirsiniz.

Hassasiyetinizi ayarlayın

Hassasiyetinizi ayarlamak için bu atölyeyi ekleyin, ilerde de işimize yarayacak: TIKLAYIN.
Atölyeye girdikten sonra mevcut veya ayarladığınız hassasiyetin uygun olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz:

Benim hassasiyet ayarlarım:

• Fare Hassasiyeti : 1.65
  • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 0.90
  • Raw Girişi : Açık
  • Fare İvmesi : Açık
Aim Çalışması

Benim yaptığım hareketler:

OneTap çalışması:

Flick çalışması:

2'li veya 3'lü Flick çalışması:

Seri (Hızlı) Serbest Çalışma:

Rehberim burada sona ermiştir. Eğer bir problem çıkarsa aşağıya yanıt olarak yazabilirsiniz. İşinize yaradıysa ne mutlu bana, kendinize iyi bakın ve bir sonraki rehberimde görüşmek dileğiyle...
SEN HARİKA BİR DETAYSIN MUSTAFAAAM

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,584
İsim
Oğuzhan Şahin
Public dm yoksa o iş olmaz usta

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
1080x1080 oynuyorum karakterler valodaki neon gibi koşuyo mis gibi

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
1080x1080 oynuyorum karakterler valodaki neon gibi koşuyo mis gibi
1080x1080 yaptığımda benim ekran kartı çökmüştü, o günden beri korkudan o grafik ayarına tekrar çekmiyorum.

Top Bottom