Neler Yeni

CS:GO Oynarken Sistem “Kilitlenme/Donma” Sorunu

EECN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre Can
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar

Sistem alalı 4 ay oluyor. Düne kadar sorunsuz bir şekilde kullanıyorken ilk nazar boncuğum geldi. Dün CS:GO oynarken maç ortasında oyun birden “kilitlendi/dondu”. Alt+Tab yaptım, işlemedi. Görev yöneticisini açtım ama hiçbir işlem yapamadım. Bilgisayar açık halde erişimim dışındaydı. Reset attım, anakart yazısında 15 dakika kadar durdu, açılmadı. Güç kaynağı kablosunu çıkartıp yarım saat bekleyip taktım, normal bir şekilde açtım. Bilgisayar tekrar açıldığında CS:Go uygulaması bilgisayarımdan silinmişti. Steam’dan tekrar yükleme yaptım. Onun haricince fm ve valorant sorunsuz bir şekilde oynadım..

Aynı sorun bugün cs:go oynarken 2 defa daha tekrarlandı.. her seferinde güç kablosunu çıkarıp bekliyorum, bilgisayar açıldığında oyunu yeniden yüklüyorum. Sizce sebebi ne olabilir? Belli bir zamanı olmadığı için oyun ortasında gidiyor. Bundan 1 hafta önceye kadar saatlerce maç oynarken şimdi 1 saat belki 2 saat sonra bilgisayarın kilitlenme durumu oluyor..

Not: Oyun içi sıcaklık değerlerim normal seviyededir. ( İşlemci: 65-70, Ekran kartı: 50-60)

Sistem Özellikleri:
16 GB Ram
3500X
GTX 1660 Super

Top Bottom