Neler Yeni

Curved vs Düz Ekran? Dostlar sizce hangisi alınmalı?

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Serkan Barındık
Arkadaşlar monitör almak istiyorum fakat OLED seçeneğini pahalı olduğu için bir kenara kaldırdım. Ama şimdi ise tercih etmem gereken diğer bir seçenek kaldı. Düz ekran mı daha kullanışlı oluyor yoksa curved diye bahsi geçen kavisli ekran mı? PC'de oyun olarak LoL, Albion Online gibi oyunlar oynuyorum. İkisini de kullanıp tecrübe etmiş arkadaşların değerli görüş ve önerilerine çok ihtiyacım var. Bu zamana kadar hep düz ekran kullandım ve kavisli ekranla ilgili hiçbir deneyimimi olmadı.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
507
İsim
Anonim Ankh
Ultrawide falan almayacaksan düz panel daha iyi, bir de IPS panel daha iyi. Curved'lerin neredeyse hepsi VA panel.

Honigfluss

80+ Bronze
Bildiğim kadarıyla kavisli ekranın avantajı yarış arabası simülasyonu veya helikopter ya da uçak kokpitinde olduğun simülasyon oyunlarında daha hoş bir deneyim sunuyor olması. Fps oyunlarında da daha iyi oluyor diye biliyorum. Ama bunların dışında VA panel olduğu için renkleri kötü gösteriyor bu da büyük bir dezavantaj.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Serkan Barındık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki biraz daha fazla meblağ karşılığında VA değilde IPS panel olan bir curved ekran biliyor musun? 0.1ms ve altı?

Palo DAYI

80+ Silver
Düz ips panel al daha iyidir elimde asusu vg27aq3a modeli var tavsiye ederim eski modeli olan vg27aq1a modelinide deneme şansım oldu ikiside güzel monitor

• Beğen
Reaksiyonlar: Era.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Serkan Barındık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düz ips panel al daha iyidir elimde asusu vg27aq3a modeli var tavsiye ederim eski modeli olan vg27aq1a modelinide deneme şansım oldu ikiside güzel monitor

Hemen inceliyorum hocam.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Düz monitör daha güzel bence gerek oyunlarda olsun gerek bir şey izlerken bana daha güzel geliyor, tercih meselesi.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kişisel tercih meselesi. Yakınlarında mağaza vs. varsa gidip dene derim. Curved konusunda en iyi kararı öyle verirsin.

Epiktetos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
İshak Çakır
Hikayeli oyun oynamak ve film izlemek amaçlı kullandığım için ben curved model tercih etmiştim . Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ve ihtiyaçlarımı yeterince karşıladı . Burada belirleyici olan ne amaçla kullanılacağı .

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Serkan Barındık
Hikayeli oyun oynamak ve film izlemek amaçlı kullandığım için ben curved model tercih etmiştim . Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ve ihtiyaçlarımı yeterince karşıladı . Burada belirleyici olan ne amaçla kullanılacağı .

LoL ve Albion gibi online oyunlar oynuyorum diye belirtmiştim hocam ama dizi falan izlemem diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,054
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom