Neler Yeni

Android Custom ROM kurmalı miyim?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Eğer cihazın performansından şikayetçi isen custom rom'a geç. Aksi taktirde geçmeyi sakın düşünme. Sensörün kalitesi falan belli zaten. üzerine ekstra yazılım olarak katkı sağlıyabilirsin. Oda GCAM ve arkadaşın dediği gibi XML dosyası bularak elde edebilirsin. Her GCAM modeli cihazınıza uyumlu olmaz. Bunuda bilin. Ya çok kasar, Ya uygulamadan atar, Ya çektiği resmi kaydetmez. En stabili hangisi ise bulup deneyin.
Şuan 7.3 kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok

Bergee

80+ Silver
Custom rom tam olarak nedir ben de yapabiliyor muyum ve ne işe yarıyor ? (Poco X3 NFC)
Hocam Poco X3 NFC kullanıyorum ve aosp rom kullanıyorum. Custom ROM dediği editlenmiş MIUI arayüzü gibi düşünün. Gereksiz tüm hizmetlerden programlardan arındırılmış daha özelleştirilmiş bir MIUI arayüzü kısacası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@RevDeisDou hocam yardıma ihtiyacınız olursa buralardayım öncelikle Bootloader kilidi için süre almanız gerekiyor. Bir kaç gün bazen hafta bazen ay süre veriyor o süre bittiği zaman rom yükleyebiliyorsunuz.

Önereceğim rom ise; xiaomi.eu

Bergee

80+ Silver

Bergee

80+ Silver

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,057
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Hocam Poco X3 NFC kullanıyorum ve aosp rom kullanıyorum. Custom ROM dediği editlenmiş MIUI arayüzü gibi düşünün. Gereksiz tüm hizmetlerden programlardan arındırılmış daha özelleştirilmiş bir MIUI arayüzü kısacası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@RevDeisDou hocam yardıma ihtiyacınız olursa buralardayım öncelikle Bootloader kilidi için süre almanız gerekiyor. Bir kaç gün bazen hafta bazen ay süre veriyor o süre bittiği zaman rom yükleyebiliyorsunuz.

Önereceğim rom ise; xiaomi.eu
Ne gibi bir fark yaratıyor peki

MasterRei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Samet Yılmaz
Pixelde özelleştirme yok hocam ayrıca CrDroid antutuda geekbenchte falan geçiyor pixeli :D
Fark göremiyorum ben zaten NGK kernel kullanıyorum özelleştirme konusu da o kadar önemli bulmuyorum ama denerim bir gün

Bergee

80+ Silver
Ne gibi bir fark yaratıyor peki
Stabillik pil performansı oyun performansı her konuda etkiliyor hocam şöyle söyleyeyim sabah şarjdan çektim 100'dü saat: 7:20 civarı. Şuan saat 14:52 ve aktif kullanımda 83'e anca düştü şarjım :D 2 günü o kadar rahat çıkarıyorum ki ... Birde 90hz seçeneği mevcut hep o açık full parlaklıkta kullanıyorum :D

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,057
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Stabillik pil performansı oyun performansı her konuda etkiliyor hocam şöyle söyleyeyim sabah şarjdan çektim 100'dü saat: 7:20 civarı. Şuan saat 14:52 ve aktif kullanımda 83'e anca düştü şarjım :D 2 günü o kadar rahat çıkarıyorum ki ... Birde 90hz seçeneği mevcut hep o açık full parlaklıkta kullanıyorum :D
Peki yapmak istesem yardımcı olur musunuz nasıl yapılıyor vs ?

Bergee

80+ Silver

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,057
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler