Neler Yeni

DA-G3 Stock fanla R23 Benchmark testi ve ısınma sorununun çözümü

Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
seni hiç alakadar etmez
Konu malum stock fanla DA-G3 sistemi hem işlemci hem ekran kartı absürt sıcaklıklara çıkıyor özellikle işlemci için stok fanda uygun sıcaklık için voltajı yakalamak zor. Ben birkaç deneme yaptım onların üzerinden konuya girmek istiyorum.

Bios ve windows stock haliyle yapılan test (voltaj 1.43 e kadar çıkıp iniyordu, sıcaklık 3 4 dk içinde 95 oldu sınırlama olmasa belki geçecek, işlemci frekansı da karma, yani sürekli 4.2ghz de çalışmıyordu, benchmark puanı 8469.)

stock.jpg

Bios'tan core performance boost kapatarak yaptığım test (voltaj en düşük seviyede 1.03 civarlarında sabitti, sıcaklık max 85, işlemci frekansı da sabit 3.6ghz, benchmark puanı 8233 puan)

cpb on.jpg

Buda benim yaptığım ayar (voltaj 1.038 e sabit, sıcaklık max 81 derece, işlemci frekansı sabit 3.9ghz benchmark puanı 9039.)

3.9 1.038 81 derece.jpg

Nasıl cpb den daha düşük sıcaklık verip daha performanslı çalışıyor? Fake resim veya farklı fan takılı diye düşünenler olabilir diye videosunu bırakıyorum

Silikon testini de bırakayım belki kaliteli bir işlemciye denk geldiğimi düşünebilirseniz ama en kötü olanıymış :) (Bu arada programın bana tavsiye ettiği değerlerle benim buldugum değerlerin alakası yok sanırım bunlara çokta güvenmemek lazım :) .)

diagnostic.jpg

Son düzenleme:

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,312
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Ben sözde bu programın en iyi değerli sunduğunu sanıyordum, güzel konu hocam elinize sağlık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
seni hiç alakadar etmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
seni hiç alakadar etmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben de yapayım mı önerir misiniz.

Tabi ki öneririm ama benim sözüme güvenmene gerek bile yok sonuç orta da özellikle insanlar şüpheye düşmeyip içi rahatlasın diye paylaştım ryzen master indirip önce onun üzerinden deneyin çünkü işlemci silikonları birebir aynı değil ufak voltaj veya frekans farklılık olabilir aynı sonucu vermezse bi iki tık üzerini deneyip sonuca ulasabilirsiniz

Top Bottom