Neler Yeni

Dacia Sandero 2010 1.4MPI kaç devirde kullanılmalı.

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,637
İsim
Yiğit Emir Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Telefon, PC
Instagram
rexalwst
Steam
yaşıyorum hala
Discord
Rexalest#0427
Aracı bir kaç ay önce aldık 3500 devirin üstüne çıkmıyoruz hiç. 2500-3000 arasında kullanıyoruz genelde. Aracın devir göstergesinde redline yok. Kaç devirde kullanılmalı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternette gördüğüm videolarda atmosferik benzinli araçlarda 5000-6000lere kadar devir çevirttiriyorlardı.

Son düzenleme:

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Araç atmosferik devir çevirsen bir şey olmaz. Aksine rampalarda vs. Biraz yüksek devirli kalkman daha rahat olacaktır. Ayrıca yüksek devir yakıtı artırır. Yol durumuna bağlı da devir değişebilir

Kontfire

80+ Silver
1687461641692.png

Tork beygir diyagramına baktığımızda en yüksek tork u 3000 devirde alırken en yüksek beygire 5500 devirde ulaşırsın. Yokuş vb tork gerektiren durumlarda 3000 devir civarında sürersen en yüksek performansı alırsın.

Benzinli ve atmosferik araçlarda 6 bin devire kadar sıkıntı yaşanmaz fakat redline dediğimiz genelde 6bin-8bin devir aralığında motor kendini yeterince yağlayamaz ve soğutamaz. Bu durumdan dolayı o devirler kırmızı ile gösterilir, yani motor derki; “hacı benim devir daimim soğutmaya ve yağlamaya yetişmiyor bu devirlerde uzun süre kalma”.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
uzun yolda bas basabildiğin kadar redline a girince hissedersin zaten :ROFLMAO: şaka bi yana yakıt tasarrufu için atmosferik arabalar 2-3k devir arasında sürülmelidir. 2000 nin altında araba tork vermez ceset gibi gitmeye çalışır

egebaranakk0

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
Tork beygir diyagramına baktığımızda en yüksek tork u 3000 devirde alırken en yüksek beygire 5500 devirde ulaşırsın. Yokuş vb tork gerektiren durumlarda 3000 devir civarında sürersen en yüksek performansı alırsın.

Benzinli ve atmosferik araçlarda 6 bin devire kadar sıkıntı yaşanmaz fakat redline dediğimiz genelde 6bin-8bin devir aralığında motor kendini yeterince yağlayamaz ve soğutamaz. Bu durumdan dolayı o devirler kırmızı ile gösterilir, yani motor derki; “hacı benim devir daimim soğutmaya ve yağlamaya yetişmiyor bu devirlerde uzun süre kalma”.
Harika bi şekilde anlatilmiş sondaki benzetmeye koptum xpmleajsnsvsjsvdnsbddn

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,637
İsim
Yiğit Emir Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Telefon, PC
Instagram
rexalwst
Steam
yaşıyorum hala
Discord
Rexalest#0427
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepinize teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bora
Alıntıyı görüntüle

Hocam konu eski ama kusura bakma kendi aracım için bakmak istiyorum nerden bakabilirim sitesi var galiba teşekkür ederim şimdiden

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom