Neler Yeni

Daha Önce Diş Çektirenler Bakabilir mi?

ynsmr_cgn

80+
Beyler dişimde kis olduğu için 2 gün önce çektirdim dişimi. Dişimin olduğu yer boş kaldı ve sürekli kan var.

Orada ki kan ort kaç günde geçiyor? Ve siz dişinizi çektirdikten sonra dişinizi fırçaladınız mı? Kanaması durmuştu hafif dişimi fırçaladım - yanlışlıkla oraya deydim galiba - tekrar kanamaya başladı.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,761
İsim
Can BOZKURT
Beyler dişimde kis olduğu için 2 gün önce çektirdim dişimi. Dişimin olduğu yer boş kaldı ve sürekli kan var.

Orada ki kan ort kaç günde geçiyor? Ve siz dişinizi çektirdikten sonra dişinizi fırçaladınız mı? Kanaması durmuştu hafif dişimi fırçaladım - yanlışlıkla oraya deydim galiba - tekrar kanamaya başladı.
Dolgu yaptıracaksın oraya.

Lyndray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Furkan Kaya
Benim dişimin dibinde kist vardı ameliyatla alındı ve yaklaşık 2.5 saat sürdü. Ağrısı 4 5 gün sürmüştü kanama yaklasik 3 güne durmuştu. Hafifçe fırçalayabilirsin onun dışında tuzlu su ile gargara yapmanda fayda var. En azından yara kapanana kadar günde 2 3 kere yap

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

O bölgeye herhangi bir cisim yaklaştırmayın hocam minimum 5 gün.

ynsmr_cgn

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim dişimin dibinde kist vardı ameliyatla alındı ve yaklaşık 2.5 saat sürdü. Ağrısı 4 5 gün sürmüştü kanama yaklasik 3 güne durmuştu. Hafifçe fırçalayabilirsin onun dışında tuzlu su ile gargara yapmanda fayda var. En azından yara kapanana kadar günde 2 3 kere yap
Senin dişinde ki kis baya yayılmış heralde

Lyndray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Furkan Kaya
Senin dişinde ki kis baya yayılmış heralde
Bende ki bayağı yayılmıştı. Ameliyatın üstünden yaklasik 6 yıl geçti ama ameliyat anı hala aklımda :D

2.5 saat ağzımı açınca çenem kilitlenmisti

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Diş çektirdikten sonra 1 hafta kanama normal ama sürekli kanaması normal değil. Yemek yediğin de oraya gelirse evet kanıyor. Böyle olduğun da tuzlu su ile gargara yapmayı dene eğer yine de geçmezse doktorunu arayıp sormakta fayda var.

ynsmr_cgn

80+
Diş çektirdikten sonra 1 hafta kanama normal ama sürekli kanaması normal değil. Yemek yediğin de oraya gelirse evet kanıyor. Böyle olduğun da tuzlu su ile gargara yapmayı dene eğer yine de geçmezse doktorunu arayıp sormakta fayda var.
Knka dediğim gibi durmuştu neredeyse ama dişimi fırçalarken dokundum heralde oraya şimdi biraz başladı yine

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Knka dediğim gibi durmuştu neredeyse ama dişimi fırçalarken dokundum heralde oraya şimdi biraz başladı yine
Dişini ilk 2 gün hiç fırçalama bence çok ciddi bir şey yoksa ya da oraya ne sıcak ne de soğuk suyun bile değmesine izin verme çok hassas bir yer orası dikkatli olman gerekiyor.

Haruka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Haruka

Benimkinin kanaması 1 2 gün sürmüştü. Kanadığı için yumuşak yemekler yiyip çorba içtim. Dişlerimi çekilen yere dokunmadan yavaşça fırçalamıştım. Çekilen yerin iyileşmesi sanırım yaklaşık 2 ay sürdü. Tabii benim biraz zorlu geçmişti aynı anda 3 dişimi çektirip 2 tane de dolgu yaptırmıştım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Kerim
Oraya kaliteli bi dolgu yaptırmanı öneririm başkan.Sürekli kanaması normal değil bir dişçiye baktır derim.Sağlık her şeyden önemli.Aman kendine dikkat et.

Top Bottom