Neler Yeni

Daha yeni kendi topladığım sistem çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Süleyman Emre Çolak
Daha yeni işlemci anakart ve ram aldım az önce sistemi toplayıp açtım. Sisteme siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor. Klavyeye basıyorum olmuyor. Ayrıca PSU da debug kablosu denen şeyi bulamadım o yüzdenmi yoksa anakartta yanan kırmızı bir ışık oluyor açınca kapatınca sadece mavi ışık. Acaba ramleri slot değiştirdim. Acaba anakart 1333mhz destekliyor ramim 1600mhz o yüzdenmi kendi kendine otomatik almazmı lütfen yardım edin.

Anakart: H61 FEL-U
İşlemci: İ5 2400

EmirOsman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Osman
Daha yeni işlemci anakart ve ram aldım az önce sistemi toplayıp açtım. Sisteme siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor. Klavyeye basıyorum olmuyor. Ayrıca PSU da debug kablosu denen şeyi bulamadım o yüzdenmi yoksa anakartta yanan kırmızı bir ışık oluyor açınca kapatınca sadece mavi ışık. Acaba ramleri slot değiştirdim. Acaba anakart 1333mhz destekliyor ramim 1600mhz o yüzdenmi kendi kendine otomatik almazmı lütfen yardım edin.

Anakart: H61 FEL-U
İşlemci: İ5 2400
Anakartınız 1600mhz ram destekliyo. İşlemci soket tipide uyumlu. Sistemi açmaya çalışırken sisteme güç gidiyormu, fanlar dönüyormu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Süleyman Emre Çolak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartınız 1600mhz ram destekliyo. İşlemci soket tipide uyumlu. Sistemi açmaya çalışırken sisteme güç gidiyormu, fanlar dönüyormu?

Evet her şey gayet yerinde çalışıyor yalnız o kırmızı ışık benim dikkatimi çekti biraz birde BİOS pilini nasıl takarım kendisi tam yerine oturmamış gibi.

Trijuro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Efe Bayrak
Evet her şey gayet yerinde çalışıyor yalnız o kırmızı ışık benim dikkatimi çekti biraz birde BİOS pilini nasıl takarım kendisi tam yerine oturmamış gibi.
Üstüne bastır

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Süleyman Emre Çolak
Üstüne bastır
Üstüne plastik bir şeyle bastırıp fenedim olmadı ne yazıkki resmen ellerim harap oldu yarın bir bilgisayarcıya göstereceğim. İşlemciye bir şey olmasından inanılmaz korktum zaten az paramla aldım birde bir şey olmasını göze alamam. Neyseki baktım bir şey yokmuş. Ha bu arada sanki görüntü kendi içinde varmış gibi yani Num Lock kendi kendine çalışıyormuş gibi ama anlamadım onboard görüntü almayı denedim vermedi. Bir şey daha soracağım eski sistemimde olan HDD yi kullandım acaba ondanmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Süleyman Emre Çolak
Tekrardan merhaba evet aslında çözüm çok basitmiş. Ben anakartımı yeni aldığımda pin koruması zannnedip attığım küçük bir parça vardı. O paeça CMOS parçasıymış. İlk başta gene görüntü gelmedi ve sonra annemin evde temizlik yaptığı aklıma geldi. Arka görüntü kablosuyla biraz oynayınca görüntü geldi. Çok sağolun iyi günler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,755
Üyeler
158,183
Son üye
tusuu00
Top Bottom