Neler Yeni

Dambıl mı direnç lastiği mi ?

Dambıl mı direnç lastiği mi? (Lütfen işaretledikten sonra sebep belirtin. Bilimsel olarak)

• Oy kullanan toplam üye
    43

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bu daha kullanışlı tabii. Kapı tutma aparatıyla bir çok hareketi rahat yapabilirsin. Sağlam gibi duruyor yorumları da gayet olumlu. Alınabilir.
Çok soru soruyorum mazur görün.
Kötü yorum verenler neden vermiş diye baktığımda ürünün kısa olduğunu (trendyolda da aynı ürünü buldum orda da öyle) spor yaparken çok zorlanıldığını yazmışlar. Şimdi benim boyum 1.88 190. Gerçekten kısaysa ben onu çekene kadar ben pert. Satıcı 100 ila 120 cm uzunluğunda diyor normal mi yoksa benim için kısa mı olur? Bir de cırt cırtlardan çıkıp yapıştırma durumu varmış.

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Kötü yorum verenler neden vermiş diye baktığımda ürünün kısa olduğunu (trendyolda da aynı ürünü buldum orda da öyle) spor yaparken çok zorlanıldığını yazmışlar. Şimdi benim boyum 1.88 190. Gerçekten kısaysa ben onu çekene kadar ben pert. Satıcı 100 ila 120 cm uzunluğunda diyor normal mi yoksa benim için kısa mı olur? Bir de cırt cırtlardan çıkıp yapıştırma durumu varmış.
Onu kullanmadan bilemiyorum maalesef.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
@reckless86

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Spor yapmaya başlayacağım da. Hangisini alayım?

Direnç lastiğini öve öve bitiremeyenler var, dambılın kasa daha yoğun yük bindirdiğini, sporcunun çektiği lastiğin ne kadar direnç uyguladığını tam bilmemesi (siz çektikçe artıyor. 5 kgluk bir lastik size her daim 5 kg direnç uygulamıyor. 0'dan 5'e yükseliyor çektikçe) gibi etkenler vesaire.

Kilo 62 boy 188-190 yaş 17

Amacım güçlenmek ama daha çok kas kütlesi kazanıp şekil almak.

Direnç lastiği avantajları:
  1. Spor salonu makinelerinde yapılan hareketlerin tümünün yapılabilmesi
  2. Eklemlere ve esnekliğe olumlu etkisi
  3. Gücü ve dayanıklılığı arttırması
  4. Kök kasları aktif hala getirmesi
  5. Fiyat
Dumbell avantajları:
  1. Kas kütlesi oluşturmak için daha etkili
  2. Kas büyütmek için daha etkili
  3. Denge için daha iyi

Şimdi zaten sporcu vücudum olsaydı direkt ağırlık alırdım. Çünkü kütle oluşturmak için daha iyi. Ama ben zaten 0 noktasındayım. Direnç lastiği mi dumbell mı "benim için" daha mı iyi olur karar veremedim.
Bilimsel olarak sana burda bunu açıklayamam tabi ki ama 22 yıldır spor yapıyorum bende ara vermiş olsamda. Sen kendin 0 noktasındayım diyosun. Başlangıç olarak zaten hafif ağırlıklarla başlaman gerekecek buda seni belli hareketler ile sınırlandıracak. Direnç bandı ile ise çoğu yapamadığın hareketleri yaparsın , En önemli nokta ise direnç bandı ile öncelikle kaslarını ve eklemlerini yani vücudunu bu hareketlere alıştırmış olursun. Zaten direnç bandını çok kullanmazsın 1 ay bile yeterli olacaktır o hareketlere kaslarının ve eklemlerinin alışması için. Sonrasında yavaş yavaş ağırlık arttırarak gidebilirsin.

En iyi cevap olarak raporlayabilirsin hocam beğendiysen iyi çalışmalar şimdiden.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
@ensbhdr55 karar faslını geçtik. Şimdi hangi direnç bandını almaya geldi.
Bunu mu yoksa Decathlon daki mi?

Artı olarak ben aldığım ürünü 1 ay değil 6 ay falan kullanmak isterim. Sonuçta para gökten inmiyor. Direnç lastiği ile uzun süre çalışılır değil mi?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
@fatihcevik hocam siz şu an alacak olsanız ne alırsınız?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
11 parça olan lastiği alırdım. Daha kullanışlı.
Hocam nasıl bir artısı var? Decathlon tarzı lastikle yapılan videolarda bir sürü hareket var. Kapı aparatı nasıl bir artı sunar yani illa artı sunar ama ciddi bir katkısı var mı?

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hocam nasıl bir artısı var? Decathlon tarzı lastikle yapılan videolarda bir sürü hareket var. Kapı aparatı nasıl bir artı sunar yani illa artı sunar ama ciddi bir katkısı var mı?
Decathlon'daki lastikten daha çok hareket yapılabiliyor ve daha kolay şekilde hem de bir yere baglamana gerek kalmıyor o aparata takıyorsun.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Decathlon'daki lastikten daha çok hareket yapılabiliyor ve daha kolay şekilde hem de bir yere baglamana gerek kalmıyor o aparata takıyorsun.
Hocam direnç bandı videoları çeken insanlar niye hep kalın (Decathlon) tarz kullanmış olabilir sizce?

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Hocam neden direkt salona yazılmıyorsunuz?

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
En iyisi bandıl