Neler Yeni

Ddr5 Ram Uyumluluğu (Asrock B650 Livemixer)

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Yunus Şahin
Ne kadar fark ediyor bu uyumlu RAM anlamış değilim. Ben alırken bakmamıştım. Bu konudan sonra anakartın sitesine baktım, kullandığım RAM gözükmüyor. Ama sorunsuz çalışıyor. Kime göre neye göre uyumsuzluk oluyor?

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,020
İsim
Baran Kut
Ne kadar fark ediyor bu uyumlu RAM anlamış değilim. Ben alırken bakmamıştım. Bu konudan sonra anakartın sitesine baktım, kullandığım RAM gözükmüyor. Ama sorunsuz çalışıyor. Kime göre neye göre uyumsuzluk oluyor?
Uyumluluk listeleri biraz da formaliteden var zaten hocam. Genelde güncellemeye de üşenir firmalar listeyi. EXPO ve XMP profilleri düzgünse ramlerin, stabil bir şekilde çalışabiliyorlar sistemlerde. Onun için de biraz bilindik markalara ve tavsiyelere bakmak gerek.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Yunus Şahin
Uyumluluk listeleri biraz da formaliteden var zaten hocam. Genelde güncellemeye de üşenir firmalar listeyi. EXPO ve XMP profilleri düzgünse ramlerin, stabil bir şekilde çalışabiliyorlar sistemlerde. Onun için de biraz bilindik markalara ve tavsiyelere bakmak gerek.

Anladım, teşekkürler.

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Diri
Asrock un kendi sitesinde Qlv listesi var ama iki farklı seçenek var Raphael ve Phoenix. Reddit te birisi ;
CPU nesillerinin mikro mimarileri için bir kod adı vardır. Raphael 7000 serisi CPU'lardır, Phoenix ise 8000 serisi APU'lardır. Demiş ama ben hiç bir şey anlamadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,099
Üyeler
156,127
Son üye
Hamza güven
Top Bottom