Neler Yeni

DeepCool LS520 SE + Ryzen 7 7800x3D Cinebech Test sonucu

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,805
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Kör oldum, gözlerim acıyor :D

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Arkadaşlar sıvı soğutmam yukarıya montelenmedi bende ön tarafa monteledim ön taraftaki fanları çıkartmadan üzerine monteledim yani 5 fanlı çalışıyor şuan :D Cinebech testi yaptığım zaman sıcaklığı 80-82 oluyor ve dahada yukarıya çıkmıyor tam istediğim gibi oldu sıvı soğutucu çok iyi soğutuyor gibi geldi bana bir önceki dark freezer x128 kule tipi soğutucumda 89 dereceye kadar çıkabiliyodu ani bir artış yaşanıyodu sıcaklıklarında.

@HacıSOFU @Amanita @Cavuskerem @ruaF1912 @TheShazZ
Sıcaklıklar normal duruyor.Gördügüm kadarıyla fanlar push-pull şeklinde amaçlanmış ama yanlış şekilde konumlandırılmış. Kasa içine bakan fanları ters yani kasaya hava verecek şekilde çevirmen gerekiyor.Ayrıca radyatör statik basınçlı fanlarla çalışmaya müsait olduğu için aio yanında gelen beyaz fanları radyatörün önüne koymalısın. Kasanın kendi fanları eğer statikse sorun yok.
Ayrıca diğer problem radyatör boru çıkışını üste bakacak şekilde konumlandırmışsın. Evet ekran kartı çok yer kapladığı için borular aşağıya doğru pek müsait değil ama ön taraf için en doğru kurulum, boru girişleri aşagıya bakacak şekildedir. Aksi halde akışkan sistem içinde hava baloncukları oluşabilir. Dediğim şekil konumlandırılamıyorsa kısa sürede radyatörün üste sığacağı bir kasa alman yararına olur. Daha detaylı bilgi için,

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Mert Camran
Kör oldum, gözlerim acıyor :D
Neden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıcaklıklar normal duruyor.Gördügüm kadarıyla fanlar push-pull şeklinde amaçlanmış ama yanlış şekilde konumlandırılmış. Kasa içine bakan fanları ters yani kasaya hava verecek şekilde çevirmen gerekiyor.Ayrıca radyatör statik basınçlı fanlarla çalışmaya müsait olduğu için aio yanında gelen beyaz fanları radyatörün önüne koymalısın. Kasanın kendi fanları eğer statikse sorun yok.
Ayrıca diğer problem radyatör boru çıkışını üste bakacak şekilde konumlandırmışsın. Evet ekran kartı çok yer kapladığı için borular aşağıya doğru pek müsait değil ama ön taraf için en doğru kurulum, boru girişleri aşagıya bakacak şekildedir. Aksi halde akışkan sistem içinde hava baloncukları oluşabilir. Dediğim şekil konumlandırılamıyorsa kısa sürede radyatörün üste sığacağı bir kasa alman yararına olur. Daha detaylı bilgi için,
Hocam bu dar kasada çok mucize beklenmez elimden geldiğince hiç olmadık ayarlar çekebildim maalesef şimdilik böyle idare etsin beni tez zamanda kurtulcam bu kasadan.
Ama bu değerli bilgilerin için çok teşekkür ediyorum sağ ol :peepokalp:

Rova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Anex
Deepcool ls520 montaj yaptıktan sonra bazı sıkıntılar yaşadım. Kasadaki argb'li fanlar ve kontrolcüyle alakalı. Bana yardımcı olabilecek var mı acaba? Bu soğutucunun montajından anlayan kimse?

Top Bottom