Neler Yeni

İnceleme Dell G2524H Monitörü İnceleme 280 HZ 0.5 MS (ALINIR MI?)

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Efe Kırmaz
Arkadaşlar selamlar bu benim forumda ki ilk incelemem olacak.
Görüntü kalitesi için kusura bakmayın kameram çok iyi değil, olabildiğince iyi yapmaya çalıştım en azından anlaşılır.

Bu inceleme de Dell G2524H Modelini inceleyeceğim.
Asıl sorumuz şu : Bu monitör f/p' mi? 10.000₺ Bütçeye alınır mı?
İlk önce monitörün fotoğrafını bırakayım .

Monitör :

Alıntıyı görüntüle

↓ Gelelim kağıt üstü bilgilere ↓

Ekran Özellikleri :
24.5"
(İnç)
1920x1080 piksel FHD 16:9
IPS Panel
280 Hz
(Windows'da max 240 hz, yükseltmek için overclock menüsünden hız aşırtmayı 280'e almanız gerekiyor.)
90 PPI
1000:1 Kontrast Oranı
400 Nit Parlaklık Değeri
0.5 Ms
Düz
Flat Ekran
sRGB %99 Desteği

Ekran Teknolojileri :
Adaptive-Sync
AMD Free-Sync
AMD FreeSync Premium
NVIDIA G-SYNC
Mavi Işık
Filtresi
Titreşimi Azaltma (Flicker Free)

Bağlantılar :
2x HDMI Port (Sürüm : 2.1)
2x DP Port (Sürüm : 1.4)
2x USB Port (Sürüm : 3.2)

Stant :
Asansör
Yatay-Dikey Döndürme (Pivot 90 º)

Üretim Yılı : 2023
Monitör Panel Fotoğrafları :
Oyun :

20240418_214819.jpg

Parlaklık / Contrast :
20240418_214833.jpg

Giriş :

20240418_214838-jpg.664063

Görüntü :
20240418_214842.jpg

Menü :
20240418_214850.jpg

Personel :

20240418_214853.jpg

Diğer :
20240418_214859.jpg

Ufo Test :
Üstte ki 280 FPS
Ortada ki 140 FPS
Altta ki 60 FPS

20240418_224550.jpg

Yorumlarım Ve Deneyimim :
Gerçekten çok akıcı ve ghosting kesinlikle çok düşük miktarda arkadaşlar ghosting yok diyebileceğimiz bir monitör. ben 8300₺ iken almıştım fakat şuanda da kesinlikle alınır.
monitörden ben kesinlikle memnunum.
Bende herhangi bir ölü piksel çıkmadı.
10.000₺ bütçem var alınır mı? sorusuna cevabım : evet alınır.

Artıları :

(+) Yüksek hz, düşük gecikme süresi, ips ekran sayesinde canlı ve güzel renkler, asansör, yatay ve dikey (pivot), neredeyse hiç olmayan ghosting.
(+) Asansör, pivot gerçekten çok konforlu hale getiriyor özellikle yatağınızda film izlerken çok rahat konumunu ayarlayabiliyorsunuz.
(+) Profesyonel seviyede oyunlar oynamanıza yardımcı oluyor. Bununla tryhard ranked kasabilirsiniz.
(+) Malzeme kalitesi ve monitörün tasarımı oldukça hoş kendini gerçekten premium bir ürün hissettiriyor. Üstelik fiyatına göre gayet iyi.
(+) Montajı gerçekten çok kolay ve basit.
Eksileri :
(-) her ips panelde olduğu üzere klasik siyah ekranda ışık sızması var.
film izlerken sağ üst sol alt gibi konumlarda ışık sızması var rahatsız etmiyor fakat bu bir eksi.
(-) Monitörün kapatma düğmesi arka tarafa koyacaklarına alt tarafa koymuşlar
bu yüzden ben ilk kurulumu yaptıktan sonra açma düğmesini bulamadım monitör bozuk sanıp korktum siz bu hataya düşmeyin :D
(-) Panelde Türkçe dil desteği yok.

Önerilerim :
· Panel ayarlarından sırasıyla Game-Overclock-280 HZ yapın. Bu monitörü 240 hz den 280 hz'e alacaktır.
· Overclock bölümünün bir altında Response Time bölümüne girip Super Fast seçin. Bu gecikme süresini düşürecektir.
· FPS oyunlarına girerken kesinlikle preset ayarlarından fps'yi seçebilirsiniz ben kullanıyorum tavsiye ederim.
· Asansörü en aşağıya çekip monitörü biraz yukarı doğru eğerseniz gerçekten güzel bir bakış açısı oluyor fps oyunlarında ve br oyunlarında tavsiye ederim.
(Fortnite OG sezonda unreal Valorant eposide 4'te immo2 peak'im vardı arkadaşlar. Rekabetçi oyunları ortalamanın üzerinde oynuyorum. Verdiğim önerileri denemenizi tavsiye ederim beğenmezseniz yapmayabilirsiniz.)

En Uygun Satın Alma Linki :
Alternatifler :

Ekler

• 20240418_214838.jpg
    20240418_214838.jpg
    2.7 MB · Hit: 241
Son düzenleme:

Luxier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Mehmet K
İnceleme güzel olmuş eline sağlık.Yalnız eksik bir yer var.Response Time olarak Extreme seçtiğimiz zaman daha az gecikme olduğu doğru ancak bunun eksisi bir miktar ghosting olarak dönüyor.FPS oyunlarında Super Fast olarak oynamanızı tavsiye ederim.İsterseniz bakıp deneyin Super Fast'te herhangi bir ghosting olmayacaktır ancak Extreme aldığınız zaman ghosting oluşuyor.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Görüntü kalitesi için kusura bakmayın kameram çok iyi değil, olabildiğince iyi yapmaya çalıştım en azından anlaşılır.

Monitör :

Alıntıyı görüntüle

Ekran Özellikleri :
24.5"
(İnç)
IPS Panel
280 Hz
(Windows'da max 240 hz, yükseltmek için overclock menüsünden hız aşırtmayı 280'e almanız gerekiyor.)
90 PPI
400 Nit Parlaklık Değeri
0.5 Ms
Düz
Flat Ekran
sRGB %99 Desteği

Ekran Teknolojileri :
Adaptive-Sync
AMD Free-Sync
AMD FreeSync Premium
NVIDIA G-SYNC
Mavi Işık
Filtresi

Bağlantılar :

Stant :
Asansör

Oyun :

Alıntıyı görüntüle
Parlaklık / Contrast :
Alıntıyı görüntüle
Giriş :

Görüntü :
Alıntıyı görüntüle
Menü :
Alıntıyı görüntüle
Personel :

Alıntıyı görüntüle
Diğer :
Alıntıyı görüntüle

Ufo Test :
Üstte ki 280 FPS
Ortada ki 140 FPS
Altta ki 60 FPS

Alıntıyı görüntüle

Gerçekten çok akıcı ve ghosting kesinlikle çok düşük miktarda arkadaşlar ghosting yok diyebileceğimiz bir monitör. ben 8300₺ iken almıştım fakat şuanda da kesinlikle alınır.

Artıları :

(+) Yüksek hz, düşük gecikme süresi, ips ekran sayesinde canlı ve güzel renkler, asansör, yatay ve dikey (pivot), neredeyse hiç olmayan ghosting.
(+) Asansör, pivot gerçekten çok konforlu hale getiriyor özellikle yatağınızda film izlerken çok rahat konumunu ayarlayabiliyorsunuz.
(+) Profesyonel seviyede oyunlar oynamanıza yardımcı oluyor. Bununla tryhard ranked kasabilirsiniz.
(+) Malzeme kalitesi ve monitörün tasarımı oldukça hoş kendini gerçekten premium bir ürün hissettiriyor. Üstelik fiyatına göre gayet iyi.
Eksileri :
film izlerken sağ üst sol alt gibi konumlarda ışık sızması var rahatsız etmiyor fakat bu bir eksi.
bu yüzden ben ilk kurulumu yaptıktan sonra açma düğmesini bulamadım monitör bozuk sanıp korktum siz bu hataya düşmeyin :D

Önerilerim :
· Panel ayarlarından sırasıyla Game-Overclock-280 HZ yapın. Bu monitörü 240 hz den 280 hz'e alacaktır.
· Overclock bölümünün bir altında Response Time bölümüne girip Extreme seçin. Bu gecikme süresini düşürecektir.
· FPS oyunlarına girerken kesinlikle preset ayarlarından fps'yi seçebilirsiniz ben kullanıyorum tavsiye ederim.
· Asansörü en aşağıya çekip monitörü biraz yukarı doğru eğerseniz gerçekten güzel bir bakış açısı oluyor fps oyunlarında ve br oyunlarında tavsiye ederim.
(Fortnite OG sezonda unreal Valorant eposide 4'te immo2 peak'im vardı arkadaşlar. Rekabetçi oyunları ortalamanın üzerinde oynuyorum. Verdiğim önerileri denemenizi tavsiye ederim beğenmezseniz yapmayabilirsiniz.)

Alternatifler :
Ayrıca şu monitörün ayağını değiştirin monitör standı alın çok büyük imzaya sahip olduğum modeli bıraktım

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Efe Kırmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnceleme güzel olmuş eline sağlık.Yalnız eksik bir yer var.Response Time olarak Extreme seçtiğimiz zaman daha az gecikme olduğu doğru ancak bunun eksisi bir miktar ghosting olarak dönüyor.FPS oyunlarında Super Fast olarak oynamanızı tavsiye ederim.İsterseniz bakıp deneyin Super Fast'te herhangi bir ghosting olmayacaktır ancak Extreme aldığınız zaman ghosting oluşuyor.
teşekkür ederim deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca şu monitörün ayağını değiştirin monitör standı alın çok büyük imzaya sahip olduğum modeli bıraktım
ben gayet memnunum ayağı büyük değil gayet iyi boyutta.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Emre
Discord
necromancerr
teşekkür ederim deneyeceğim.

ben gayet memnunum ayağı büyük değil gayet iyi boyutta.
Valla hocam bendede var ayağından gına geldi benim monitörü yaklaştırıyorum klavyeye çarpıyor geri itiyorum bu sefer fps oyunu oynarken sıkıntı yaşıyorum yoksa ayağı çok sağlam yapmışlar monitör kıpırdamıyor yalan yok

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Efe Kırmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla hocam bendede var ayağından gına geldi benim monitörü yaklaştırıyorum klavyeye çarpıyor geri itiyorum bu sefer fps oyunu oynarken sıkıntı yaşıyorum yoksa ayağı çok sağlam yapmışlar monitör kıpırdamıyor yalan yok
ben çok yakında oynamıyorum o yüzden rahatsızlık vermiyor ama evet tryhard rank kasıyorsan yakına alman yararına olacağı için ayağı sıkıntı ediyordur.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Emre
Discord
necromancerr
ben çok yakında oynamıyorum o yüzden rahatsızlık vermiyor ama evet tryhard rank kasıyorsan yakına alman yararına olacağı için ayağı sıkıntı ediyordur.
Normalde bende uzakta kullanıyorum ancak valorant rainbow six lol falan oynarken yakına alıyorum o zamanda klavye havaya kalkıyor kanser ediyor adamı

Jagexx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Ali Kemal HANCI
Aynı modele sahibim eklemek istediğim bir şey var, ghosting, tepkime süresi, ergonomi, sağlamlık vs on numara ama bence görüntü kalitesi çok kaliteli değil, ayarlardan standart modda kullandığımda renkler cansız gibi geliyor insanın gözünü yoruyor, bazen rpg yada moba moduna alıyorum bir nebzede olsa düzeliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
--------
Hocam o işi benq harici çözen yok sanırım bazı modellerde mprt olarak geçiyor benqda dyac olarak çok iyi

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Bende dell ile asus rog strix xg249cm arasında kalmıştım asusu aldım 2 gündür kullanıyorum samsung odyssey g3 va panelden ten geçtim , her türlü çok daha iyi bir monitör fakat görüntü ayarlarını pek yapamadım gibi renkler falan bir garip geliyor bu inceleme gibi keşke biriside asusun incelemesini yapsa da öğrensem bende , bilmediğim bir sürü teknoloji var monitörde

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Görkem

Monitör :

Alıntıyı görüntüle

Ekran Özellikleri :
24.5"
(İnç)
IPS Panel
280 Hz
90 PPI
400 Nit Parlaklık Değeri
0.5 Ms
Düz
Flat Ekran
sRGB %99 Desteği

Ekran Teknolojileri :
Adaptive-Sync
AMD Free-Sync
AMD FreeSync Premium
NVIDIA G-SYNC
Mavi Işık
Filtresi

Bağlantılar :

Stant :
Asansör

Oyun :

Alıntıyı görüntüle
Parlaklık / Contrast :
Alıntıyı görüntüle
Giriş :

Görüntü :
Alıntıyı görüntüle
Menü :
Alıntıyı görüntüle
Personel :

Alıntıyı görüntüle
Diğer :
Alıntıyı görüntüle

Ufo Test :
Üstte ki 280 FPS
Ortada ki 140 FPS
Altta ki 60 FPS

Alıntıyı görüntüle

Artıları :

Eksileri :

Önerilerim :
· Overclock bölümünün bir altında Response Time bölümüne girip Extreme seçin. Bu gecikme süresini düşürecektir.

Alternatifler :
Hocam beyaz renklerin sarı görünmesi. Işık sızması. Ghosting gibi bir sorunla karşılaştın mı? Viewsonic XG2431 , AOC 24G2ZU ve DELL G2524H arasında kaldım. Hangisini önerirsin

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Efe Kırmaz
Hocam beyaz renklerin sarı görünmesi. Işık sızması. Ghosting gibi bir sorunla karşılaştın mı? Viewsonic XG2431 , AOC 24G2ZU ve DELL G2524H arasında kaldım. Hangisini önerirsin
hayır beyazlar beyaz gözüküyor, ışık sızması evet var çoğu ips panelde olduğu gibi, ghosting sorunu yok fps oyunu veya br oynayacaksan super fast'a al overdrive'ı öyle oyna. Dell almanı öneririm kaliteli bir markanın f/p ürünü kesinlikle.

Aynı modele sahibim eklemek istediğim bir şey var, ghosting, tepkime süresi, ergonomi, sağlamlık vs on numara ama bence görüntü kalitesi çok kaliteli değil, ayarlardan standart modda kullandığımda renkler cansız gibi geliyor insanın gözünü yoruyor, bazen rpg yada moba moduna alıyorum bir nebzede olsa düzeliyor.
bende öyle bir sorun yok renkler gayet canlı, istersen nvidia denetim masasından digital vibrance ayarı var %10 arttırabilirsin.

Hocam o işi benq harici çözen yok sanırım bazı modellerde mprt olarak geçiyor benqda dyac olarak çok iyi
kesinlikle benq'da dyac müthiş bir teknoloji.

Top Bottom