Neler Yeni

Çözüldü✓ Dell G5 SE 15 G515 Nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fırat Akbulut

Bu ekran kartının bulunduğu bir cihazı bu fiyata alabiliyor olmak bana çok iyi gibi geldi siz ne dersiniz? Ramini gelecekte artırırım. Bir de internette watt değerinin önemli olduğunu da olmadığını da gösteren yerler gördüm. Watt değerinin kaç olduğunu bulamadım ama düşükse sorun olur mu?
Ram ve hz dışında bu laptopu aldığım takdirde karşılaşacağım kötü özelliklerden bahsederseniz sevinirim. Mux diye bir şey de gördüm umarım beklenmedik sorunlarla karşılaşamam.
Bilgim kadarıyla beni tek üzen noktası bu seviyenin altında bile olan ekran kartlarının bulunduğu birçok laptop 144hz iken bunun 60hz olması.
Bu laptopu soran başka kişiler de gördüm ama driver sorunları olduğundan falan bahsedilmiş...

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,721
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Alınmaz ısınma sorunu var diye biliyorum tam olarak bütçeniz ne kadar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fırat Akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alınmaz ısınma sorunu var diye biliyorum tam olarak bütçeniz ne kadar?
Net bir bütçem yok ama dar olduğu için olabildiğince ucuz almaya çalışıcam. Geleceğe yönelik olmasını da istediğim için 6vramli ve en ucuz olan bu laptop ilgimi çekti ama dediğiniz gibi çok kişinin ısınma sorunundan bahsettiğini gördüm. 3050 ya da 5500 gibi dlss/fsr teknolojileri de 4 vramli olsa bile geleceğe yönelik güvenceye almakta yeterli olacaksa onlara da yönelebilirim çünkü bütçem pek de geniş değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Çağatay Karayılan

Bu ekran kartının bulunduğu bir cihazı bu fiyata alabiliyor olmak bana çok iyi gibi geldi siz ne dersiniz? Ramini gelecekte artırırım. Bir de internette watt değerinin önemli olduğunu da olmadığını da gösteren yerler gördüm. Watt değerinin kaç olduğunu bulamadım ama düşükse sorun olur mu?
Ram ve hz dışında bu laptopu aldığım takdirde karşılaşacağım kötü özelliklerden bahsederseniz sevinirim. Mux diye bir şey de gördüm umarım beklenmedik sorunlarla karşılaşamam.
Bilgim kadarıyla beni tek üzen noktası bu seviyenin altında bile olan ekran kartlarının bulunduğu birçok laptop 144hz iken bunun 60hz olması.
Bu laptopu soran başka kişiler de gördüm ama driver sorunları olduğundan falan bahsedilmiş...
tamam o zaman bu kadar Şikayet ediyorsan almana ne gerek var?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Net bir bütçem yok ama dar olduğu için olabildiğince ucuz almaya çalışıcam. Geleceğe yönelik olmasını da istediğim için 6vramli ve en ucuz olan bu laptop ilgimi çekti ama dediğiniz gibi çok kişinin ısınma sorunundan bahsettiğini gördüm. 3050 ya da 5500 gibi dlss/fsr teknolojileri de geleceğe yönelik güvenceye alacaksa onlara da yönelebilirim çünkü bütçem pek de geniş değil.
Tam bir fiyat söylersen daha iyi olabilir

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,721
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Net bir bütçem yok ama dar olduğu için olabildiğince ucuz almaya çalışıcam. Geleceğe yönelik olmasını da istediğim için 6vramli ve en ucuz olan bu laptop ilgimi çekti ama dediğiniz gibi çok kişinin ısınma sorunundan bahsettiğini gördüm. 3050 ya da 5500 gibi dlss/fsr teknolojileri de geleceğe yönelik güvenceye alacaksa onlara da yönelebilirim çünkü bütçem pek de geniş değil.
Buna bakabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fırat Akbulut
tamam o zaman bu kadar Şikayet ediyorsan almana ne gerek var?

Tam bir fiyat söylersen daha iyi olabilir
Bilgim olmadığı için sizlere sordum. Çünkü driver sorunu kalıcı değildir. Geçmişteki sorunu yeni driper update ile gideremezler mi? Ayrıca bütçem kısıtlı olduğu için beğenmemezlik yapma lüksüm de çok yok.

kullanıyorum istedigini sorabilirsin
Şunlardan dolayı almamalısın dediğin neler var

kullanıyorum istedigini sorabilirsin
Şunlardan dolayı almamalısın dediğin neler var

Frecksloin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Egemen Çağlar
performansı fiyatına göre fazlasıyla iyi dediğin gibi. ben 16gb ram 4800h modelini kullanıyorum. açıkçası bilgisyar cidden ısınıyor, valorant oynarken işlemcim 92 ekran kartı 60 70 derecelerde geziyor ve fazla yüksek sayılar bunlar. rdr2 oynarken sürekli mavi ekran alıyordum (sadece rdr2'de yaşadım bunları) ve dolayısıyla oyunu sildim oynamadım. alianware command center diye bi uygulaması var pc hakkında yapabileceğin şeyler çok iyi olmuş fan devirleri falan ama fanlar tam yükte bile bilgisyar ısınıyor. pili 3 4 saat gidiyor orta parlaklıkta dizi izlerken gayet yeterli bence. fakat her şeyi geçtiğimde amd almanı önermem bu laptop için çünkü sürücüleri çok berbat yapmışlar sırf bunun için bile 3050 ya da 3050ti bi pcye bakabilirsin. rx5600m ile aynı performansı yakalarsın dlss vs. ile. fsryi kullanamadım ben nedenini bilmiyorum bu kadar sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fırat Akbulut
performansı fiyatına göre fazlasıyla iyi dediğin gibi. ben 16gb ram 4800h modelini kullanıyorum. açıkçası bilgisyar cidden ısınıyor, valorant oynarken işlemcim 92 ekran kartı 60 70 derecelerde geziyor ve fazla yüksek sayılar bunlar. rdr2 oynarken sürekli mavi ekran alıyordum (sadece rdr2'de yaşadım bunları) ve dolayısıyla oyunu sildim oynamadım. alianware command center diye bi uygulaması var pc hakkında yapabileceğin şeyler çok iyi olmuş fan devirleri falan ama fanlar tam yükte bile bilgisyar ısınıyor. pili 3 4 saat gidiyor orta parlaklıkta dizi izlerken gayet yeterli bence. fakat her şeyi geçtiğimde amd almanı önermem bu laptop için çünkü sürücüleri çok berbat yapmışlar sırf bunun için bile 3050 ya da 3050ti bi pcye bakabilirsin. rx5600m ile aynı performansı yakalarsın dlss vs. ile. fsryi kullanamadım ben nedenini bilmiyorum bu kadar sanırım
3050'nin dlss'ini kullanarak 6 gb vramin yerini doldurabiliyorsam üst seviyelerden vazgeçip 3050'li laptoplara bakacağım.

Frecksloin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Egemen Çağlar
3050'nin dlss'ini kullanarak 6 gb vramin yerini doldurabiliyorsam üst seviyelerden vazgeçip 3050'li laptoplara bakacağım.
hocam laptopun kullanacağı max vram 4 5 zaten çünkü pc 4k açamıyor 1080p'de rdr2 yuksek ve full ayarlarda 45-50fps aldım ve max kullandığı vram 4 oldu. pek sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum 4gb vram ile ve 6gb vram olmasının pcye sağlayacağı fps artışı dlssden çok dha düşük. ve nvidia benim 1650ti laptopu olan arkadaşa sanal 2gb vram eklemişti sürücülerle vs. belki ileride çyle bir destek daha gelir. ben bu pcyi almasam kesinlikle 3050 ya da 3050ti alırdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fırat Akbulut
Araştırma yaparken aklıma geldi de bu laptop çıkış yapalı çook olmuş drvier updatelerle şu an yeterince düzelmemiş midir diye düşündüm. Valorant'ta bile şu an 92 derece görüyorsan çok kötü.

Frecksloin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Egemen Çağlar
Araştırma yaparken aklıma geldi de bu laptop çıkış yapalı çook olmuş drvier updatelerle şu an yeterince düzelmemiş midir diye düşündüm. Valorant'ta bile şu an 92 derece görüyorsan çok kötü.
hayır, abdullah abinin incelediği son laptopa bakarsan o da bu seviyelerde. ortalama bi laptop alıyosun 70 derece olacağını mı sanıyosun?

Top Bottom