Neler Yeni

Yardım Dell S2721DGFA model monitörde sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
umut başaran

Dell S2721DGFA model monitör aldım karanlık temada donanım arşiv forumda gezerken ekranı daha da soluklaştırıyor ve yazılar kötülerştiriyor nasıl kapandığını bilen yardım eder mi?​

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
aykuttt
Hocam yorumlarınızı merak ediyorum. Aynı monitörden ben de almayı düşünüyorum açıkçası. Çok övülen bir model olarak biliyorum.

Utku16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hüseyin
aynı monitörü kullanıyorum daha bu gün geldi bende öyle bir sorun yok
şu an oyunlarda iyi bir ayar yakalamaya çalışıyorum

Utku16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hüseyin
hdryi kullanıyormusunuz ben daha denemedim

Utku16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hüseyin
oynlarda mı masa üstünde mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Walter White

Dell S2721DGFA model monitör aldım karanlık temada donanım arşiv forumda gezerken ekranı daha da soluklaştırıyor ve yazılar kötülerştiriyor nasıl kapandığını bilen yardım eder mi?​

Ben de bu monitörü kullanıyorum şuanda standart haliyle, hz ayarı dışında dokunmadım, bende senin gibi sıkıntı olmadı, renk ayarları olarak rtingste renk profili vardı onu deneyen var mı acaba nasıldır?

Canway

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ramazan Yılmaz
Ben de bu monitörü kullanıyorum şuanda standart haliyle, hz ayarı dışında dokunmadım, bende senin gibi sıkıntı olmadı, renk ayarları olarak rtingste renk profili vardı onu deneyen var mı acaba nasıldır?

Preset Modes => Custom Color => Gain => R : %91 G : %87 B : %100
Response Time = Super Fast
Smart HDR = Display HDR
Brightnessı gözüne uyanı yap Contrastı ben %75te kullanıyorum bulduğum en iyi ayarlar sanırım bu
Bende ekran kartı ayarlarından renk derinliğini 10 biti seçince ekranda yırtılma oluyor böyle anlık 5-10 saniyede bir 8 bite alınca düzeliyor neden oluyor bu sorun bilmiyorum. Araştırdım bulamadım. Windowsu tekrar kurdum yine düzeltemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Walter White
Preset Modes => Custom Color => Gain => R : %91 G : %87 B : %100
Response Time = Super Fast
Smart HDR = Display HDR
Brightnessı gözüne uyanı yap Contrastı ben %75te kullanıyorum bulduğum en iyi ayarlar sanırım bu
Bende ekran kartı ayarlarından renk derinliğini 10 biti seçince ekranda yırtılma oluyor böyle anlık 5-10 saniyede bir 8 bite alınca düzeliyor neden oluyor bu sorun bilmiyorum. Araştırdım bulamadım. Windowsu tekrar kurdum yine düzeltemedim.
Ben de o attığım rtings sitesindeki renk profilini ekledim, o yüzden preset modes: standart bıraktım renk profili öyle etkin oluyor sanırım. (renk yönetimine de ekledim tabi profili, varsayılan olarak ayarladım)
Response Time: Super Fast
Smart HDR: Desktop
Brightness ve Contrast: %75'te bıraktım ellemedim.
Bende yırtılma olmadı
renk derinliğini şuanlık 10 bitte kullanıyorum.

Display HDR nasıl bu arada? Ben sadece hdr destekleyen oyunlarda veya hdr destekleyen filmlerde windows'tan görüntü ayarları kısmından hdr'ı aç yaparak kullanıyorum. Adobe programlarında da windows'tan hdr ayarını açmak mantıklı olur mu acaba?

Canway

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ramazan Yılmaz
Ben de o attığım rtings sitesindeki renk profilini ekledim, o yüzden preset modes: standart bıraktım renk profili öyle etkin oluyor sanırım. (renk yönetimine de ekledim tabi profili, varsayılan olarak ayarladım)
Response Time: Super Fast
Smart HDR: Desktop
Brightness ve Contrast: %75'te bıraktım ellemedim.
Bende yırtılma olmadı
renk derinliğini şuanlık 10 bitte kullanıyorum.

Display HDR nasıl bu arada? Ben sadece hdr destekleyen oyunlarda veya hdr destekleyen filmlerde windows'tan görüntü ayarları kısmından hdr'ı aç yaparak kullanıyorum. Adobe programlarında da windows'tan hdr ayarını açmak mantıklı olur mu acaba?
Ben renk ayarlarını redditten aynı monitörü kullanan birinden aldım Display Hdr daha iyi gibi göründü bana. Windows HDR açınca renk profili devre dışı kalıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Walter White
Ben renk ayarlarını redditten aynı monitörü kullanan birinden aldım Display Hdr daha iyi gibi göründü bana. Windows HDR açınca renk profili devre dışı kalıyor.
Anladım hocam, peki display hdr yapsam renk profiline göre yapar mı hdr'ı? Bi de otomatik hdr olsa oyunlar için baya iyi olurdu ama windows 10'da bulamadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,471
Üyeler
156,497
Son üye
SelCrysta59
Top Bottom