Neler Yeni

DELL S2721HGF'de ekranda pikselleşme oluyor

RoyPien09

80+ Bronze
Dediğiniz sorunu bende yaşıyordum mesela masaüstünde simgelerin köselerine sanki kare koymuşlar gibi değil mi

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,277
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Dediğiniz sorunu bende yaşıyordum mesela masaüstünde simgelerin köselerine sanki kare koymuşlar gibi değil mi
Aynen oyle cikintili boyle. Renk gecislerinde sorun oluyor. Yani koselerde. Duz bir ekranda belli olmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrica gecen bir arkadas konu acmisti bu forumda. O da amd kart kullaniyordu ve monitoru 24 du. Yani 27 ile alakali bir durum oldugunu dusunmuyorum.

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Aynen oyle cikintili boyle. Renk gecislerinde sorun oluyor. Yani koselerde. Duz bir ekranda belli olmuyor.

Ayrica gecen bir arkadas konu acmisti bu forumda. O da amd kart kullaniyordu ve monitoru 24 du. Yani 27 ile alakali bir durum oldugunu dusunmuyorum.
Başka bir HDMI/DP monitörde denedin mi?

RoyPien09

80+ Bronze

Ben dediğim gibi ben de ne yaptıysam çözemeden daha dün bu sorunu yaşıyordum tesadüf oldu windows 11 geçmiştim bariz belli oluyordu şimdi windows 10 22h2 ye geçtim o sorun yok birde önceden ben çok yakından bakıyordum 35-40 cm falan pikseller belli oluyordu şimdi en az 50cm bakıyorum ne piksel var ne bir şey monitörün demekki bu mesafede kullanmak gerekiyor dedim sonradan.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,277
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Monitorde deneme sansim olmadi. TV de denedim. TVde de tam belli olmuyor. Cok buyuk ekran sonucta piksel sayilmasi daha kolay.
Seninki os veya görüntü aygıtı ile ilgili problem. Benim hdmı kablo bozuldu 24 inch di .gittim yedekten 19 inç vga getirdim çok piksel var.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,277
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Ben dediğim gibi ben de ne yaptıysam çözemeden daha dün bu sorunu yaşıyordum tesadüf oldu windows 11 geçmiştim bariz belli oluyordu şimdi windows 10 22h2 ye geçtim o sorun yok birde önceden ben çok yakından bakıyordum 35-40 cm falan pikseller belli oluyordu şimdi en az 50cm bakıyorum ne piksel var ne bir şey monitörün demekki bu mesafede kullanmak gerekiyor dedim sonradan.
Hocam yakin uzak bakmakla alakasi yok bende. Oyle olsa internet kafelerde de piksel sayardim. Ya monitorun kendisi ile alakali (27inc olmasi ile ilgili degil, belki baska bir sey vardir) ama oyle olsa baskasi da yasardi. Ayni monitoru kullanan birine yesil forumdayken sormustum ve oyle bir sorun yasamadigini soylemisti. Windows surumu mu degistireyim sizce?

Seninki os veya görüntü aygıtı ile ilgili problem. Benim hdmı kablo bozuldu 24 inch di .gittim yedekten 19 inç vga getirdim çok piksel var.
O ne oluyor hocam tam olarak?

RoyPien09

80+ Bronze
Monitorde deneme sansim olmadi. TV de denedim. TVde de tam belli olmuyor. Cok buyuk ekran sonucta piksel sayilmasi daha kolay.

Birde bende laptop'da vardı onda NVIDIA var ona bağladım monitörü aynı olay onda da vardı orada dedim alakası yokmuş diye elinizde laptop falan varsa deneyin farkı o zaman iyi anlarsınız

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Bu pcde merakımdan 3 hdd 1 ssd var. xp 7 8 11. hiçbirinde öyle sorun yok.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,277
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Birde bende laptop'da vardı onda NVIDIA var ona bağladım monitörü aynı olay onda da vardı orada dedim alakası yokmuş diye elinizde laptop falan varsa deneyin farkı o zaman iyi anlarsınız
Heh aynisi hocam bende laptopta denedim. Onda da piksel oluyordu da o kadar sacma ki bakin simdi sorun monitorde desek neden PS3 de sorun yok? Ekran kartinda desek neden laptopta da aynisi oluyor? Baska bir sorun var ya da ekran karti ile alakali. Laptopta da olmasinin sebebi 720p olmasi olabilir.

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Hocam yakin uzak bakmakla alakasi yok bende. Oyle olsa internet kafelerde de piksel sayardim. Ya monitorun kendisi ile alakali (27inc olmasi ile ilgili degil, belki baska bir sey vardir) ama oyle olsa baskasi da yasardi. Ayni monitoru kullanan birine yesil forumdayken sormustum ve oyle bir sorun yasamadigini soylemisti. Windows surumu mu degistireyim sizce?

O ne oluyor hocam tam olarak?
ya işletim sistemi ya monitörde kusur var. başka işletim sistemi dene.

RoyPien09

80+ Bronze

Bende öyle çözüldü sizde olmayabilir bir garanisini veremiyorum maalesef dediklerinizi inanın bende yaşadım bende aoc 24g2spu kullanıyorum hatta çok kafamı vurdum keşke iade etseydim diye bu sorunlardan dolayı sonradan düzeldi bilmiyorum

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,277
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
ya işletim sistemi ya monitörde kusur var. başka işletim sistemi dene.
11 de denesem mi ki hocam? Ama su ana kadar hep sifir kurulum yaptim. Yani verilerimin gitmesini istemiyorum bi cozumu var mi?

Bende öyle çözüldü sizde olmayabilir bir garanisini veremiyorum maalesef dediklerinizi inanın bende yaşadım bende aoc 24g2spu kullanıyorum hatta çok kafamı vurdum keşke iade etseydim diye bu sorunlardan dolayı sonradan düzeldi bilmiyorum
Hocam valla garip ya hani monitor desen monitor de degil. Ekran kartinda gibi gozukuyor sorun. Ya da isletim sistemi falan. Monitorle alakasi yok bence. Laptopta olmasinin sebebi 720p olmasi muhtemelen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
952,996
Üyeler
150,193
Son üye
odyofil