Neler Yeni

DELL S2721HGF'de ekranda pikselleşme oluyor

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,141
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Arkadaslar daha dediklerinizi denemedim ama sorun monitorde degil bunu dogruladim. Sorun ekran kartinda. Baska monitorde denemedim ama oyun icinde piksellesme vardi bunu ekran kaydedicisi ile kaydedip telefona attim. Telefonda da ayni sorun devam ediyordu. Yani sorun ekran karti ile. Garanti ilgilenir mi ki acaba bilginiz var mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Kürşat Kütükçü hocam siz yardimci olabilir misiniz
Merhaba problem nedir acaba kısaca özet geçer mısın

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Merhaba problem nedir acaba kısaca özet geçer mısın
Hocam kisaca soyle soyleyebilirim ekranda piksellesmeler oluyor. Ekran kartindan olusan bir problem oldugunu dusunuyorum. Windows ana ekraninda bile uygulamalarin kenarlari piksel piksel. Cikintili yani. Renk gecislerinde sikinti var. Sorun monitorde degil sanirim.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,141
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam kisaca soyle soyleyebilirim ekranda piksellesmeler oluyor. Ekran kartindan olusan bir problem oldugunu dusunuyorum. Windows ana ekraninda bile uygulamalarin kenarlari piksel piksel. Cikintili yani. Renk gecislerinde sikinti var. Sorun monitorde degil sanirim.
Büyük ihtimalle ekran kartı evet işlemci nedir bilmiyorum ama dâhili grafik birimi varsa onboard deneyin birde ekstra imkan varsa başka ekran kartı takip deneyin

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Büyük ihtimalle ekran kartı evet işlemci nedir bilmiyorum ama dâhili grafik birimi varsa onboard deneyin birde ekstra imkan varsa başka ekran kartı takip deneyin
Hocam yakin zamanda oyle yapacagim. Arkadasin sistemde monitoru deneyecegim. Onboard ekran karti da goruntuyu pek guzel vermiyordu ayni sorun vardi diye hatirliyorum. Ama PS3 de oyle bir sorun yoktu mesela cidden cok garip bir olay. Internette bu tarz sorun yasayan da pek gormedim garantiye girer mi o bile belli degil. Sagolun yardiminiz icin.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,141
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam yakin zamanda oyle yapacagim. Arkadasin sistemde monitoru deneyecegim. Onboard ekran karti da goruntuyu pek guzel vermiyordu ayni sorun vardi diye hatirliyorum. Ama PS3 de oyle bir sorun yoktu mesela cidden cok garip bir olay. Internette bu tarz sorun yasayan da pek gormedim garantiye girer mi o bile belli degil. Sagolun yardiminiz icin.
Gerekirse canlı bağlantı ile de kontrol ederim problem değil belli zamanlarda böyle işlere zaman ayırıyorum montaja gidiyorum arızalara bakıyorum kontrol ediyorum sanada destek olurum istersen yazman yeterli

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Gerekirse canlı bağlantı ile de kontrol ederim problem değil belli zamanlarda böyle işlere zaman ayırıyorum montaja gidiyorum arızalara bakıyorum kontrol ediyorum sanada destek olurum istersen yazman yeterli
Çok sağolun hocam Allah razı olsun ben deneyip sonucu yazarım.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,141
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,194
İsim
haro
bu monitörü alıp, iade etmiştim bir kaç sene oluyor ama çok iyi hatırlıyorum pixelleşme sorunu vardı kronik sorunlu.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
bu monitörü alıp, iade etmiştim bir kaç sene oluyor ama çok iyi hatırlıyorum pixelleşme sorunu vardı kronik sorunlu.
Sağolun hocam umarım sorun monitörde değildir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağolun hocam umarım sorun monitörde değildir
Ama sorun ekran kartında bence. Çünkü ekran kaydı alıp başka bir cihazda izlediğimde yine pikselleşme gözüküyor.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,385
Üyeler
154,051
Son üye
YunusTP
Top Bottom