Neler Yeni

Demir eksikligi icin tavsiye?

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Arda Yıldırım
Ağalar doktora gittim bana ilaç fln vermedi sordum ama sadece her ay iğne yaptırmaya gidiyorum gel dedi okadar bide kalsiyumlu şeyler yeme dedi bol ayran süt yoğurt yiyorum ondan olmasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka kırmızı et bu lahmacuna koyulanmi

Yoğurtlu yesem sorun olurmu kalsiyum demiri etkiliyor dedi doktor
O her ay iğne olayı cidden düzeltiyor da iğneden korkuyorsan tavsiye etmem. Bende b12 azdı 1 hafta boyunca her gün vurduruyordum.

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Ömer
Steam
1316142768
yanlış yapıyorsun kesin ama kalıcı çözüm önereyim sana demir tozu buluyorsun su ile yut bidaha düşmez neyse şaka et ye az
Et yiyorum zaten ama fazla fazla yanında ayranda var o mu azaltıyor acaba bide hap yutamıyorum

O her ay iğne olayı cidden düzeltiyor da iğneden korkuyorsan tavsiye etmem. Bende b12 azdı 1 hafta boyunca her gün vurduruyordum.
Korkmuyorumda Bende de b12 olabilir çok fazla unutuyorum sanırım özellikle yakın zamanı eskiyi değil

grasdiyas

80+ Silver
Et yiyorum zaten ama fazla fazla yanında ayranda var o mu azaltıyor acaba bide hap tutamıyorum
aga senin demir nası düşüyo gözün kararmıyo mu hiç ben etle çözdüm oturduğum yerden gözüm karrarıyodu demir gittimi b12 yerlerde benim

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Arda Yıldırım
Et yiyorum zaten ama fazla fazla yanında ayranda var o mu azaltıyor acaba bide hap yutamıyorum

Korkmuyorumda Bende de b12 olabilir çok fazla unutuyorum sanırım özellikle yakın zamanı eskiyi değil
Kan tahlili yaptırdınız mı yakın zamanda? Yaptırmadıysanız yapın ona göre besin takviyenizi alın hayat kaliteniz artıyor gerçekten.

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Hap aynen
Vitamin

Çay ve kahveyi azalt

Çayları demli içme açık iç
Kahve ve çay kullanmıyorum ayrandan başka hicbirsey içmiyorum

Kan tahlili yaptırdınız mı yakın zamanda? Yaptırmadıysanız yapın ona göre besin takviyenizi alın hayat kaliteniz artıyor gerçekten.
Yani 5 ay önce yaptırdım düzenli iğne vurdur dediler başkada bisey yapmadım sonra

aga senin demir nası düşüyo gözün kararmıyo mu hiç ben etle çözdüm oturduğum yerden gözüm karrarıyodu demir gittimi b12 yerlerde benim
Kararmiyo aga da et bol yiyorum niye düzelmiyor bilmiyorum

bwNN

80+ Silver
Süt ürünleri demiri tutar ondan süt ürünleri yeme demiş ama sen onu takma bu sefer de ca eksikliği falan olur. Tavsiyem demir oranı yüksek yiyeceklerle birlikte süt ürünleri tüketme etin yanında yoğurt ayran yeme içme. Benim ki kadar düşük çıkamaz demirin rahat ol bende demir düşük depolar boş ooo normalde 30 alt sınır bende 7 mi 5 mi neydi depolar desen bomboş ilaç içiyorum hap olarak ferosanal gibi bir ismi var iyi bir ilaç hangi doktora gitsem onu veriyordu. + bildiğim kadarıyla demir bitkiler de çok yok var ama bizim vucüdumuz ememiyor gibi bir şey diye hatırlıyorum onun için de limon sık yeşilliklere daha iyi sonuç alırsın diye hatırlıyorum bu son cümlem doktor demedi kendim öğrenmiştim bir keresinde. Değerlerin ne kadar bu arada

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
Benimde 2 ayda 82 den 39 a düsmüş demir, bana hap verdi doktor , bende çok ayran yoğurt yiyorum sanırsam o yüzden oldu, bu arada ciğer ye o etkili bi de avakado

bwNN

80+ Silver
Kahve ve çay kullanmıyorum ayrandan başka hicbirsey içmiyorum

Yani 5 ay önce yaptırdım düzenli iğne vurdur dediler başkada bisey yapmadım sonra

Kararmiyo aga da et bol yiyorum niye düzelmiyor bilmiyorum
Valla ben de et yiyorum ama yükselmiyor ya yapacak bir şey yok mecbur hap falan :D

Top Bottom