Neler Yeni

Yardım Devamlı Drop Yiyorum

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.

BuckBerry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Serkan
arkadaşlar ben ryzen 3 1200 ve gtx 1650 bir sistem topladım işlemci tarafımdan sistemim darboğaz yedi burda konu açtım ne yapmam gerektiği hakkında sağolsun abdullah yardımcı oldu cpu yükselt dedi bende gittim ryzen 5 3600 güçlü bir işlemci aldım r5 3600 ve gtx 1650 kullanıyorum fps çok yükseldi ama şuan daha fazla ve uzun süreli droplar yemeye başladım çözümü varmı kime sorsam yazılımsal win sürümünü düşür vb öneriler geldi sizce ne yapmam lazım cs go valorant gibi oyunlarda drop yiyorum r5 3600 ve gtx 1650 gibi donanımlar ile çok komik geliyo gerçekten acil yardıma ihtiyacım var fikri olan var mı? ...
Aynı sistemle aynı sorunu Windows 11 de yaşıyordum.Windows 10 a geri döndüm düzelmişti.

• Beğen
Reaksiyonlar: john

Farway

80+ Silver
Sorunum kaynağı ısıdır.
CPU Z indir stress test yap Hware monitölede ısıyı takip et. 90 dereceyi geçerse durdur.

Farway

80+ Silver
Isı değerlerim normal
Bilemiyorum bir veri paylaşmadınız. Dediğim programla test başlatıp 15 dk kontrol edin. 90 dereceyi geçerse durdurun programı. Hware monitörle sürekli kontrol edin

yusufcek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf ÇEKİRGE
Bilemiyorum bir veri paylaşmadınız. Dediğim programla test başlatıp 15 dk kontrol edin. 90 dereceyi geçerse durdurun programı. Hware monitörle sürekli kontrol edin
Isı değerlerim ekran kartı 50 işlemci 61 le çalışıyo dediğim gibi ısı değerlerim normal ama valorant gibi oyunda drop yediğimde ekran kartının kullanım oranı %2 lere kadar düşüyor drop.yiyorum

Napoli

80+
Bende de oyunlarda bazen kasıyor hissi oluşuyor bakıyorum fps 75 sabitten 60 a düşüyor.
r5 3500x
gtx1660s
16gb ram 3000mhz
512 gb adata su750 ssd

Farway

80+ Silver
Tüm parçaları tek tek test et. İşlemciyi prime 95 te en ağır yüke sok ama gözün ısıda olsun ramleride kullandır.
Ekran kartını furmakra sokuyorsun 1080P x2 MSAA da. Gözün yine değerlerde olsun.

HDtune ile diski kontrol.

Memtest86 yla ramleri kontrol et.
Bir check up yapalım sisteme komple,mavi ekran donma kasma gördüğün parça hatalıdır.

yusufcek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf ÇEKİRGE
Tüm parçaları tek tek test et. İşlemciyi prime 95 te en ağır yüke sok ama gözün ısıda olsun ramleride kullandır.
Ekran kartını furmakra sokuyorsun 1080P x2 MSAA da. Gözün yine değerlerde olsun.

Bir check up yapalım sisteme komple,mavi ekran donma kasma gördüğün parça hatalıdır.
PSU dan kaynaklanabilir mi ses geliyorda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diski kontrol ettim sıkıntı çıkmadı

Top Bottom