Neler Yeni

Devlet hastanesinde amalgam dolguyu söküp kompozit dolgu yaparlar mı?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,066
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Ben kompozit yapılınca o doktoru terkediyorum. özellikle gümüşlü amalgam 10 numara antibakteriyel. Çevresinin çürümesini bile önlüyor.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,826
İsim
Abdullah Aydoğdu
Nasıl bir zehirden bahsediyorsunuz? Amalgam dolgular zehir değildir.
Hocam AB'de amalgam dolgu neden yasaklandı? Madem hiçbir zararı yok, neden insanına değer veren ülkeler yıllardan beridir amalgam dolguyu yasaklıyor, yasaklamaya devam ediyor?

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Hocam AB'de amalgam dolgu neden yasaklandı? Madem hiçbir zararı yok, neden insanına değer veren ülkeler yıllardan beridir amalgam dolguyu yasaklıyor, yasaklamaya devam ediyor?
Hiçbir zararı olmadığını kim söyledi, vücuda yapay olarak yerleştirilen hemen her şeyde zarar vardır. Fakat burada bu zararın yararın üzerinde olup olmamasına bakılır. Amalgam dolgu konusuna gelince 2025 de yasaklama başlayacak. Yiyeceklerin içeceklerin çoğunda çok daha ciddi zararlar var. Sadece dile getirilmiyor parasal olgulardan ötürü.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,188
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Alt arka dişlerimde 6 tane amalgam dolgu var. Aşağı taraf taa çocukluğumdan başladı çürümeye.
Ancak amalgam dolgu biliyorsunuz zararlı. Bunları çıkartıp beyaz dolgu yaptırtmak istiyorum ama dolgu çıkartmak biraz uğraşlı bir işmiş sanırım.
SMART protokolü diye bir şeyle çıkartıyorlarmış dolguyu. Devlet hastanelerinde bu zımbırtıdan var mıdır?
Gidip amalgam dolgularımın çıkartılıp beyazlarından yapılmasını istiyorum desem sağlık için, ''hele hele beyefeniye bak yauww, tabi otur başımızın üstüne''
gibisinden bir tepki alır mıyım? :D Biz dolgu çıkartmıyoruz derlerse ne olacak? Zehirlenmeye devam mı?
Amalgam dolgu yapılırken ve değiştirilirken zararlı, sadece orada çözülüyor. Yani ağzında durdukça zarar vermez ama görünüm olarak evet kötü.

şahin doğan

80+ Platinum
Benim bildiğim amalgam dolgu yapılırken zararlı sadece. Yapıldıktan sonra değil.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,188
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Benim bildiğim amalgam dolgu yapılırken zararlı sadece. Yapıldıktan sonra değil.
Zararlı diye değiştirilmek istendiğinde de çözüldüğü için orada da zararlı, ama bu zarar ahım şahım değil tabii ki. Bölümünü okuduğum için diyorum ama arkadaş görünüm için değiştirecekse orasını bilemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıcak bir şey içerken, diş fırçalarken vs. sürekli o cıvayla bir şeyler temasa geçiyor. Yemek yerken de dahil.
Öyle bir şey değil hocam o, çözülmesi gerekiyor bu işlemde yapılırken yada çıkarılırken oluyor.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,826
İsim
Abdullah Aydoğdu
Zararlı diye değiştirilmek istendiğinde de çözüldüğü için orada da zararlı, ama bu zarar ahım şahım değil tabii ki. Bölümünü okuduğum için diyorum ama arkadaş görünüm için değiştirecekse orasını bilemem.
Yok hocam görünüm değil. Yıllar boyunca ağzımın içinde cıva taşıdım. Sadece artık daha fazla taşımak istemiyorum, konu bu.
Yapılan dolguyu geri çıkartmanın devlet hastanelerinde mümkün olmaması da ayrı bir komedi bence.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,188
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Yok hocam görünüm değil. Yıllar boyunca ağzımın içinde cıva taşıdım. Sadece artık daha fazla taşımak istemiyorum, konu bu.
Yapılan dolguyu geri çıkartmanın devlet hastanelerinde mümkün olmaması da ayrı bir komedi bence.
Amalgam daha sağlam ve daha uzun ömürlüdür, sen çıkartmak istediğinde "Zararlı" Olacak civa çözüleceği ve bunu soluyacağın için. Şuanda ağzında bulunan dolgu zararlı değil. Değiştirmek istiyorsan bir devlete sor ama devletin yapacağını sanmıyorum.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,826
İsim
Abdullah Aydoğdu
Amalgam daha sağlam ve daha uzun ömürlüdür, sen çıkartmak istediğinde "Zararlı" Olacak civa çözüleceği ve bunu soluyacağın için. Şuanda ağzında bulunan dolgu zararlı değil. Değiştirmek istiyorsan bir devlete sor ama devletin yapacağını sanmıyorum.
Hocam SMART denen olay varmış çıkartmak için de hiç zannetmiyorum olacağını.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,726
Üyeler
142,166
Son üye
Rmznsvn
Top Bottom