Neler Yeni

Dil bölümüne geçip yazılım öğrenmek

UcryXc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Göktunç
Şu an sayısalım derslerim kötü pekte bir hevesim yok açıkçası Dil de biraz iyi olduğumu düşünüyorum hedef yazılım. Dile geçip bi yandan bilgisiyardan yazılım öğrensem mi

saleRan

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ben de aynı dertteyim. Ama asıl sıkıntı yazılım için problem çözme yeteneği gerekiyor diye biliyorum. Sayısal yapamayanlar yazılım yapabilirler mi acaba?

UcryXc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Göktunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok derin düşüncelerdeyim mesela yazılım okuyorsun eyvallah ama eski programlama dilleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle de bir muhabbet var kendim öğrensem daha iyi o zaman

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Dil basit bir bölüm değil bunda bir kere hem fikir olalım. İngilizcem arkanlarıma nazaran çok daha iyi olduğumu söyleyebilirim ama buna rağmen zorlanıyorum. Kolay sanıyorsan hiç öyle bir olay yok sonuna kadar grammer ezberleyeceksin bir kitaba 600-700 veya 1200₺ para ödeyeceksin bunu da bil.

UcryXc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Göktunç
Biliyorum hocam hiç bir şey kolay değil
Dil basit bir bölüm değil bunda bir kere hem fikir olalım. İngilizcem arkanlarıma nazaran çok daha iyi olduğumu söyleyebilirim ama buna rağmen zorlanıyorum. Kolay sanıyorsan hiç öyle bir olay yok sonuna kadar grammer ezberleyeceksin bir kitaba 600-700 veya 1200₺ para ödeyeceksin bunu da bil.

Her bölümün kendi içinde zorluğu var ama sayısalım temel matematiğim bile çok kötü hani 1 senem boşa gitsin hiç istemiyorum

Dilde daha iyi olabileceğimi düşünüyorum sonuçta bir yere kadar aynı soru tipleri

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Her bölümün kendi içinde zorluğu var ama sayısalım temel matematiğim bile çok kötü hani 1 senem boşa gitsin hiç istemiyorum
Matematikten daha zor desem inanmazsın bu arada. :D

UcryXc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Göktunç
Türkçenin ingilizce paragraf hali gibi diyebilirim bildiğime göre

Matematikten daha zor desem inanmazsın bu arada. :D
İnanmam kesinlikle

Veya ben gözümde çok büyütüyorum

Ayrıca dilde tek dert ingilizce gerisi tyt ye bakar

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
967
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Şu an sayısalım derslerim kötü pekte bir hevesim yok açıkçası Dil de biraz iyi olduğumu düşünüyorum hedef yazılım. Dile geçip bi yandan bilgisiyardan yazılım öğrensem mi
Dil kolay değil sadece matematiği az görüyorsun onun yerine ingilizce yeni ''boss'' oluyor sayısalda kalmanız daha iyi olur bence

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Türkçenin ingilizce paragraf hali gibi diyebilirim bildiğime göre
Yoo türkçe ile bağdaştıramayacağım bir sürü olay var içinde.

Veya ben gözümde çok büyütüyorum
Sen matematiği gözünde çok büyütüyorsun sadece.

Ayrıca dilde tek dert ingilizce gerisi tyt ye bakar
Böyle bir şey yok buna emin olabilirsin.

Ayrıca şu anda 12. sınıf dil bölümü kuzenim sayısalcı arkadaşlarından çok daha fazla ders çalışıyor kafasını kitaptan kaldırmıyor. Keza ben bildiğim halde sürülerce soru çözmek zorunda kalıyorum.

Bazen matematik hocası yetersizliğinde bizde olduğu gibi sözel dersleri giriyor sosyoloji psikoloji tam oluyor.

Dil bölümünü matematikten kaçmak için seçme dil bölümünde bir hedefin olduğundan dolayı seç. Matematiği yapamadığın sürece dil bölümü okusan ne fayda eder sınavda her türlü çıkacakm bu.

Şöyle diyeyim tüm ingilizce konularını 1 sene içinde görüyorsun ve 12. sınıfta bunları ufak bir şekilde tekrarlayıp sadece soru çözüyorsun. Tüm türkçe kurallarını 1 senede öğrenip hatasız yapmaya çalıştığını düşün.

Şunu belirteyim matematikten kaçmak için sınıfa gelen 10 kişi pişman şu anda.

Alfha13

80+ Silver
Şöyle diyeyim tüm ingilizce konularını 1 sene içinde görüyorsun ve 12. sınıfta bunları ufak bir şekilde tekrarlayıp sadece soru çözüyorsun. Tüm türkçe kurallarını 1 senede öğrenip hatasız yapmaya çalıştığını düşün.
1 seneden kastın sadece 11. sınıf mı? Öyleyse eğer 11'de işlenen çoğu konu daha önce işlenmiş oluyor zaten, işlenmemiş olanlar zaten bildiğin konular oluyor. Dil okuyacağım diyen birinin o yaşta o konuları zaten halletmiş olması gerekiyor. YKS'deki sınavda da zaten dil bilgisinden ziyade okuduğunu anlama, kelime bilgisine vs. bakıyorlar. Bildiğim kadarıyla da üniversitede dil bilgisi işlenmiyor.

Yani kısacası 1 sene de öğretmiyorlar İngilizce'yi, senin zaten o konuları çoktan öğrenmiş olman gerekiyor eğer ki dilci olacağım diyorsam.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
1 seneden kastın sadece 11. sınıf mı? Öyleyse eğer 11'de işlenen çoğu konu daha önce işlenmiş oluyor zaten, işlenmemiş olanlar zaten bildiğin konular oluyor. Dil okuyacağım diyen birinin o yaşta o konuları zaten halletmiş olması gerekiyor. YKS'deki sınavda da zaten dil bilgisinden ziyade okuduğunu anlama, kelime bilgisine vs. bakıyorlar. Bildiğim kadarıyla da üniversitede dil bilgisi işlenmiyor.

Yani kısacası 1 sene de öğretmiyorlar İngilizce'yi, senin zaten o konuları çoktan öğrenmiş olman gerekiyor eğer ki dilci olacağım diyorsam.
11. sınıfta ingilizcede olan tüm dil bilgisi konularını bitiriyorsun tüm ayrıntısına kadar ne var ne yoksa. 10. sınıf dahil olmak üzere işlenen tüm konular yarısını bile adam akıllı kapsamıyor.

Ben şu ana kadar ingilizce derslerinde Conditionals, wish clausses, modals (tam anlamı ile), clauses, would rather/had better, infinitives, too/enough, the greund gibi konuları görmedim.

Şu anda aldırılan saçma kitapta 80 adet konu var ki bunların yarısından fazlası oldukça detaylı. Kaç senedir ingilizce görüyorum ve her sene aynı konular ki bundan önceki 6 sene boyunca ingilizce sınavlarına bir kere bile çalışmama rağmen 80-90 aldım ki bu da ek olarak bir şey öğrenmediğimi kanıtlar nitekte hep bililen aynı konular.

Çoğu konu dediğin arasından en fazla 25 konu fln olsun. Dil bilgisi olmadan o okuduğunu anlama kelime bilgisi vs gelişmiyor ama sen bilirsin.

Eğer bunları görmüş olsaydık adam akıllı hepimiz şakır şakır ingilizce biliyor olurduk buna emin olabilirsin. Yani o dil bilgisinde olan anlamı çeviride yanlış yaparsan hop soru gitti çöpe. Bi 10. sınıfta konular farklılaşıyor gerisi aynı. Geçen sene de ingilizce sınavına bir kere Tag Questions'a bakıp girmiştim 80 alıp çıkmıştım dersi dinlememe rağmen.

Alfha13

80+ Silver
Bu arada yazılımcı olmak için matematik önemli.

11. sınıfta ingilizcede olan tüm dil bilgisi konularını bitiriyorsun tüm ayrıntısına kadar ne var ne yoksa. 10. sınıf dahil olmak üzere işlenen tüm konular yarısını bile adam akıllı kapsamıyor.

Ben şu ana kadar ingilizce derslerinde Conditionals, wish clausses, modals (tam anlamı ile), clauses, would rather/had better, infinitives, too/enough, the greund gibi konuları görmedim.

Şu anda aldırılan saçma kitapta 80 adet konu var ki bunların yarısından fazlası oldukça detaylı. Kaç senedir ingilizce görüyorum ve her sene aynı konular ki bundan önceki 6 sene boyunca ingilizce sınavlarına bir kere bile çalışmama rağmen 80-90 aldım ki bu da ek olarak bir şey öğrenmediğimi kanıtlar nitekte hep bililen aynı konular.

Çoğu konu dediğin arasından en fazla 25 konu fln olsun. Dil bilgisi olmadan o okuduğunu anlama kelime bilgisi vs gelişmiyor ama sen bilirsin.

Eğer bunları görmüş olsaydık adam akıllı hepimiz şakır şakır ingilizce biliyor olurduk buna emin olabilirsin. Yani o dil bilgisinde olan anlamı çeviride yanlış yaparsan hop soru gitti çöpe. Bi 10. sınıfta konular farklılaşıyor gerisi aynı. Geçen sene de ingilizce sınavına bir kere Tag Questions'a bakıp girmiştim 80 alıp çıkmıştım dersi dinlememe rağmen.
Bence senin yaptığın en büyük hata İngilizce öğrenimini okula emanet etmekmiş, ben de bu sene farkettim aslında hiçbir şey bilmediğimi. Dediklerinin aynısını ben de yaşadım ama ben İngilizce'yi ne okuldan ne de kitaplardan öğrendim - ki çok yüksek seviyede değilim-. YDT sorularına bakmışsındır, sorulan konuların çoğu lise müfredatında yok. Yani dışarıdan öğrenmeni bekliyorlar.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Bence senin yaptığın en büyük hata İngilizce öğrenimini okula emanet etmekmiş, ben de bu sene farkettim aslında hiçbir şey bilmediğimi. Dediklerinin aynısını ben de yaşadım ama ben İngilizce'yi ne okuldan ne de kitaplardan öğrendim - ki çok yüksek seviyede değilim-. YDT sorularına bakmışsındır, sorulan konuların çoğu lise müfredatında yok. Yani dışarıdan öğrenmeni bekliyorlar.
Okuldan bir beklentim yok emanet edesim de yok, zaten okuldan bir beklentin olmamalı dil okuyacaksan. Okuldan tek beklentin fotokopi olacaktır. Adam akıllı bir kursa girip ingilizceni geliştireceksin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,088
Üyeler
140,765
Son üye
haig12
Top Bottom