Neler Yeni

DOLANDIRILDIM VE OLANLAR OLDU

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kullanici
Arkadaşlar durum çok acil.
1 ay önce dola pta konsol ilanı görmüştüm.
Hesabında bir sürü satış gerçekleştirmişti.
Güvenilir satıcıdır diye bende alayım dedim.
Dol apta komisyon kesiyor diye açıklamaya numarayı yazmıştı. Wp'den yazdım falan.
Bana video resim falan attı daha önce bu şekilde satış yaptığını felan da söyledi gösterdi ( sözde )
Bende inandım parayı sabah akşam olarak ikiye ayırarak gönderdim. Bana sözde ürün göndermek için adresimi, ismimi, soy ismimi istedi. Bende verdim ürünü gönderecek diye.
Ertesi gün yazdım videosunu istedim engellendim. İlanlara tekrar baktım gözden geçirdim bu kişi farkli hesaplar ve numaralar ile dolandiricilik yapiyor devam ediyor. Ayrica hesap çalmiş. Güvenilir satici ibaresi bulunan hesaplari bile calmis. Bu ibareyi almak icin tc, iban, adres, isim soy isim, e devlet şifresi vs. bir sürü şey gerekiyor. Biliyorum tamamen benim salaklığım. Dolandırıldığımı öğrendikten sonra ertesi gün 2 adet çok benzer numara ile 1 er defa arandim. Ondan bir sonraki günde yine neredeyse aynı olan numarayla sabah arandım.
Bundan 1 hafta sonra salı günü saat tam öğlen 1de arandım farklı numarayla, yine 1 hafta sonra pazartesi 1i 4geçe arandim farklı numarayla, yine bir sonraki hafta çarşamba 0216 ile başlayan numarayla arandim 1i 12geçe ve bu numaranın kapatıldığını öğrendim sorgulayarak. Tekrar 1 hafta daha geçti ve bugün aranmayi bekliyordum çünkü periyodik olarak haftada 1 farklı numara ile aranarak sırayla gün gün aranıyorum.
Bu numaraların arama süresi ise genellikle aynı saniyelerde yani 5-6 saniye civarı.
Bu kadar düzenli bir şekilde aranmam normal değil gerçekten. Kendimi tehlikede gibi hissediyorum. Bu numaralarda bot felan da değil ayrıca ya da otomatik olarak da aranmıyorum bunlar bireysel numaralar.
Wp'ye baktığım zaman bu numaralara bunlar aktif olarak kullanıyor. Gerçekten korkuyorum. Sizce acilen gitmem mi gerekiyor polise? Takip ediliyor olabilir miyim? Peşime paralı birini takmış olabilir mi bana zarar vermesi için. Anladınız siz paralı derken :(
Hiçbir dolandiricinin bu kadar düzenli bir şekilde arayacağını ve uzun süre boyunca tek bir kişiyle uraşacağını düşünmüyorum.
Dolandırıcı birini dolandirdiktan sonra başka kişiye geçmez mi? Hadi diyelim urastida kim neden 1 ay uraşsınki.
Durumum gerçekten ciddi mi görünüyor?
Diğer uygulamalardan satış yaparkende birine denk geldim. Benden telimi felan istedi yerimi istemişti ve hesabıda yeni açılmış. Daha öncede bana ayni kisi yeni açılmış bir hesaptan yazmıştı ama o kapandı heralde.
Ne yapacağım bilmiyorum 1 aydır psikolojik olarak çöktüm artık. Acaba yeri doğrulamaya çalışıyorlar olabilirler mi?

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Bahadır
hersey tamamda guvenilir hesap icin e devlet sifresi isteniyor dedigin yerde kendimi kaybettim biraz

Uwinker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ömer Altuğ Özkan
pta konsol dediğiniz ne bilmiyorum ama anladığım kadarıyla yüksek bir meblağa değil. Bu dediğiniz aksiyonlu işler de öyle 3-5 kuruşa yapılacak uğraşılacak işler değiller. Adam dediğiniz gibi dolandırıcıysa sizin numaranızı da başkalarına veriyor olabilir bana burdan ulaşın diye. Ne olursa olsun gidin polise şikayetçi olun. Bu da size bir ders olsun aracı kurumlar komisyonları böyle durumlar için alıyolar ki korunasınız. 3 kuruş kurtaracağım derken nelerle uğraşıyorsunuz. Geçmiş olsun

Ayrıca filmlerde yaşamayın hocam aşırı varlıklı bir insan olsanız dolaptan ürün almazsınız. Öyle olmadığınıza göre de kimse sizin peşinize düşmez

xmajezik

80+
pta konsol dediğiniz ne bilmiyorum ama anladığım kadarıyla yüksek bir meblağa değil. Bu dediğiniz aksiyonlu işler de öyle 3-5 kuruşa yapılacak uğraşılacak işler değiller. Adam dediğiniz gibi dolandırıcıysa sizin numaranızı da başkalarına veriyor olabilir bana burdan ulaşın diye. Ne olursa olsun gidin polise şikayetçi olun. Bu da size bir ders olsun aracı kurumlar komisyonları böyle durumlar için alıyolar ki korunasınız. 3 kuruş kurtaracağım derken nelerle uğraşıyorsunuz. Geçmiş olsun

Ayrıca filmlerde yaşamayın hocam aşırı varlıklı bir insan olsanız dolaptan ürün almazsınız. Öyle olmadığınıza göre de kimse sizin peşinize düşmez
Hocam bende diyorum pta konsol ne, arkadaş dolapta kelimesini ayırmış ondan öyle gözükmüş "dola pta konsol"

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kullanici
Kaç TL dolandırıldınız?

Yani 500 e kadar tamam derim 6600 oldukça fazla olmuş. Geçmiş olsun. Ben bu para için savcılığa dilekçemi verirdim.
Benimle aynı kişi tarafından aynı ürünü almak isterken aynı miktarda dolandırılan birisini buldum. Maalesef o da bu senenin başlarında dolandırılmış benim gibi. O da ürünü alacak diye adres, isim, soy ismini vermiş. Benimle arasındaki tek farkı ise sadece, ben bilmediğim numaralardan belirli saat ve gün içerisinde aranıyorum ancak o aranmıyor. Bu aramalar bana hiç normal gelmedi. Bana daha önce paycall ile ilgili kodda gelmişti mesaj yoluyla. 2 kez turkcell'den şirketle ilgili bana mesaj da geldi. Benim şikretim de yokki bana mesaj geliyor. Benim adıma bilgilerimle acaba şirket felan mı açıldı?
O parayla neler yapardım ben...
Mesela ben şuan kulaklık alacağım 3000TL'ye ama Dolandırılmasaydım kendime 10.000TL'lik güzel bir üst seviye kulaklıkta alabilirdim. Dolandırılmak gerçekten çok can yakıyor. Zaten öğrenciyim paramı toplayarak Samsung Saat felan almıştım kendime. Ama ürün alcam diye saatimi, daha önceki kulaklığımıda satmıştım. Yakınımdan borç almıştım vs.
Keşke zamanı geriye alabilme gibi bir şansım olsaydı.
Herşeyim gitti. Elimdeki param, saatim, kulaklığım, babamdan aldığım kıyafet parası, dedemden aldığım kıyafet parası, dayımdan aldığım borç...

her şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benimle aynı kişi tarafından aynı ürünü almak isterken aynı miktarda dolandırılan birisini buldum. Maalesef o da bu senenin başlarında dolandırılmış benim gibi. O da ürünü alacak diye adres, isim, soy ismini vermiş. Benimle arasındaki tek farkı ise sadece, ben bilmediğim numaralardan belirli saat ve gün içerisinde aranıyorum ancak o aranmıyor. Bu aramalar bana hiç normal gelmedi. Bana daha önce paycall ile ilgili kodda gelmişti mesaj yoluyla. 2 kez turkcell'den şirketle ilgili bana mesaj da geldi. Benim şikretim de yokki bana mesaj geliyor. Benim adıma bilgilerimle acaba şirket felan mı açıldı?
Mesela ben şuan kulaklık alacağım 3000TL'ye ama Dolandırılmasaydım kendime 10.000TL'lik güzel bir üst seviye kulaklıkta alabilirdim. Dolandırılmak gerçekten çok can yakıyor. Zaten öğrenciyim paramı toplayarak Samsung Saat felan almıştım kendime. Ama ürün alcam diye saatimi, daha önceki kulaklığımıda satmıştım. Yakınımdan borç almıştım vs.
Herşeyim gitti. Elimdeki param, saatim, kulaklığım, babamdan aldığım kıyafet parası, dedemden aldığım kıyafet parası, dayımdan aldığım borç...

her şey.
Daha doğrusu aldığım saatin yarısını babam ödemişti. Babam zaten bu tür şeylere para harcamak isteyen birisi değildir genelde. Doğum günüm için istemiştim o saati. Ne gerek var oğlum diyordu o kadar paraya, daha ucuzları var diyordu. Çok istediğimi anlayınca Vatan'a gidip aldık. Benim mutlu olduğumu görünce kendiside çok mutlu olmuştu çok bariz belli oluyordu. Hem kendime hem babama da üzülüyorum. Onun verdiği parada, elimdeki parada, ürünlerimde tek bir hatam ile yok oldu. Hatta konsolu almak için 5000TL'lik saati 3000TL'ye satmıştım kimsenin yapmadığı şeyi yapmıştım. Dolandırıldığımı öğrendiğim zaman kahroldum zaten.

Son düzenleme:

KAANT10X

80+ Bronze

her şey.

Daha doğrusu aldığım saatin yarısını babam ödemişti. Babam zaten bu tür şeylere para harcamak isteyen birisi değildir genelde. Doğum günüm için istemiştim o saati. Ne gerek var oğlum diyordu o kadar paraya, daha ucuzları var diyordu. Çok istediğimi anlayınca Vatan'a gidip aldık. Benim mutlu olduğumu görünce kendiside çok mutlu olmuştu çok bariz belli oluyordu. Hem kendime hem babama da üzülüyorum. Onun verdiği parada, elimdeki parada, ürünlerimde tek bir hatam ile yok oldu. Hatta konsolu almak için 5000TL'lik saati 3000TL'ye satmıştım kimsenin yapmadığı şeyi yapmıştım. Dolandırıldığımı öğrendiğim zaman kahroldum zaten.
Kardeş seni anlıyorum oldukça can yakıcı bir durum ama senden önemli değil. Laf olsun diye söylemiyorum en azından sağlığın yerinde. Para falan sorun değil yerine korsun ama sağlığını kaybedersen telafisi zor. O yüzden takma kafana. Nereye basvuruluyorsa artık başvur. Gerisini düşünme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kullanici
Kardeş seni anlıyorum oldukça can yakıcı bir durum ama senden önemli değil. Laf olsun diye söylemiyorum en azından sağlığın yerinde. Para falan sorun değil yerine korsun ama sağlığını kaybedersen telafisi zor. O yüzden takma kafana. Nereye basvuruluyorsa artık başvur. Gerisini düşünme.
Desteğin için çok saol. Dertlerimi böyle paylaşmak içime su serpiyor.
En yakın zamanda gideceğim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kullanici
Burada patladım :D Paranoyak olmuşsun bence.
Yani böyle aranmam size normal mi geliyor?
tabii ki normal değil. Beni arayan kişiler dolandırıcı da olamaz. Bir dolandırıcı belirli bir gün ve saat içerisinde de aramaz ve sürekli farklı bir numara ile aramaz. Bir dolandırıcı birisiyle bu kadar uraşmaz ***** değilse. Bunlar bireysel numaralar ve bundan dolayıda otomatik aranıyor olamam. 212'li numaranın beni aradıktan sonra numaranın kapatılması...
Letgo'da 2 kişiden şüphelenmem... Beni bu en son arayan kişinin wp'sine baktığım zaman hakkında kısmı yani açıklama kısmı ise 9 temmuzda yazılmış. 9 temmuz ise benim aranmaya başlandığım gün. Bu numaranın benim için açıldığı ve wp'deki açıklamanın benim için yazıldığı bariz belli.
Sanırım benim şüphelendiğimi ve ben ne yapmak istediklerini anlayınca daha gerçekci ve güvenilir gözükmek için başka insanların fotoğrafı kullanıldı ve açıklama da yazıldı. Sadece bu değil, diğerlerininde. Bu söylediklerimin hepsi gizli yapılmaya çalışılıyor. Benim kimseyle herhangi bir derdimde yok. Kim neden belli bir gün ve saatte arasın? Beni arayan kişilerinde wp'ye son girişlerine bakıyorum hep aktif oluyorlar bunlar. Beni arayanların iki nedeni vardır:
1. Dolandırıcı olabilir. ( imkansız )
2. Parayla biri veya birilerini görevlendirmiş olabilir. ( Tek ihtimalde bu kalıyor )
Kimse kimseyle bu kadar uraşmaz. Kimse kimseyi belirli bir gün ve saat içerisinde de aramaz. Dolandırıcı olsaydı bunlar zaten günde üst üste ararlardı.
Benim gibi aynı kişi tarafından dolandırılan ve aynı ürünü almak isterken dolandırılan birisini buldum ancak kendisi bana hiç aranmadığını söyledi. Bu da ilginç.
Bunlar benden ne istiyor o zaman?
Yaşadıklarımı hiç normal bulmuyorum, normal karşılamıyorum. Dolandırıcı belki ifşa olur diye beni korkutmak istiyor desem neden 1 ay uraşsın? Ya da bunu yapacaksa dolandırıcılık niye yapıyor?
Artık çok ciddiyim ve bu işin ciddi boyutlara ulaştığını düşünüyorum. Dolandırıldıktan sonra hayatıma kaldığım yerden normal bir şekilde devam edecektim sadece. Bir ürün alcam diye nelerle uraşıyorum. Şüphelenmemem için nadiren aranıyorum büyük ihtimalle.
Ancak başarısız oldular. Bu hafta aranmayı bekliyordum ancak aranmadım. Sanırım benim şüphelendiğimi öğrendiler.
Bu hafta aranmasam da başka bir zaman kesinlikle aranacağım. Hiç aramasalar bile artık çok şüpheliyim artık hemde aşırı derecede.
Bu söylediklerimin paranoyaklıkla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bir şeyler gizlice yapılmaya çalışılıyor. 5 yıl da olsa 10 yılda geçse de şüpheleneceğim.
Sırf bunun için 9 tane gizli kamera taktım.
Karşıdakini ***** yerine koyuyorlar.
Bu parayla yapılıyor kimse bu kadar uraşmaz. Dolandırıcı para verdi desem kimse neden böyle bir risk alsın veya yapsın eğer ***** veya deli değilse?
Ben sadece sıradan bir yöntemle dolandırıldım ve param gitti yani.
Dolapta hesap satın almış hesapta bir sürü ürün satılmıştı. Sırf bu yüzden güvenmiştim ve parayı göndermiştim zaten.

***** değilim.
gerikalı değilim.

Sen böyle bir olay yaşasaydın, normal karşılar mıydın?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,042
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom