Neler Yeni

🔥 DOLAR ($) 28.09 ₺ - EURO (€) 30.03 ₺ - ALTIN (1.784 ₺) 🔥

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
Ben yazdığım yazıda enflasyonyn dolardan daha fazla arttığından bahsettimde memleketin sıkıntısı bu okumadan yorum yapmak :D o yüzden gülüyorum, benim dediğim TL almadığım için bir tık daha korunmuş oluyorum ana tema bu..linçlenmekten kastım da bu herkes ekonomist...

Yoksa 2003-2023 dolar fiyatıyla 2003-2023 buğday fiyatlarının artışı asla aynı değildir, dolar 28 kat artarken buğday 50 kat artıyor..

Ana tema TL almayarak bir tık daha korunmuş oluyorum..maşallah burda herkes ekonomist
Hocam bizimde demek istediğimiz bu Enflasyon dolardan yüzde olarak daha fazla artıyorsa sen dolar alarak nasıl daha korunmuş oluyorsun? Biz zaten birime - birim harcaması yaparken dövizle alan brim-çeviri-(+)enflasyan oranında harcama yapıyorsunuz. Siz her türlü 500 dolar alıyorsunuz burada sizin hatanız. 250 tl olan yemek 300 tl olunca TL ile maaş alan daha yılbaşına kadar zam alamayacağı için artık alım gücü düşmüş oluyor ama döviz ile maaş alan insan çeviri birim ele geçiş miktarı arttığı için daha avantajlı olduğunu düşünüyor???
Garip. Siz anca gülücük atın. Okumadan yorum yapmak değil attığım yorumu okusanız zaten oraya oran olarak enflasyonu ve fiyatlandırmayıda eklemişim.
Okumadan yorum yapmayın...

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,215
İsim
Burak Karadağ
Hocam bizimde demek istediğimiz bu Enflasyon dolardan yüzde olarak daha fazla artıyorsa sen dolar alarak nasıl daha korunmuş oluyorsun? Biz zaten birime - birim harcaması yaparken dövizle alan brim-çeviri-(+)enflasyan oranında harcama yapıyorsunuz. Siz her türlü 500 dolar alıyorsunuz burada sizin hatanız. 250 TL olan yemek 300 TL olunca TL ile maaş alan daha yılbaşına kadar zam alamayacağı için artık alım gücü düşmüş oluyor ama döviz ile maaş alan insan çeviri birim ele geçiş miktarı arttığı için daha avantajlı olduğunu düşünüyor???
Garip. Siz anca gülücük atın. Okumadan yorum yapmak değil attığım yorumu okusanız zaten oraya oran olarak enflasyonu ve fiyatlandırmayıda eklemişim.
Okumadan yorum yapmayın...
Evet, bilincinde olmak lazım.

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Biraz linç yiyebilirim ama artması işime geliyor :(
Elbette dolar artsa bile enflasyon daha çok artıyor ama yabancı şirkette çalışmanın artıları bir tık daha iyi oluyor :(
doların artması işime gelıyor demek başka anapara mı en azından koruyorum demek bambaşka :). döviz kazandığınız için doların artması işime geliyor demene ve bana boş demen de apayrı cahiliyet. 10.638eurodan aldığım arabamı 4 sene sonra 18.492eurodan sattım. aynen dovizin artması işine gelıyor. dolar alıp arrtmasını bekleyen cahil kesimle aynı sınıftasın. dolar maaş aldığın için dolar artınca extra kazandığını falanda düşünüyorsundur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
929,566
Üyeler
145,414
Son üye
yahua361
Top Bottom