Neler Yeni

dolar mı almalıyım yoksa hisse mi

aikeytia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
anonim
merhaba dostlar bir işe girdim ve paramı ileride gideceğim dil okulu için biriktiriyorum sizce biriktireceğim parayı dolar olarak mı biriktireyim(gideceğim ülkede dolar kullanılıyor) yoksa borsada bir hisse mi almalıyım önerileriniz var ise açığım

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,104
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Bugün 300 dolar alırsanız yarında 300 dolarınız olur, ayrıca dolarında enflasyonu olduğunu unutmayın.
Hisselerdede araştırmanızı sağlam yapmanız gerekiyor, hergün bakmamak lazım. Güzel ve sağlam şirketten alırsanız kaybetme olasılığınız çok düşüktür.
Forex tarzı yatırımlarda var onlarada bakabilirsiniz.
Yatırım tavsiyesi değildir kendi fikirlerimi paylaşıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet A.
En güzeli fiziki dolar ile altın, başka bir şeye hiç lüzum yok. Tavsiyem ikisine de eşit yatırım yap.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En güzeli fiziki dolar ile altın, başka bir şeye hiç lüzum yok. Tavsiyem ikisine de eşit yatırım yap.
Borsada batarsan, hem yatırdığın ana paradan düşeceksin hem de o ana paranı yatırdığın süre boyunca enflasyon farkından. Sadece 10 bin yatırdım, 3 bin kaybettim diye bakma olaya. O 10 bin lirayla keşke altın, dolar alsaydım diye düşündüğün zaman, belki 4-5 5 bin zararın olacak.

Son düzenleme:

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,457
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Dolar ne hadi altın mı hisse mi diye sorsan anlarım da dolar yatırım aracı değil ki, altın da değil ama altın en azından paranın değerini korur dolar onu da yapmaz.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Döviz 1 yılda %12,24 altın 1 yılda %37,8 oranında yükselmiş ben olsam hisse ile uğraşmak istemezsen altında tutmak en mantıklısı şuan.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
merhaba dostlar bir işe girdim ve paramı ileride gideceğim dil okulu için biriktiriyorum sizce biriktireceğim parayı dolar olarak mı biriktireyim(gideceğim ülkede dolar kullanılıyor) yoksa borsada bir hisse mi almalıyım önerileriniz var ise açığım
dostum amerika borsasından hisse almanı tavsiye ederim dolar olarak tutacaksan paranı

aikeytia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
anonim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
altın veya hisse olarak kafamda kurdum biraz hem abd hem tr hisselerine bakacağım daha önce hiç hisse almadım. Yinede geniş çaplı bir araştırma yapıp altına mı yoksa hisseye mi yatırım yapacağıma karar vereceğim birde forex , ana hesap korumalı , viop , yatırım fonları , yatırım paketleri vb şeyleri araştırdım ama hiç bir şey anlamadım sizce onları da anlamam gerekli mi yoksa hisse ve altın yeterlimidir

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
altın veya hisse olarak kafamda kurdum biraz hem abd hem tr hisselerine bakacağım daha önce hiç hisse almadım. Yinede geniş çaplı bir araştırma yapıp altına mı yoksa hisseye mi yatırım yapacağıma karar vereceğim birde forex , ana hesap korumalı , viop , yatırım fonları , yatırım paketleri vb şeyleri araştırdım ama hiç bir şey anlamadım sizce onları da anlamam gerekli mi yoksa hisse ve altın yeterlimidir
kankam viop ve kaldıraçtan uzak dur yatırım fonlarını alman aslında senin için daha mantıklı olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,920
Üyeler
157,300
Son üye
Eren4236
Top Bottom