Neler Yeni

Donanım Arşivi v2 Sistem Güncelleme (15-20k)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Mert Şahin
Bütçe
20000
Merhaba,
Elimdeki sistem parçalarını aşağıda sizinle paylaşacağım. Bu sistemi güncellemek istiyorum, bütçem 15-20k fakat biraz daha esneyebilirim. Bu parçalardan hangilerini güncellemeliyim? Yeni üst segment bir kasa toplasam bile şuan ki güncel bilgisayar kasası ve güç kaynağım yeterli olur mu? Uyumluluk konusunu bilmediğim için tavsiyelerinize açığım.

Sistem Parçaları;
MSI 1151 H110M PRO-VD
Intel Pentium G4560
CORSAIR 8GB Value 2133Mhz CL15
MSI GTX1050 Ti 4GB GDDR5
WD Blue 1TB 7200RPM HDD
Power Boost 500w PSU( 2017 yılında F/P seçenek kısıtlıydı kullanıldı)
CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Anonim Ankh
15-20 K'ya bu sistemi yükseltmeye çalışırsanız zarar edersiniz, onun yerine ister bunu satın üstüne ekleyip yeni sistem alın, ister beklemeyin direkt 20K'ya güzel bir sistem alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Mert Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
15-20 K'ya bu sistemi yükseltmeye çalışırsanız zarar edersiniz, onun yerine ister bunu satın üstüne ekleyip yeni sistem alın, ister beklemeyin direkt 20K'ya güzel bir sistem alın.
Bu sistemi kaça satabilirim ki en fazla? Kasa ve güç kaynağını değerlendirmek istediğim için böyle bir fikre girmiştim. Siz olsanız ne yapardınız?

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Anonim Ankh
Bu sistemi kaça satabilirim ki en fazla? Kasa ve güç kaynağını değerlendirmek istediğim için böyle bir fikre girmiştim. Siz olsanız ne yapardınız?
Piyasasını bilmiyorum ama PSU Watt'ı az, ucu ucuna kurtaracak bir PSU olur ve parçaları tek tek almak pahalıya gelir, zaten hazır 20K'ya sistem alsan tek tek toplamaya kıyasla 4-5K ucuza gelir. Her şeyi göz önünde bulundurduğumuzda sıfır, hazır sistem almak en mantıklı seçim olur, elinizdeki sistemin ederine de sahibinden de şehrinizdeki aynı özellikteki PC'lere bakarak öğrenebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,206
Üyeler
153,015
Son üye
Yekelenga
Top Bottom