Neler Yeni

Çözüldü✓ Donanıma ayrılmış ram sorunu (Herşeyi denedim nerdeyse)

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
Ekran kartım var(rtx 2070) Apu değil. Anakart modeli gigabyt b450m h ram marka model hp 3200mhz 8x2 16gb ram 8.1gb donanıma ayrılmış olarak gözüküyor.
Denenen yöntemler
msconfigden her şey denendi
biostan her şey denendi(nerdeyse) biostan bir şey ayarlıyınca pc kendini 3 defa kapa aç yapıp eski ayara dönüyor.
ekran kartı driverları sildi yüklendi
pc win 11 64BİT
Biostan veya başka bir yöntem bilen yazsın lütfen 1 haftadır ter döküyorum.
ram slotları silindi
işlemci pimleri kontrol edildi
ramler tek tek takıldı denendi
yardım edenlere teşekkürler.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Tek ram XMP aç muhtemelen çalışacaktır. Soldaki olsun. Sonra 2. RAM' i tak.

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

ByKayseriLi

80+ Bronze
Aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum en son 1 sene önce olmuştu fakat geçen ay yine başıma gelmişti. Genelde bende bir kaç kere reset atınca düzeliyor ama düzelmediği zamanlar ya ramleri söküp geri takıyorum yada işlemciyi. Mutlaka bu ikisinden birisi düzeltiyor. Ayrıca bu sorunu işlemciden de yapabiliyor. Özellikle işlemci üzerine takılan soğutucu çok sıkılırsa vidaları falan genelde bu sorunu yapıyor. Bir de ramler dual kit ise mutlaka üzerinde ki rakamlara göre sıralama yaparak tak. Mesela 0001 yazanı ilk slota 0002 yazanı da ikinci slota tak.

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
Aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum en son 1 sene önce olmuştu fakat geçen ay yine başıma gelmişti. Genelde bende bir kaç kere reset atınca düzeliyor ama düzelmediği zamanlar ya ramleri söküp geri takıyorum yada işlemciyi. Mutlaka bu ikisinden birisi düzeltiyor. Ayrıca bu sorunu işlemciden de yapabiliyor. Özellikle işlemci üzerine takılan soğutucu çok sıkılırsa vidaları falan genelde bu sorunu yapıyor. Bir de ramler dual kit ise mutlaka üzerinde ki rakamlara göre sıralama yaparak tak. Mesela 0001 yazanı ilk slota 0002 yazanı da ikinci slota tak.
denedim olmadı pimler düzgün giriş düzgün azcık gevşek bıraktım işlemciyi sorun devam ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar çözümü buldum. Bios sıfırladım. İşlemci çıkart tak cihazı 5 dk elektriksiz bırak sonra ramleri 3 defa tak çıkar yaptım düzeldi ama bu kadar saçma bir sorun görmedim neyse teşekkür ederim. Cevaplayan herkese

Son düzenleme:

ByKayseriLi

80+ Bronze
denedim olmadı pimler düzgün giriş düzgün azcık gevşek bıraktım işlemciyi sorun devam ediyor

arkadaşlar çözümü buldum. Bios sıfırladım. İşlemci çıkart tak cihazı 5 dk elektriksiz bırak sonra ramleri 3 defa tak çıkar yaptım düzeldi ama bu kadar saçma bir sorun görmedim neyse teşekkür ederim. Cevaplayan herkese

Valla dostum ben genelde sök tak yaparak çözüyorum bazen de kendi kendine bir iki restart'tan sonra düzeliyor. Bir de farkettim ki bu sorunu gigabyte anakartlar da çok yapıyor. Bende de gigabyte anakart var çünkü.

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Ekran kartım var(rtx 2070) Apu değil. Anakart modeli gigabyt b450m h ram marka model hp 3200mhz 8x2 16gb ram 8.1gb donanıma ayrılmış olarak gözüküyor.
Denenen yöntemler
msconfigden her şey denendi
biostan her şey denendi(nerdeyse) biostan bir şey ayarlıyınca pc kendini 3 defa kapa aç yapıp eski ayara dönüyor.
ekran kartı driverları sildi yüklendi
pc win 11 64BİT
Biostan veya başka bir yöntem bilen yazsın lütfen 1 haftadır ter döküyorum.
ram slotları silindi
işlemci pimleri kontrol edildi
ramler tek tek takıldı denendi
yardım edenlere teşekkürler.
Biostan 2. Rami seç?

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
Valla dostum ben genelde sök tak yaparak çözüyorum bazen de kendi kendine bir iki restart'tan sonra düzeliyor. Bir de farkettim ki bu sorunu gigabyte anakartlar da çok yapıyor. Bende de gigabyte anakart var çünkü.
Doğru diyorsun yabancı forumlarda baya gigabyt anakartlardan bu sorundan müzdarip bir sürü insan var.(genellikle alt sekment f/p anakartlardan)

Biostan 2. Rami seç?
Nasıl seçildiği hakkında fikrim yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,362
Üyeler
156,596
Son üye
eraybasar