Neler Yeni

Çözüldü✓ DRAM ışığı yanıyor ve sistem açılmıyor

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sistem yeni toplandı, RAM'ler de anakart da sıfır. Çalıştırmayı deneyince DRAM ışığı yanıyor ve sistem görüntü vermiyor. Önce Ramleri söküp internette gördüğüm gibi silgiyle temizledim, daha sonra tek tek farklı slotlarda denedim ama bir sonuca varamadım. Sizce nasıl çözeriz bunu?

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
a1 b1 / a2 b2 denedin demi
A2,B2 takıp denemiştim, olmamıştı, hiç olacağını sanmıyorum ama senin hatırına A1,B1 de deneyeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Cavuskerem DRAM ledi yanmaya devam ediyor:confused:

Kardeşim iki ram varsa ilk önce bütün fişleri çek sonrasında gücü çek sonra powera bas içinde elektrik kalmasın sonrasında 2. rami çıkar bütün fişleri tak aç bilgisayarı sonrasında windows açılsın sonrasında cihazı kapat ardından rami tekrar tak aç bilgisayarı biraz bekle 5 dk içinde cihaz açılmış olur.
Dediğin yöntemi diğer arkadaş söyleyince BIOS pilini de sökerek denedim ama bir sonuç alamadım.

Son düzenleme:

Farex

80+ Silver
A2,B2 takıp denemiştim, olmamıştı, hiç olacağını sanmıyorum ama senin hatırına A1,B1 de deneyeyim.

@Cavuskerem DRAM ledi yanmaya devam ediyor:confused:

Dediğin yöntemi diğer arkadaş söyleyince BIOS pilini de sökerek denedim ama bir sonuç alamadım.
Tek ramlede beklediğinde dram ışı yanmaya devam mı ediyor? Eğer öyleyse ramlerde problem olabilir.

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Tek ramlede beklediğinde dram ışı yanmaya devam mı ediyor? Eğer öyleyse ramlerde problem olabilir.
Rami alalı nereden baksan yıl oldu, garantisi sıkıntılı olduğundan son ihtimal diye düşünüyorum bunu. Anakart BIOS'unu hiç güncellemedim ama görüntü gelmediğinden güncelleyemiyorum da :)

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
@Cavuskerem Sormaya utanıyorum ama Ramleri tam takamadığında da bu hatayı veriyor mu :) İnternette bu anakartlı sistem videolarını izledim de Rami taktıktan sonra slotun başındaki mekanizma kendi kendine kapanıyor. Bende hiç böyle bir şey olmadı, kendim kapattım hep. Fotoğrafını da bırakayım.

Ekler

• 958cb447-06ef-4b87-9736-97cd4d255239.jpg
    958cb447-06ef-4b87-9736-97cd4d255239.jpg
    95.1 KB · Hit: 45

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,440
İsim
Kerem Çavuş
@Cavuskerem Sormaya utanıyorum ama Ramleri tam takamadığında da bu hatayı veriyor mu :) İnternette bu anakartlı sistem videolarını izledim de Rami taktıktan sonra slotun başındaki mekanizma kendi kendine kapanıyor. Bende hiç böyle bir şey olmadı, kendim kapattım hep. Fotoğrafını da bırakayım.
O zaman tam takamamışsın kıyamadığın için ittirmiyosun muhtemelen ramleri , boşluğa doğru şekilde denk getir özellikle dikkat et söketi falan kırma boşluğa tam dek geldiği anda iki ucundan da bastır klips kendi kendine kapanacaktır

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
O zaman tam takamamışsın kıyamadığın için ittirmiyosun muhtemelen ramleri , boşluğa doğru şekilde denk getir özellikle dikkat et söketi falan kırma boşluğa tam dek geldiği anda iki ucundan da bastır klips kendi kendine kapanacaktır
Bir saatte sistemi topladım da bir RAM'i yerine oturtmayı becerememişim :D Boot ışığı yandı, artık açılır herhalde sistem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,676
Üyeler
158,645
Son üye
endukolif
Top Bottom