Neler Yeni

Dualsense 5 hakkında fikir

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,728
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Dualsense 5 alacağım ve pc de kullanacağım. Daha önce hiç kullanmadım ve bu yüzden Birkaç soru var kafamda. Playstation oynayan kanalları vs izlerken titreme tarzı oyun anında aksiyon anında kolda hissetme oluyor deniyor. Bunu pcde de yasayabilir miyiz? Ve pc de kullanmak için Bluetooth aparatı dışında extra uygulama veya alet gerekir mi?
Sony özel oyunlarında direk destekli geliyor bu ancak bazı diğer oyunlardada desteği oluyor onun için bir liste vardı xbox oyunlarında veya destek olmayan oyunlarda DSX ile xbox 360 olarak kolu gösterip kullanabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam vor incelem videosu gördün dualsense 5 için. Pc de Triggers modu için her oyuna farklı mod kuruyor. Bu şekilde mi kullanılıyor kol?
Belli başlı oyunlarda o gta,rdr2,forza gibi oyunlarda mesela Sony oyunlarında uncharted lost legacy spiderman remastered miles morales gibi oyunlarda kablolu kullanıldığında tam desteğe sahip

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Yusuf Kaplan
Sony özel oyunlarında direk destekli geliyor bu ancak bazı diğer oyunlardada desteği oluyor onun için bir liste vardı xbox oyunlarında veya destek olmayan oyunlarda DSX ile xbox 360 olarak kolu gösterip kullanabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belli başlı oyunlarda o gta,rdr2,forza gibi oyunlarda mesela Sony oyunlarında uncharted lost legacy spiderman remastered miles morales gibi oyunlarda kablolu kullanıldığında tam desteğe sahip
Anladım. Kablosuz kullanımda bu desteği almak nasıl oluyor? Ben genelde kablosuz kullanacağım. Ve zaten sony oyunları için alıyorum. Hikaye bazlı oyunlarda oynarım diğer oyunlarda vs klavye daha iyi bence. Bu yüzden yeni gelecek until dawn benzeri sony oyunları için de iyi olur

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,728
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Anladım. Kablosuz kullanımda bu desteği almak nasıl oluyor? Ben genelde kablosuz kullanacağım. Ve zaten sony oyunları için alıyorum. Hikaye bazlı oyunlarda oynarım diğer oyunlarda vs klavye daha iyi bence. Bu yüzden yeni gelecek until dawn benzeri sony oyunları için de iyi olur
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Controller:DualSense
şu iki linkten detaylı şekilde bakabilirsin

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Yusuf Kaplan

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,728
İsim
Emre
Discord
necromancerr

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Yusuf Kaplan

mertsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mert aslanbay
Dualsense 5 alacağım ve pc de kullanacağım. Daha önce hiç kullanmadım ve bu yüzden Birkaç soru var kafamda. Playstation oynayan kanalları vs izlerken titreme tarzı oyun anında aksiyon anında kolda hissetme oluyor deniyor. Bunu pcde de yasayabilir miyiz? Ve pc de kullanmak için Bluetooth aparatı dışında extra uygulama v
Dualsense 5 alacağım ve pc de kullanacağım. Daha önce hiç kullanmadım ve bu yüzden Birkaç soru var kafamda. Playstation oynayan kanalları vs izlerken titreme tarzı oyun anında aksiyon anında kolda hissetme oluyor deniyor. Bunu pcde de yasayabilir miyiz? Ve pc de kullanmak için Bluetooth aparatı dışında extra uygulama veya alet gerekir mi?
hem dualsense hem xbox kolu kullandım benim önerim pc için xbox kontrolcüsü alınması yönünde dualsense biraz problemli bir kol olabiliyor ayrıca xbox konrolcüsü ergonomi açısından çok daha iyi ama yine de dualsense dersen bildiğim kadarıyla trigger özellikleri ekstra bir program kullanarak aktif edilebiliyor.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Yusuf Kaplan
Hocam ikinci el bir kol buldum. Sorunu bu şekilde. Deift galiba bu. Alınır mı? Oyunlarda vs sıkıntı cikartir mi? 2k ffiyat. Sorunlu kola 2k vermek bence saçmalık ama yine de sorayım dedim.
Screenshot_2024-04-28-15-32-02-852_com.dolap.android.jpg

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,728
İsim
Emre
Discord
necromancerr