Neler Yeni

Öneri Düşük segment ve günlük işler için sistem önerim

İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
Anakart: Gigabyte B450M DS3H.
Bellek: Corsair Vengeance LPX 8 GB (2x4GB) DDR4 3000MHz.
Depolama: Kingston A2000 500GB NVMe SSD.
Grafik kartı: Dahili grafik (AMD Ryzen 3 3200G'de bulunan dahili grafik birimi)
Güç kaynağı: EVGA 450W 80+ Bronze.
Kasa: Cooler Master Masterbox Q300l.
Soğutma: Be Quiet! Pure rock 2

Bu sistem, temel kullanım, ofis işleri ve hafif oyunlar için uygun bir düşük segment seçenektir. AMD Ryzen 3 3200G, dört çekirdekli bir işlemci olup dahili grafik birimiyle birlikte gelir, bu sayede ayrı bir grafik kartı satın almanıza gerek kalmaz. 8 GB RAM, temel kullanım için yeterli bellek kapasitesi sunar. Depolama olarak, hızlı bir NVMe SSD olan Kingston A2000 tercih edilmiştir.

Güç kaynağı ve kasa, sistemin güvenli ve serin çalışmasını sağlamak için önemlidir. EVGA 450W 80+ Bronze güç kaynağı, yeterli güç sağlama ve enerji verimliliği sunar. Cooler Master Masterbox Q300l kasa ise uygun maliyetli ve işlevsel bir seçenektir.

Ek olarak, Be Quiet! Pure rock 2 hava soğutucusu, işlemci sıcaklıklarını düşük seviyelerde tutarak daha verimli bir soğutma sağlar.

Bu sistemle, daha az talepkar oyunları akıcı bir şekilde oynayabilir, temel işlemleri gerçekleştirebilir ve günlük kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ekstra bir grafik kartı veya soğutma çözümü ekleyerek performansı artırma seçenekleriniz de mevcuttur. Ancak, bu ek bileşenlerin maliyetini ve uyumluluğunu göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Peki bu sisteme hangi ekran kartları takılır? İşte cevabı.
Düşük segment bir sistem için aşağıda AMD Ryzen 3 3200G işlemciyle uyumlu ve performans açısından iyi olan birkaç ekran kartı önerisi bulunmaktadır.

1. NVIDIA GeForce GTX 1650.
2. AMD Radeon RX 570.
3. NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.
4. AMD Radeon RX 580.
5. NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
6. AMD Radeon RX 5500 XT.
7. NVIDIA GeForce GTX 1060.
8. AMD Radeon RX 5600 XT.
9. NVIDIA GeForce GTX 1650 Super.
10. AMD Radeon RX 590.

Yukarıda listelenen ekran kartları, düşük segment bir sistemde iyi bir performans sunan ve çeşitli oyunları akıcı bir şekilde oynayabilmenizi sağlayan kartlardır. Bunlar arasından tercih yaparken bütçenizi, oynayacağınız oyunların gereksinimlerini ve yerel piyasadaki fiyatları göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, ekran kartınızı güç kaynağınızın destekleyeceğinden emin olmanız gerekir.
Ve gelelim bu sisteme hangi işletim sistemleri kurulabilir? İşte cevabı.
Düşük segment bir sistem için çeşitli işletim sistemleri kullanılabilir. İşletim sistemi seçiminde genellikle kullanıcının tercihleri ve ihtiyaçları belirleyici olur. İşte bu sisteme uygun olan bazı işletim sistemleri:

1. Windows 10: Windows 10, geniş bir oyun ve yazılım uyumluluğuna sahip popüler bir işletim sistemidir. Düşük segment sistemler için uygun kaynak kullanımı ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Ayrıca, Microsoft'un güncelleme ve destek politikasıyla da desteklenmektedir.

2. Ubuntu: Ubuntu, popüler bir Linux tabanlı işletim sistemidir. Ücretsiz ve açık kaynaklı olmasıyla bilinir. Düşük segment sistemlerde iyi performans gösterir ve çeşitli uygulama ve yazılım seçenekleri sunar. Özellikle temel kullanım, internete erişim ve ofis işleri için tercih edilebilir.

3. Linux Mint: Linux Mint, kullanıcı dostu bir Linux dağıtımıdır. Basit bir arayüze sahiptir ve düşük sistem gereksinimleri ile çalışır. Linux tabanlı bir işletim sistemi deneyimi yaşamak isteyenler için iyi bir seçenektir.

Bu işletim sistemleri arasından tercih yaparken, kullanım amacınızı, yazılım uyumluluğunu, kullanıcı arayüzünü ve kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Makalemizin sonuna geldik eğer makalemi beğendiyseniz "beğenmeyi" ve eğer beğenmediyseniz de "beğenmemeyi" unutmayın, ve eğer sistemde şu şöyle bu keşke böyle olsaydı gibi önerileriniz varsa, yazmaktan çekinmeyiniz.

Top Bottom