Neler Yeni

Dünya Dışı Organizmalar Var mı?

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,728
İsim
SANANE
Düşünsenize trilyonlarca galaksinin yüz milyonlarca yıldızından birinin etrafında dönen onlarca büyük cismin içinden birinde yaşayan bir organizmasınız. Sizce de sadece bizim bu evrende tek olmamızın ihtimali yok denecek kadar az değil midir? İllaki bizden gelişmiş varlıklar demiyorum. Sadece bir hücre, ilkel bakteri gibi basit canlılar... Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Şöyle bir laf vardı
''Bu evrenin içinde yalnız olduğumuzu bilmek, yalnız olmadığımızı bilmekten daha korkunç olurdu''

Açıkçası ben dünya dışı veya en azından insanlık dışı varlıkların olduğuna inanıyorum.
Sadece piri reis'in haritasını biraz araştırmak bile buna ikna olmak için yeterli bence.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,728
İsim
SANANE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle bir laf vardı
''Bu evrenin içinde yalnız olduğumuzu bilmek, yalnız olmadığımızı bilmekten daha korkunç olurdu''

Açıkçası ben dünya dışı veya en azından insanlık dışı varlıkların olduğuna inanıyorum.
Sadece piri reis'in haritasını biraz araştırmak bile buna ikna olmak için yeterli bence.
neden piri reis in haritası

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Piri reis o zamanın imkanları ile en iyi haritalardan birini yapmıştı. Hatta bu haritanın daha keşfedilmeden önce antartikaya yer verdiğine dair bir teori de var. Piri reis haritasında Avrupa ve Afrika'nın batı kıyıları ile Güney Amerika'nın doğu kıyılarını ele almıştır çünkü irtibata geçebildiği kişilerin sadece buralarla sınırlı olduğu biliniyor. Harita üzerinde, Kendisinin ve irtibata geçtiği kişilerin anlattıklarına göre verilmiş bilgiler de mevcut. Harita üzerinde insanlık dışı bir çok varlığında olması tüyleri diken diken etmeye yetecek bir neden.
Piri-Reis-Haritasi--Harita-70--resim-8295.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Harita üzerinde sözünü ettiğim şeylerden bazılarının yakınlaştırılmış hali;,
download.jpg
download.jpg
8.png

Haritanın tam ortasında kırmızı bir ada görünüyor, Bu adada deccalın bulunduğuna ilişkin teoriler bile bulunmaktaydı. Yıllar sonra değişen yer şekilleri ve haritanın tam anlamıyla doğru olmaması ile birlikte bu haritada ki yerlerin nereleri olduğu günümüzde tam olarak bilinmemekte sadece haklarında tahmin yürütülmektedir.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,413
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Piri reis o zamanın imkanları ile en iyi haritalardan birini yapmıştı. Hatta bu haritanın daha keşfedilmeden önce antartikaya yer verdiğine dair bir teori de var. Piri reis haritasında Avrupa ve Afrika'nın batı kıyıları ile Güney Amerika'nın doğu kıyılarını ele almıştır çünkü irtibata geçebildiği kişilerin sadece buralarla sınırlı olduğu biliniyor. Harita üzerinde, Kendisinin ve irtibata geçtiği kişilerin anlattıklarına göre verilmiş bilgiler de mevcut. Harita üzerinde insanlık dışı bir çok varlığında olması tüyleri diken diken etmeye yetecek bir neden.Alıntıyı görüntüle

Harita üzerinde sözünü ettiğim şeylerden bazılarının yakınlaştırılmış hali;,
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Haritanın tam ortasında kırmızı bir ada görünüyor, Bu adada deccalın bulunduğuna ilişkin teoriler bile bulunmaktaydı. Yıllar sonra değişen yer şekilleri ve haritanın tam anlamıyla doğru olmaması ile birlikte bu haritada ki yerlerin nereleri olduğu günümüzde tam olarak bilinmemekte sadece haklarında tahmin yürütülmektedir.
Deccal gibi hayal ürünü, gerçek ve akılcı olmayan varlıkların bu haritada olmasının, bu haritanın Piri Reis'e uzaylılar tarafından verildiğini iddia eden görüşten bir farkı yok. Aynı sahtelikte. Muhtemelen ortadaki ada Küba ya da ABD kıyılarında bir ada. O zaman kıyıların ve adaların ne kadar uzak/yakın olduğu kestirilemeyince orantısız bir şey çıkmış bence.

Top Bottom