Neler Yeni

Eczane İçin Bilgisayar

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
Merhaba arkadaşlar,

Eczaneyi açalı 3 ay oldu zaten daha önce de burada konu açmıştım eczane için bilgisayar ayarlamak için orada sağ olsunlar çok iyi yardımcı oldular ve gerçekten de hiç pişman değilim aldığım sistem için hatta aksine çok memnunum şimdi ise yavaştan artık eczaneyi büyütme vakti 2 bilgisayardan 4 e çıkarma gibi bir düşüncem var sistemin aynısı itopya da var ama bir tek işlemciyi değişmişler benim eczanede kullandığımda Ryzen3 2200G var bunda ise AMD A8 9600 var sizce bu işlemci ile yine de eczanede işimi çok rahat görür mü bu konuda fikirlerinizi bekliyorum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ONUR YILDIRIMO
Merhaba arkadaşlar,

Eczaneyi açalı 3 ay oldu zaten daha önce de burada konu açmıştım eczane için bilgisayar ayarlamak için orada sağ olsunlar çok iyi yardımcı oldular ve gerçekten de hiç pişman değilim aldığım sistem için hatta aksine çok memnunum şimdi ise yavaştan artık eczaneyi büyütme vakti 2 bilgisayardan 4 e çıkarma gibi bir düşüncem var sistemin aynısı itopya da var ama bir tek işlemciyi değişmişler benim eczanede kullandığımda Ryzen3 2200G var bunda ise AMD A8 9600 var sizce bu işlemci ile yine de eczanede işimi çok rahat görür mü bu konuda fikirlerinizi bekliyorum :)

bütçeniz ne kadar?

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
Merhaba arkadaşlar,

işinizi ilk aldığınız sistemler hala sorunsuz götürüyorsa gene aynı ürünleri alabilirsiniz. Tabi fiyatı hala uygun olarak bulunabiliyorsa. Bence çok üst işlemcilere gerek yok intel işlemci + paylaşımlı ekran kartı bile iş görecektir. Chrome vs. için en az 8 gb ram lazım ama 16 yaparım derseniz daha uzun soluklu kullanım sunabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

işinizi ilk aldığınız sistemler hala sorunsuz götürüyorsa gene aynı ürünleri alabilirsiniz. Tabi fiyatı hala uygun olarak bulunabiliyorsa. Bence çok üst işlemcilere gerek yok intel işlemci + paylaşımlı ekran kartı bile iş görecektir. Chrome vs. için en az 8 gb ram lazım ama 16 yaparım derseniz daha uzun soluklu kullanım sunabilir.
ek bilgi olarak yazmam lazım apu sistem aldıysanız çift kanal kullanmalısınız eski sistemlere de ram eklenmesi yapılabilir.

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bütçeniz ne kadar?
bütçelik bir durum yok sadece eski kullandığım sistem ile şuan ki alıcağım sistem arasında aşırı büyük bir fark olur mu diye sordum ama daha iyisini bulaiblirim diyorsan 3000 TL ye kadar düşünüyorum

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Merhaba arkadaşlar,

laptop almanı öneririm. elektrik kesintisi olursa çalışmaya devam edebilirsin. bende masaüstü var. ana bilgisayar yanında 2000va güç kaynağı ile çalışıyor.

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso

ek bilgi olarak yazmam lazım apu sistem aldıysanız çift kanal kullanmalısınız eski sistemlere de ram eklenmesi yapılabilir.
işte ürün aynı değil bir tek işlemci değişmiş eski işlemci ile şuan sitede ki sistemde olan işlemci çok fark eder mi diye sorudm

laptop almanı öneririm. elektrik kesintisi olursa çalışmaya devam edebilirsin. bende masaüstü var. ana bilgisayar yanında 2000va güç kaynağı ile çalışıyor.
laptop var zaten sadece nöbet ve elektrik kesintilerinde kullandığım ama amacım masaüstü almak

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
O zaman intel öneririm. 10400 + h410m anakart ile 8-10 sene götürür. Ben şu an 9 senedir 3330 kullanıtorum.
benim amacım sistem önerisi almak değil ya da nasıl bir şey alayım diye de değil şuan eczanede kullandığım sistemin birebir aynısı olup sadece işlemci tarafında bir değişiklik yapılmış o işlemci bir eczane için iyi mi kötü mü bunu merak ediyorum yani kısacası AMD A8 9600 eczane için ideal mı @Apu Mühendisi bu arkadaşımız aslında yardımcı olursa çok daha mutlu olurum :)))

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
benim amacım sistem önerisi almak değil ya da nasıl bir şey alayım diye de değil şuan eczanede kullandığım sistemin birebir aynısı olup sadece işlemci tarafında bir değişiklik yapılmış o işlemci bir eczane için iyi mi kötü mü bunu merak ediyorum yani kısacası AMD A8 9600 eczane için ideal mı @Apu Mühendisi bu arkadaşımız aslında yardımcı olursa çok daha mutlu olurum :)))
Evimin altında eczane var yakın bir tanıdığımız çalıştırıyor. Sistemleri bayağı eski hatta paylaşımlı intel sistem kullanıyorlar büyük ihtimal. Kullanacağınız özel bir program vs. yoksa sistemin bire bir aynısını almanızı öneririm o işlemci bence eczane işlerine yeterli olucaktır.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
eczanede çok güçlü bilgisayarlar kullanmak zorunda değiliz. kullandığımız programlar aşırı işlem gücü istemiyor ancak sistemin sağlıklı çalşması ve uzun ömürlü olması için ne kadar güçlü işlemci olursa o kadar iyi olur. diğer eczanelerde görüyorum 1. nesil i5 ve windows xp kullananlar bile var. ben güvenlik sebebiyle win10 kullanıyorum. şu an için i5 3330 var, bilgisayarları değiştirirsem en güncel i5 ile değiştiririm. yani diyeceğim o ki kullandığın işlemciler eczane için iş görür. ancak işini yavaşlatabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,527
Üyeler
141,308
Son üye
experting
Top Bottom