Neler Yeni

Ekonomi Düzeliyor mu ?

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
efe can
Bu aralar vatanda güzel fiyata ddr5 sistemler filan çıkıyor. Migros gibi yerlerde indirimler filanda oluyor. Sizce ekonomi ileride nasıl olur ?

ibrahimua

80+ Bronze
Bu aralar vatanda güzel fiyata ddr5 sistemler filan çıkıyor. Migros gibi yerlerde indirimler filanda oluyor. Sizce ekonomi ileride nasıl olur ?
Düzelmiyor halkı daha da fakirleştirdikleri için kimse birsey alamıyor. Bu yüzden de genelde kârdan zararına satış yapıp sürümden kazanıyor firmalar

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam benim gelecek yavaş yavaş dahada kötuye gidiyor desenize

Sadece sen değil, herkes aynı durumda. Orta direk diye bir şey kalmadı artık. İnsanlar en temel ihtiyaçları olan beslenmeyi ve barınmayı karşılayamıyor. Eğitim ve sosyal faaliyeti saymıyorum. Bunlar bizim ülkede lüks zaten.

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
efe can
Sadece sen değil, herkes aynı durumda. Orta direk diye bir şey kalmadı artık. İnsanlar en temel ihtiyaçları olan beslenmeyi ve barınmayı karşılayamıyor. Eğitim ve sosyal faaliyeti saymıyorum. Bunlar bizim ülkede lüks zaten.
harbiden ya. Bi ev araba almak bi omur istiyor. Ya kredi çekip Ölene kadar onu odiceksin yada kira

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,724
İsim
Kadir
Yıllar önce faizi enflasyonun çok altına düşürüp bedava kredi dağıttılar
Bu kredilerle enflasyon çok daha fazla arttı ev araba emtia vs fiyatları uçtu
Enflasyon ile kur artışı üstüne merkez bankasının -rezervleri piyasaya başta olumlu gelse de sonradan ön görmeyi azalttığı için güvensizlik yayıldı
Seçimin ardından (belediyeden önceki seçimden bahsediyorum) ekonomi politikaları değişti faiz arttırmak artık zorunluydu çünkü KKM dolar artışı enflasyon ciddi bir krize götürüyordu
Ancak bu seferde %20 lerden %50 lere giden faiz artışı garanticileri ve piyasada ki nakiti faize yönlendirdi, şuan birçok işletme bakın şahıs bile değil işletme mevduata atıyor parasını çünkü kurumlar vergisi KDV ÖTV gelir vergisi vs vs derken para kazanmak eskisi kadar kolay değil
Piyasa da nakit değerlendiği için firmalar mecburen indirim yapmaya gidiyor çünkü giderlerini karşılamak zorunda çünkü nakit uzun zamandır hiç olmadığı kadar değerli adam belki 2 ay erken satsa %10 mevduatta kazanacak (bu yüzden al sat artık yapmayın diyoruz :) )
Kampanyalar sıklaşacak ek olarak merkez bankası para basma hızını azaltmadı burası önemli çünkü kamu giderleri için para basılmaya devam edilmek zorunda buda enflasyonun ana sebeplerinden biri hatta ilki.
İlerleyen yıllarda yine faiz indirimi olur çünkü sistemi buna bağlamışlar burada iyi oyuncu olmak lazım. Oyunu kuranlar nerede ne yapıyorlar

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri