Neler Yeni

Ekran Gidiyor ve Sürücüler Siliniyor

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
Şu csm olayı bende de mbr kurduğum zaman hata veriyordu gpt kurdum sorun kalktı
kral ddu ile kaldırıp pro editionu kurdum, ekran kartındaki düğmeyi de kapattım ve bilgisayarı açtım bi 5-10 dk çay almaya kalktım geldiğimde yine görüntü gitmişti bilgisayarın üstündeki res tuşundan yeniden başlattım fakat bu sefer ekran kartı ayarlarım sıfırlanmadı 240hz şuan 1 hz değil iyi iyi gelişme var bi format atmayı da deneyeceğim yine yazarım buraya yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim tekrardan

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,238
İsim
Sinan Aba
kral ddu ile kaldırıp pro editionu kurdum, ekran kartındaki düğmeyi de kapattım ve bilgisayarı açtım bi 5-10 dk çay almaya kalktım geldiğimde yine görüntü gitmişti bilgisayarın üstündeki res tuşundan yeniden başlattım fakat bu sefer ekran kartı ayarlarım sıfırlanmadı 240hz şuan 1 hz değil iyi iyi gelişme var bi format atmayı da deneyeceğim yine yazarım buraya yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim tekrardan
Rica ederim de tekrar ekran giderse ekran gittiği zaman usb filan takmayı denesene bi ara arkadaşda öyle bir sorun vardı flash takınca görüntü geri geliyordu. Ama format atman lazım yinede

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
Rica ederim de tekrar ekran giderse ekran gittiği zaman usb filan takmayı denesene bi ara arkadaşda öyle bir sorun vardı flash takınca görüntü geri geliyordu. Ama format atman lazım yinede
yok aga düzelmedi yine oldu monitör 1hz şuan yarın format atıcam bakalım aklına başka birsey gelirse yazarsın deneyebilirim

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,238
İsim
Sinan Aba
yok aga düzelmedi yine oldu monitör 1hz şuan yarın format atıcam bakalım aklına başka birsey gelirse yazarsın deneyebilirim
Driver update kapattın değil mi? Birde eski sürümlerden 64bit (WHQL Recommended) olanlardan birini indir. Driver kurulum ekranında full sürüm değil de driver only seç.

1698530584963.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,606
İsim
Emre Zengin
birden görüntü kesiliyor ekranda no signal yazıyor sesler vs geliyor birkac saniye sonra bir uyarı sesi geliyor flash bellek çıkarıp taktığımızda gelen wwindows uyarı sesin aynısı ,sonrasında bilgisayarı kapatıp açtığımda driverlar silinmiş monitör 1hz olmuş oluyor bazen hiç olmuyor bazen günde 7-8 kere bile olabiliyor bayadır bu sorunu yaşıyıyorum sorunun güç kaynağında olabileceğini düşündüm yeni bir güç kaynığı aldım fakat sorun hayla devam ediyordu bugün memtest86 testi yaptım yaklasık 4 saat kadar sürdü ve bir sıkıntı çıkmadı ramlerdede ekran kartının yazılımından performans ayarlanıyor kısmından max frekansı düşürdüm fanları da ayarladım fakat sorun hayla düzelmedi biosum ve ekran kartı driverim da en güncel sürümde ne yapabilirim sorunu uzun zamandır yaşıyorum pekçok şey denedim fakat olmadı sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum fakat şuanda max 4k bütçem var o bütçeyede yeni bir ekran kartı almak pek mümkün değil gibi 2.el alınır mı 4kya veya bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

sistemde xfx rx580 ekran kartı 5600x işlemci b450m s2h gigabyte anakart msi 650w+ bronze güç kaynağı var sıvı soğutucum da var işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları çok yüksek değil termal macununu vs de 3-6 ayda 1 değiştiriyorum
BIOS'u sıfırla ve hiçbir ayara dokunmadan kaydedip çık bakalım. Aynı sorunlar devam edecek mi bakalım?

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
BIOS'u sıfırla ve hiçbir ayara dokunmadan kaydedip çık bakalım. Aynı sorunlar devam edecek mi bakalım?
Aga bios sıfırlama load optimized defaults dediğimde oluyor değil mi bios pilini çıkarıp takmam lazım mi sıfırlanması için

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,606
İsim
Emre Zengin
Aga bios sıfırlama load optimized defaults dediğimde oluyor değil mi bios pilini çıkarıp takmam lazım mi sıfırlanması için
Aynen Load Optimizated Defaults hocam. BIOS pili ile uğraşmana gerek yok direkt oradan o seçeneği seçip Save and Exit ya Save and Reboot diyebilirsin.

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
Aynen Load Optimizated Defaults hocam. BIOS pili ile uğraşmana gerek yok direkt oradan o seçeneği seçip Save and Exit ya Save and Reboot diyebilirsin.
Yaptim ağa yine ekran gitti format aticam şimdi ama yine duzelmiycek büyük ihtimalle

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,606
İsim
Emre Zengin
Yaptim ağa yine ekran gitti format aticam şimdi ama yine duzelmiycek büyük ihtimalle
- Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden sol taraftaki Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı devre dışı bırakın bakalım.
- https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 AMD Chipset Drivers yazanı indirip kurun.
- OCCT adlı programda Stability Testten Power testi yapar mısın? 10-15 dakika yapman yeterlidir.
- Bir de bu yolla ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-9-1 bu siteden AMD Software: Adrenalin Edition 23.9.1 Driver for Windows® 10 & Windows® 11 64-bit sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.9.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
- Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden sol taraftaki Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı devre dışı bırakın bakalım.
- https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 AMD Chipset Drivers yazanı indirip kurun.
- OCCT adlı programda Stability Testten Power testi yapar mısın? 10-15 dakika yapman yeterlidir.
- Bir de bu yolla ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-9-1 bu siteden AMD Software: Adrenalin Edition 23.9.1 Driver for Windows® 10 & Windows® 11 64-bit sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.9.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
kral hızlı başlatma ayarını zaten daha önceden kapatmıştım kapalı durumdaydı yine kapandığı zamanda, Amd Uninstallerı ile kaldırmayı denemiştim dün ,fakat bugün internet bağlansını kesip tekrardan deneyeceğim anakart driverini da güncelleyeceğim sonucu yazarım teşekkür ederim yardımcı olduğun için

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,606
İsim
Emre Zengin
kral hızlı başlatma ayarını zaten daha önceden kapatmıştım kapalı durumdaydı yine kapandığı zamanda, Amd Uninstallerı ile kaldırmayı denemiştim dün ,fakat bugün internet bağlansını kesip tekrardan deneyeceğim anakart driverini da güncelleyeceğim sonucu yazarım teşekkür ederim yardımcı olduğun için
OCCT sorun çıkardı mı? Eğer çıkarmadıysa kasayı direkt prize takıpta deneyebilir misin?

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
OCCT sorun çıkardı mı? Eğer çıkarmadıysa kasayı direkt prize takıpta deneyebilir misin?
occt test yapmadım hocam nasıl yapıyoruz testi
Mesaj otomatik birleştirildi:

psu yu değiştireli birkac ay oldu önceki psu dada böyle sıkıntı oluyordu suan msi 650w bronze var sistemde

Top Bottom