Neler Yeni

Ekran kartı alacakken furmark testi yaptırırken dolandırılabilir miyiz ?

omer_34

80+ Silver
Arkadaşlar geçen sene bi rx580 alacaktım ve sıcaklık değerleri 65 dereceyi görmüyordu. çok da uygun fiyatlıydı o zamana göre bende şüphelenmiştim birine sormuştum. o da mining bios olabilir demişti ve kartı almaktan vazgeçmiştim. Acaba furmark testinde gördüğümüz sıcaklık değerleri %100 güvenilir mi ? yani farklı bir yazılım ile kartın tüm gücünü kullanmasını engelleyip sıcaklıklarını düşük gösterebiliyorlar mı ? bunun olma olasılığı nedir ? özellikle mining çıkması kartlar için merak ediyorum.

seyfx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Seyfullah
Msi afterburnerdan voltajı kısarsa daha düşük wattda daha serin çalışır kart, mümkün yani. Bu yüzden power draw kısmına da dikkat etmek lazım oynanmış mı oynanmamış mı anlamak için. Kendi 3070 imde denemiştim bunu 8-10 dereceye kadar düşürebiliyorsun 50 watt düşürünce güçten. Biraz da fanları hızlandırdığında karşındaki bilmiyorsa 65 derecede çalışan kart sanıp alabilir.

omer_34

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki hocam pek teknik detay bilmiyorum da atıyorum kartın tdp değeri 200watt. msi afterburnerdan 200watt değerini görmem mi gerekiyor

seyfx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Seyfullah
En kısası furmark yapıp ordaki tdp değerine bakmak. Msi aftrer burnerdan da bakabilirsin tabi ki

omer_34

80+ Silver
En kısası furmark yapıp ordaki tdp değerine bakmak. Msi aftrer burnerdan da bakabilirsin tabi ki
ufak tefek farklar önemsenmeli mi hocam ? veya kaç tdp ve üzerinde şüphelenmek gerek diye sorayım

seyfx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Seyfullah
Ben olsam aynı marka model kartın furmark sonuçlarına bakardım , fark %2 3 den fazlaysa şüphelenirdim

omer_34

80+ Silver
Top Bottom