Neler Yeni

Ekran kartı aldım darboğaz olurmu

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Gel gel Nvidia fanboy kulübüne hoş gelsin.
AMD RX 5000 serisinde 2 kartta da sorun yaşayınca, ben de aynı fikirdeyim arkadaş ile. Fanboy oluyorsam beni de yaz listeye.
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleye üfleye yermiş de diyebilirsin.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Fanboylukla alakası yok
Yok knkm ben Fanboy'um :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD RX 5000 serisinde 2 kartta da sorun yaşayınca, ben de aynı fikirdeyim arkadaş ile. Fanboy oluyorsam beni de yaz listeye.
Gel Gel sende Gel :)

Berkay1__

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Berkau
Dediğim gibi işlemcide AMD nin üstüne tanımam ama gerek masaustu gerek mobil ekran kartları baştan sona problem çıkarıyor

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
nedense ben kullandığım hiçbir kartta sorun yaşamadım bi benmi ballıyım acaba yoksa bütün şanssızlar bu forumdamı diyorum bazen :unsure:

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Dediğim gibi işlemcide AMD nin üstüne tanımam ama gerek masaustu gerek mobil ekran kartları baştan sona problem çıkarıyor
Bu arada işlemci konusuna katılmıyorum, İntel'in üst düzey anakartını alırsan işlemcileri çok iyi olabiliyor. Tabii model model sınıflandırabilirsin. 9. nesiller tam fiyasko idi kim ne derse desin. 10-11-12 baya aldı yürüdü gittiler. AMD ön ayak oldu bu sefer ilginç şekilde. İntel'in en büyük problemi her nesile bir anakart fikri, ben sırf bu yüzden almamıştım ki o dönemde 9. nesiller vardı piyasada ve R5 3600 alarak X570 platformunda sistem kurmuştum. Sonrasında 5600X'e geçme kararım oldukça kolay oldu. AMD'nin en güzel yaptığı iş idi, anakart sabit kaldı ve ekstra masraf çıkmadı. Ancak şu an yeni PC alacak olsam İntel'i es geçmezdim.

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,062
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
darboğaz olmaz fakat o paraya o kart değmez 6500xt alabilirsin

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
nedense ben kullandığım hiçbir kartta sorun yaşamadım bi benmi ballıyım acaba yoksa bütün şanssızlar bu forumdamı diyorum bazen :unsure:
Öyle sorunlar yaşadım ki say say bitmez, ufak bir kısmını bahsedeyim. En komik sorunum BIOS'u göstermemesiydi. Monitöre sinyal gönderebilmesi için AMD yazılımının çalışır vaziyette olması gerekiyordu. Düşün Windows tamamen açılana kadar ekranda görüntü yoktu. BIOS'da yazılım olmadığı için görüntü yoktu, test etmek için AMD yazılımını sildim masaüstündeyken de görüntü gitti. Oyunlarda sorunlar yaşadım, format atmak işkence gibiydi. İlginç şekilde monitöre görüntü veremezken TV görüntü sağlıyordu, koca kasayı AMD yazılımı güncelleme getirdikçe görüntü almak için TV'nin yanına taşıdım 3-4 kez. Bu bile başlı başına bir sorun idi. Oyunlarda ani sağa sola dönmelerde kare kare ve dona dona dönüyorsun gibi gibi bir sürü sorun yaşattı AMD RX5000 serisi 2 kart da. Hatta hiç bir forumda çözümünü bulamamıştım. 6 aylık maceranın ardından NVIDIA'ya geçtim ve rahat bir nefes almıştım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,028
İsim
Diyarhan
AMD markasının işlemcilerine diyecek yok ama AMD ekran kartı kullandım gördüm o yüzden AMD den uzak duruyorum
Dostum işlemcilerine yanıyor deniliyordu 3 sene geçmedi tr de en çok tercih edilen konuşulan marka oldu. Zor değil 2 grup mühendis ile yazılımı adam ederler.

Berkay1__

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Berkau
Dostum işlemcilerine yanıyor deniliyordu 3 sene geçmedi tr de en çok tercih edilen konuşulan marka oldu. Zor değil 2 grup mühendis ile yazılımı adam ederler.
Zaten bende Nvidia nin yazılımına güvendiğim için Nvidia aldım yoksa 6500xt alacaktım

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,028
İsim
Diyarhan

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hayır, darboğaz olmaz.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Amd rx 5xxx /rx5xx ve öncesinde wattman hataları veriyordu fakat hem rx6600 hem de Rx6500xt kullandım 1 ay. 1 defa bile problem yaşamadım. Rx590 vardı önceden çok problem yaşatmisti bana

Berkay1__

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Berkau
Top Bottom