Neler Yeni

Ekran kartı Asus tuf 3060 ti dual yeni nesil olan

Orhan55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan
Sa
Konu dışı sizlere danışmak istedim;
Fifa 23 oyununu EA Playdan aylık (steam) abonelik olarak aldım sorunlu bir şekilde oynuyorum. Sabah açıyorum oyununu 170 - 180 fps alıyorum ve sorun yaşamıyorum. Öğlen sonu veya akşam açıyorum fps 89 ila 101 arası gidip geliyor ve bu şekilde ufak donmalar yaşıyorum.
Tüm driveler güncel, windows uptade güncel, ndalar güncel. (Nvida denetim masası yüksek performansa göre ayarlı)
180 fps aldığım ekran kartı fan sesi baya çıkıyor tam performans alıyorum ama 101 fps aldığımda ise fan sesi arada yükseliyor genellikle sessiz de çalışıyor. Formatladım düzeldi gibi oldu ama yine fps kaybı yaşadım yaşamaya devam ediyorum.
Bazen nvdia denetim masasını ve nvida experience siliyorum tekrar update atıyorum 3 maç düzeliyor kapatıp açıyorum yine fps 101 den yukarı çıkmıyor. Pubg ve fifa oynuyorum donmaları fifa da yaşıyorum
Şimdi ekran kartı mı sorunlu oyun mu sorunlu?
Ne yapmam lazım ekran kartını fan sesi çıkmadığı için servise mi göndermeliyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
HasHoca
Sa
Konu dışı sizlere danışmak istedim;
Fifa 23 oyununu EA Playdan aylık (steam) abonelik olarak aldım sorunlu bir şekilde oynuyorum. Sabah açıyorum oyununu 170 - 180 fps alıyorum ve sorun yaşamıyorum. Öğlen sonu veya akşam açıyorum fps 89 ila 101 arası gidip geliyor ve bu şekilde ufak donmalar yaşıyorum.
Tüm driveler güncel, windows uptade güncel, ndalar güncel. (Nvida denetim masası yüksek performansa göre ayarlı)
180 fps aldığım ekran kartı fan sesi baya çıkıyor tam performans alıyorum ama 101 fps aldığımda ise fan sesi arada yükseliyor genellikle sessiz de çalışıyor. Formatladım düzeldi gibi oldu ama yine fps kaybı yaşadım yaşamaya devam ediyorum.
Bazen nvdia denetim masasını ve nvida experience siliyorum tekrar update atıyorum 3 maç düzeliyor kapatıp açıyorum yine fps 101 den yukarı çıkmıyor. PUBG ve fifa oynuyorum donmaları fifa da yaşıyorum
Şimdi ekran kartı mı sorunlu oyun mu sorunlu?
Ne yapmam lazım ekran kartını fan sesi çıkmadığı için servise mi göndermeliyim?
İşlemcin ne ?

Orhan55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
HasHoca
İ5 12400f
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denedim yeniden başlat dediğim de yine takılıyor
Soğutma kaynaklı bı sıkıntı olabilir kasanı mesh bı kasayla değistirip sıvı soğutma alırsan muhtemelen sorun çözülür ama sistem kaynaklı bı arızada olabilir

Top Bottom