Neler Yeni

Yardım Ekran kartı kullanım yüzdesi her saniye düşüp artıyor

kaalaal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
baran
Herkese merhabalar hocam, bir sorum olacaktı sizlere ,
Oyun oynarken , masaüstünde dururken hiç farketmiyor ekran kartı kullanım yüzdem 0-100 arasında her saniye hatta her salise gidip geliyor. Ekran kartı modelim RX580 8gb . Nedenini bir türlü anlamadım voltaj dan tut ghz den herşeyi stabil olabiliyor sıcaklığı iyi hiç sorun yok ama ekran kartı kullanım yüzdesi neredeyse her salise oynuyor. Sebebini bilen varmıdır acaba ?
Oyunlarda her hangi bir fps drop vs. olmuyor .

MoOsFoOsy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Şahin Berkay Altun
bütün sistem özelliklerinizi yazınki bilgilenelim ama bir darboğaz söz konusu değilse herhangi bir sıkıntı olmaz işlemci tabanlı oyunlar oynarken ekran kartın diğer oyunlara göre fazla çalışmıyordur bazen o yüzdeleri çok takmamak lazım

kaalaal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bütün sistem özelliklerinizi yazınki bilgilenelim ama bir darboğaz söz konusu değilse herhangi bir sıkıntı olmaz işlemci tabanlı oyunlar oynarken ekran kartın diğer oyunlara göre fazla çalışmıyordur bazen o yüzdeleri çok takmamak lazım
Hocam selamlar ,
İşlemci: Ryzen 5 3500x
Ram : 16 GB 3200 mhz
PSU : fsp hydro 650w bronze
Anakart : Asus prime b450 mk 2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam darboğaz sanmıyorum ama oyun olmasa da masaüstünde boşta dururken bile pc durmadan kullanım yüzdesi inip çıkıyor. saniyede 5 kere inip çıkıyor değişiyor desem yeridir..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,631
Üyeler
140,678
Son üye
mertler
Top Bottom