Neler Yeni

Yardım Ekran kartı Oc nedir

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
o var zaten reis ordan bakıyorum hatta şuan
Derece: 51
gpu kullanım: 99
mhz:1261
wat;67
rpm:1028
İşlemci sıcaklığı 73 derece
1080p yüksek ayarlarda fsr dengeli
10.8gb ram kullanımı var
80fps
frekans değeri biraz düşük geldi ama youtube dan oyun testlerine bi bak istersen 6700 oyunlarda normalde kaç mhz ile çalışıyo, benim 3060 ekran kartını zorlayan oyunlarda 1860 civarında frekanslara ulaşıyo test videolarını izlerken ona bi dikkat et

Celilkug

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Celil
normalde 2450mhz boost clocka ve 175w tdpye sahip 1261mhz ve 67wta çalışması ilginç bir anormallik var gibi diğer oyunlarda değerler nasıl
valla reis bilmiyorumda öyle dedin morelim bozuldu bi 17dklık furk mark testi yaptım bugun atayımmı sana ?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
saphire ın masaüstü uygulamasından frekans değerlerini falan değiştirmiş miydin hiç? yoksa her şey auto da mı? amd kullanmadığım için arayüzleri tam bilmiyorum ama kartın masaüstü uygulamasını bi kontrol et

Celilkug

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Celil
saphire ın masaüstü uygulamasından frekans değerlerini falan değiştirmiş miydin hiç? yoksa her şey auto da mı? amd kullanmadığım için arayüzleri tam bilmiyorum ama kartın masaüstü uygulamasını bi kontrol et
valla kral galiba bu amd nin uygulamasından varsayılana almışım ben şimdi onu gpu hız aşıttırmaya aldım alırken sistem çökeblilir felan diye uyarı verdi :D ne olrusa olsun dedim tama basım şuan 2600mhzde çalışıyor 143wta çıktı 1200voltaj 64 sıcaklığa ulaştı bi anda 10 12 derece arttı :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

valla şimdi oldu kral bi anda 120 130fpslere çıktı agahahah :D

normalde 2450mhz boost clocka ve 175w tdpye sahip 1261mhz ve 67wta çalışması ilginç bir anormallik var gibi diğer oyunlarda değerler nasıl
kral sağolasın sen öyle deyince hemen uygulamasına bi bakıp ordan gpu hız aşıttırmayı açtım şuan 2600mhz 143watda çalışıyor ilerde bi sorun oluşturmaz demi

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
valla kral galiba bu amd nin uygulamasından varsayılana almışım ben şimdi onu gpu hız aşıttırmaya aldım alırken sistem çökeblilir felan diye uyarı verdi :D ne olrusa olsun dedim tama basım şuan 2600mhzde çalışıyor 143wta çıktı 1200voltaj 64 sıcaklığa ulaştı bi anda 10 12 derece arttı :D
tamam zaten o kartın o kadar soğuk çalışması normal değildi :D ama ayarları aşırı da yükseltme zarar verebilir bunun auto gibi falan bi ayarı yok mu standart frekansları alabileceğin?

kral sağolasın sen öyle deyince hemen uygulamasına bi bakıp ordan gpu hız aşıttırmayı açtım şuan 2600mhz 143watda çalışıyor ilerde bi sorun oluşturmaz demi
2600 mhz kartın normal frekansının aşırı üzerinde değilse bi sıkıntı çıkmaz

milenix

80+ Gold

valla şimdi oldu kral bi anda 120 130fpslere çıktı agahahah :D

şimdi biraz normalleşmiş öncesi çok anormaldi sıcaklıklar o kart için normal

Celilkug

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Celil
tamam zaten o kartın o kadar soğuk çalışması normal değildi :D ama ayarları aşırı da yükseltme zarar verebilir bunun auto gibi falan bi ayarı yok mu standart frekansları alabileceğin?

2600 mhz kartın normal frekansının aşırı üzerinde değilse bi sıkıntı çıkmaz
valla reis onu bilmiyorum ama normal frekansı 2000mhz oyun frekansı 2300 attırılmış 2500 benımki 2628de çalışıyor :D otomatik varsa otomatiğie alacm yoksa varsayılana alacam 40 50fps için kartı yakmayalım birde 150 160fpslere kadar çıkıyor baya iyi oldu içimdeki kuşku gitit

şimdi biraz normalleşmiş öncesi çok anormaldi sıcaklıklar o kart için normal
max kaç olması lazım kral 80 85 idealmı fazlamı olur

Birde vram noluyor onuda attıralımmı ?
ve bağlntı yeri scaklıgı diye bişey var 93 derece bi sıkıntı arz ediyormu

milenix

80+ Gold
valla reis onu bilmiyorum ama normal frekansı 2000mhz oyun frekansı 2300 attırılmış 2500 benımki 2628de çalışıyor :D otomatik varsa otomatiğie alacm yoksa varsayılana alacam 40 50fps için kartı yakmayalım birde 150 160fpslere kadar çıkıyor baya iyi oldu içimdeki kuşku gitit

max kaç olması lazım kral 80 85 idealmı fazlamı olur

Birde vram noluyor onuda attıralımmı ?
ve bağlntı yeri scaklıgı diye bişey var 93 derece bi sıkıntı arz ediyormu
85de kart yanıyordur kartın tam modeli ne? büyük ihtimal ~60 derecelerde çalışması gerekir hız aşırtılmış modda olduğu için biraz daha yüksek mhzlerde çalışıyor bu yüzdem bi tık daha yüksek sıcaklıklarda peki normal olan mod var mı amdnin arayüzü çok bilmiyorum hangi modlar var?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
925,236
Üyeler
144,393
Son üye
okankucur
Top Bottom