Neler Yeni

Ekran kartı ve anakart sorunu acil

Mt1905TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Muhammet
2 gün önce Gt 710 ekran kartı siparişi vermiştim kargo geldi kendi sistemimde test etmek istedim Gt 1030 ekran kartımı çıkararak kartı test ettim ve hiçbir sorunu yoktu ardından kendi ekran kartım olan Gt 1030 u tekrar sisteme taktım ve fanlar dönmesine rağmen sistem görüntü vermiyordu(not: çift monitör kullanıyorum ve ikiside vga girişli olduğu için aktif dönüştürücülerle ekran kartına bağlıyorum)
Görüntü vermemesinin ardından tekrar tekrar deneme yaptım ramleri çıkarıp taktım belki yerinden oynamıştır vs neyse en son tekrar kartı sisteme taktım ve bu sefer anakart hata sesi verdi tek uzun bir bip araştırdım ekran kartı sorunuymuş
Hemen aldım kartı bilgisayarcıya götürdüm 200tl aldı termal macun değişimi ve lehim mi ne atmış karta uğraştırdık vs dedi dükkandayken kartın çalıştığını da gösterdi kendi pcsine bağlayıp ardından eve geldim kartı aldım pc me bağladım hemen denemek için salondaki tvnin hdmi ına bağladım ve kart çalışıyordu sorunsuz bir şekilde sonra kasayı aldım kendi odama götürüp monitörlere bağladım görüntü verdi ve baya bi sevindim sonra monitör bağlantısını kestim ve kasayı toparlamaya başladım kapağını vs taktım
Sonra yine bağladım monitörüme ve görüntü vermemeye başladı beni tekrar endişe bastı vga to hdmi yerine dvi to hdmi I falan denedim ama işe yaramadı farklı bir ekran kartında deneyince oluyordu sonra tekrar salona götürdüm tvye hdmi kablosu ile bağladım ve çalıştı
Çok garip bir durum açıkçası kendi monitörüme tekrar bağladım hala görüntü vermiyor bende en son ekran kartı pci slotundayken anakarta taktım vga kablosunu ve monitörüme görüntü verdi başta anakartın kendi hd graphics kartından görüntü aldığımı düşündüm ama olay öyle değil onboarda pcyi bağlayınca benim pci slotuna bağlı ekran kartımı kullanıyor yani buraya kadar okuduysanız ne anladınız bilmem ama çok garip bir durum ne yapmam gerek bios ayrı vs varmıdır?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,171
Üyeler
142,095
Son üye
muhammet1010
Top Bottom