Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartım çok ısınıyor RTX 3060

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Batuhan Çelik

Gigabyte RTX 3060 GAMING OC 12GB 3 FANLI​

Arkadaşlar 2. el 1.5 ay kullanılmış bir ekran kartı aldım aldığım kişi de iyi anlayan birisiydi bilmeyerek almış çok ısındığı için satmaya karar verdi ucuza geldi bana bir nevi sıkıntısız çalışıyor ama çok zorlayıcı oyunlar da fan %100 tüm devir ile 90 dereceyi görüyor toz falan kalmadı tertemiz hava sirkülasyonu da normal, ve oyuna girince vsync acıkken 60 fps sabit (Güçlü oyunlar da) 50-60 arası sabit fakat vsync kapatınca sapıtıyor 85-90 dereceleri görüyor anlık sıcaklık hızları 1 saniye geçmemesine rağmen 15-20 derece düşüyor veya yükseliyor, bunun önüne nasıl geçebilirim veya çözümü varmıdır ?

Boştayken
gasg.png

2K Vsync ON Ultra 60 FPS SABİT SICAKLIK 30 SANİYE BOYUNCA 58 Derece
2k ultra grafik 60 fps vsync on.png

2K Vsync kapalı Ultra Aradan 2 saniye bile geçmedi 1.75 saniye falan bir anda 86 dereceye fırladı ve 85-90 arası sabit kaldı 30 saniye boyunca fan %100
2k ultra grafik vsync kapalı.png

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Ryzen

Arkadaşlar 2. el 1.5 ay kullanılmış bir ekran kartı aldım aldığım kişi de iyi anlayan birisiydi bilmeyerek almış çok ısındığı için satmaya karar verdi ucuza geldi bana bir nevi sıkıntısız çalışıyor ama çok zorlayıcı oyunlar da fan %100 tüm devir ile 90 dereceyi görüyor toz falan kalmadı tertemiz hava sirkülasyonu da normal, ve oyuna girince vsync acıkken 60 fps sabit (Güçlü oyunlar da) 50-60 arası sabit fakat vsync kapatınca sapıtıyor 85-90 dereceleri görüyor anlık sıcaklık hızları 1 saniye geçmemesine rağmen 15-20 derece düşüyor veya yükseliyor, bunun önüne nasıl geçebilirim veya çözümü varmıdır ?

BoştaykenAlıntıyı görüntüle
2K Vsync ON Ultra 60 FPS SABİT SICAKLIK 30 SANİYE BOYUNCA 58 DereceAlıntıyı görüntüle
2K Vsync kapalı Ultra Aradan 2 saniye bile geçmedi 1.75 saniye falan bir anda 86 dereceye fırladı ve 85-90 arası sabit kaldı 30 saniye boyunca fan %100Alıntıyı görüntüle
Büyük ihtimal mining yapılmıştır mining yapılan kartlar iyi ısınıyo.

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Koçak

BoştaykenAlıntıyı görüntüle
2K Vsync ON Ultra 60 FPS SABİT SICAKLIK 30 SANİYE BOYUNCA 58 DereceAlıntıyı görüntüle
2K Vsync kapalı Ultra Aradan 2 saniye bile geçmedi 1.75 saniye falan bir anda 86 dereceye fırladı ve 85-90 arası sabit kaldı 30 saniye boyunca fan %100Alıntıyı görüntüle
Bence bakım yap karta.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Yunus Şahin
Termal macun kurumuş sanırım. Macunu değiştirirsen büyük ihtimal düzelir.

• Beğen
Reaksiyonlar: dlep
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Batuhan Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimal mining yapılmıştır mining yapılan kartlar iyi ısınıyo.
Aldığım kişi öyle bir şeyler sezdirmedi bende oyun amaçlı kullanıyordu mining olsa bile bende yaptım zamanın da eskiden 4 yıllık 1660 ti ekran kartım var o kadar ısınmıyordu 1 yıl aralıksız mining yaptı hala 55-65 arası takılıyor.
Bence bakım yap karta.
Ne tavsiye ediyorsunuz. ?
Termal macun kurumuş sanırım. Macunu değiştirirsen büyük ihtimal düzelir.
Termal macun bende ondan şüpheleniyorum çünkü sıcaklık değerleri inanılmaz hızla yükselip bir anda düşebiliyor ne tavsiye edersiniz kaliteli bir şey lazım fiyatı düşünmeden, ve ayrıca pedler de sorun var ise onları da alabilir miyim ?

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Ryzen
Aldığım kişi öyle bir şeyler sezdirmedi bende oyun amaçlı kullanıyordu mining olsa bile bende yaptım zamanın da eskiden 4 yıllık 1660 ti ekran kartım var o kadar ısınmıyordu 1 yıl aralıksız mining yaptı hala 55-65 arası takılıyor.

Termal macun bende ondan şüpheleniyorum çünkü sıcaklık değerleri inanılmaz hızla yükselip bir anda düşebiliyor ne tavsiye edersiniz kaliteli bir şey lazım fiyatı düşünmeden, ve ayrıca pedler de sorun var ise onları da alabilir miyim ?
Satıcılar niye mining yapıldığını söylesinki???

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan

Thermal grzily kyronaut al hocam macun olarak

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Koçak
Thermal grzily kyronaut al hocam macun olarak
Pump out yapar ekran kartında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cooler Master Mastergel Maker veya Pro alıp macun yenilersen iyi olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Batuhan Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Satıcılar niye mining yapıldığını söylesinki???
Hocam bende 1 1-5 yıl mining yaptım nerede nereye bakılacağını biliyorum garanti etiketini açtım yanık veya koku bırakmış şeyler aradım yoktu, aldığımız kişi söylemez elbette fakat ön seziniz ile kişini profilini anlayabilirsiniz aşağı yukarı.
Pump out yapar ekran kartında.

Cooler Master Mastergel Maker veya Pro alıp macun yenilersen iyi olabilir.
İşlemciye cooler master bir modelini sürmüştüm böyle alçı gibiydi önerdiğiniz model böyle bir şey mi ?

WhatsApp Image 2024-08-26 at 14.41.07.jpeg

Kasanın içi bu şekilde bu arada fanlar düzgün doğru yerler de üflüyor veya atıyor kontrol ettim.

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Koçak
Hocam bende 1 1-5 yıl mining yaptım nerede nereye bakılacağını biliyorum garanti etiketini açtım yanık veya koku bırakmış şeyler aradım yoktu, aldığımız kişi söylemez elbette fakat ön seziniz ile kişini profilini anlayabilirsiniz aşağı yukarı.

İşlemciye cooler master bir modelini sürmüştüm böyle alçı gibiydi önerdiğiniz model böyle bir şey mi ?

Alıntıyı görüntüle
Kasanın içi bu şekilde bu arada fanlar düzgün doğru yerler de üflüyor veya atıyor kontrol ettim.
Önerdiğim termal macun modelinde katı formda biraz ama thermal grizzy çok yumuşak kıvamlı olduğu için pump out yapabilir.

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Ryzen

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Yunus Şahin
Pump out yapma ihtimaline karşı PTM7950 alabilirsin ama yurt dışında. TR'de yok. Ben 3 kere sürmeme rağmen hepsinde pump out yaptı macun. En son bunu denedim. 2 hafta oldu hala sorun yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Batuhan Çelik

biraz az sıkın 1 gramda.
Pump out yapma ihtimaline karşı PTM7950 alabilirsin ama yurt dışında. TR'de yok. Ben 3 kere sürmeme rağmen hepsinde pump out yaptı macun. En son bunu denedim. 2 hafta oldu hala sorun yok.
Thermal grizzly conductonaut önerilmiş bir kaç yerde de o nasıldır peki tavsiye eder misiniz ?

Top Bottom