Neler Yeni

Ekran kartım çok ısınıyor ve Ekran kartım tam verimini kullanmıyor

Screaly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes Güçlü
Öncelikle selamlar. Ekran kartımda ne olduğunu anlamadığım sorun var. Bilgisayar özelliklerim Gtx1060 6gb Amd Ryzen 5 1500x 16 gb ddr4 ram. Sistemim bu şekilde fakat orta donanım isteyen bir oyuna girdiğimde ekran kartım %100 kullanıyor ve sıcaklık 85 dereceye çıkıyor. Düşük bi sistem gerektiren Valorant oyununda düşük ayarlarda max 160 fps alıyorum ama çok fazla 160 ta kalmıyor. Bazen savaşırken fpsim 60 fps lere düşüyor ve drop yiyorum.Sorunu tam anlıyamadım valorant oyununda ise ekran kartı kendini kullanmıyor.Msi afterburner programından baktığıma göre valorant oyununda ekran kartım ve işlemcim %30 kullanıyor.Ekran kartımda ne sorunu vardır veya sorun ekran kartındamıdır yardımcı olur musunuz ?

#gta-5 kanalına mesaj gönder

Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Can Bozkurt
Öncelikle selamlar. Ekran kartımda ne olduğunu anlamadığım sorun var. Bilgisayar özelliklerim Gtx1060 6gb Amd Ryzen 5 1500x 16 gb ddr4 ram. Sistemim bu şekilde fakat orta donanım isteyen bir oyuna girdiğimde ekran kartım %100 kullanıyor ve sıcaklık 85 dereceye çıkıyor. Düşük bi sistem gerektiren Valorant oyununda düşük ayarlarda max 160 fps alıyorum ama çok fazla 160 ta kalmıyor. Bazen savaşırken fpsim 60 fps lere düşüyor ve drop yiyorum.Sorunu tam anlıyamadım valorant oyununda ise ekran kartı kendini kullanmıyor.Msi afterburner programından baktığıma göre valorant oyununda ekran kartım ve işlemcim %30 kullanıyor.Ekran kartımda ne sorunu vardır veya sorun ekran kartındamıdır yardımcı olur musunuz ?

#gta-5 kanalına mesaj gönder
Valorant ta düşük fps alman kartın kullanmaması normal ancak 85 dereceler çok ciddi dereceler kartı açın bi temizleyin fanları vs.

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
throttling olabilir.
throtle stop kullanın

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Sorunu tam anlıyamadım valorant oyununda ise ekran kartı kendini kullanmıyor.Msi afterburner programından baktığıma göre valorant oyununda ekran kartım ve işlemcim %30 kullanıyor.Ekran kartımda ne sorunu vardır veya sorun ekran kartındamıdır yardımcı olur musunuz ?
v-sync aç. fps yi monitörün tazeleme hızına eşitlemeyi dene

Baran Can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
684
İsim
Baran Can Aydogdu
Hangi model 1060? Kartın modeli ney yanı.

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Efe Talha Alper
Mining yapıldı mı kartta ?

abcd1234

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Valorant oyununda düşük ayarlarda max 160 fps alıyorum ama çok fazla 160 ta kalmıyor. Bazen savaşırken fpsim 60 fps lere düşüyor ve drop yiyorum.
Valorant'ın optimizasyon sıkıntılı. Onun dışında arka planda çalışan bir mining uygulaması olabilir.

Top Bottom