Neler Yeni

Ekran Kartım Gitti %0 Kullanım

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ENSARİ
%99 kullanıyor gpu, siz nereden bakıyorsunuz?
reis PUBG girdim %0 dı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal padlara dokunma bile sadece macunu yenile
tamam

Ekran kartını tekrar aç beyaza bulanmış bir yer var oradaki beyazlığı alkolle yada ıslak mendili iyice suyunu çıkar ve onunla temizle sonra içine küçük bir tohum tanesi kadar termal macun koy sonra düz bir şey ile iyice ya ama çipi geçmesin katman fazla olmasın ama arkasıda gözükmesin sonra herşeyi yavaş yavaş kontrol et hiçbir kablo takılmamış olmasın ekran kartını kapat ve anakarta yerleştir pin girişlerini tak ve sistemi aç
tamam yapıcam

Ekran kartını tekrar aç beyaza bulanmış bir yer var oradaki beyazlığı alkolle yada ıslak mendili iyice suyunu çıkar ve onunla temizle sonra içine küçük bir tohum tanesi kadar termal macun koy sonra düz bir şey ile iyice ya ama çipi geçmesin katman fazla olmasın ama arkasıda gözükmesin sonra herşeyi yavaş yavaş kontrol et hiçbir kablo takılmamış olmasın ekran kartını kapat ve anakarta yerleştir pin girişlerini tak ve sistemi aç
reis erkan kartın içini atıcam bugun bi bakarsanız

SHYROSE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Rıdvan Işık
Msı Afterburner'da ekstra overclock yapıldığında bazen böyle sorunlar çıkabiliyor. Uygulamayı kullanıyorsanız silmenizi öneririm.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kart muhtemelen fazla ısındığı için frekans kismis. 84 derece de 99 kullanıyor kartı ama MHz değeri aşırı düşük ve watt değeri de ciddi azalmış kısaca kart sogumadigi için performansini yitirmis

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ENSARİ
darboğaz yapma ihtimali varmı işelemciyide cıkarıp takdım

sadece fanını cıkardım takdım

Kart muhtemelen fazla ısındığı için frekans kismis. 84 derece de 99 kullanıyor kartı ama MHz değeri aşırı düşük ve watt değeri de ciddi azalmış kısaca kart sogumadigi için performansini yitirmis
sence varmı

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
darboğaz yapma ihtimali varmı işelemciyide cıkarıp takdım

sadece fanını cıkardım takdım

sence varmı
Benim dediğim durum oluyor
1714115266392.png

Sıcaklık limitini 83 yapmıssın veya öyleymiş. Kart da 83-84 dereceyi geçmemek için frekans kısmış ki güç azalsın, güç azalırsa ısı da azalr çünkü. Bu kısıtlama olmasa 120 derece bile görebilir yani
1714115324796.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ENSARİ
Alıntıyı görüntüle

Sıcaklık limitini 83 yapmıssın veya öyleymiş. Kart da 83-84 dereceyi geçmemek için frekans kısmış ki güç azalsın, güç azalırsa ısı da azalr çünkü. Bu kısıtlama olmasa 120 derece bile görebilir yani
Alıntıyı görüntüle
evet öyle oldu oda ısındığı için sanırsam

evet öyle oldu oda ısındığı için sanırsam
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
bana kalırsa kart cok ısındığı için kendi kendine güç kesti watt düşürdü

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam niye böyle aksiyonlara giriyorsunuz :D ne gerek vardı garantili kartın içini açmaya.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,466
Üyeler
141,298
Son üye