Neler Yeni

Ekran kartım Valorant'ta 80 dereceye çıkıyor !

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
@Bünyamina işte yine bilmeden zırıldama senfonisi valorant gpu kullanmıyor adam akıllı o gpuyu o kadar asla ısıtamaz hava akışı yerler de bile olsa.
Hangi ayarda oynadığına göre değişir. Hava akışı kötü ise rahat görür.

Silinsin

80+ Silver
Hangi ayarda oynadığına göre değişir. Hava akışı kötü ise rahat görür.
2k full ayar oynamadıkça görmüyor 2k harici de frekans yükselmesine sebep olmuyor undervolt gibi çalışıyor resmen kart 1080 de fulleseniz bile 2200 rpm de diyor kart imkansız her neyse ek olarak rekabetçi bir oyunu full + full ayar oynayacak kadar vizyonsuz olma ihtimali de yok.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
2k full ayar oynamadıkça görmüyor 2k harici de frekans yükselmesine sebep olmuyor undervolt gibi çalışıyor resmen kart 1080 de fulleseniz bile 2200 rpm de diyor kart imkansız her neyse.
Arkadaşın kasanının hava akışını tahmin ediyorsun sanırım. Ayrıca şehirden şehire bile değişiyor sıcaklık, havadan bile etkilenir. Çok net konuşuyorsunş

Silinsin

80+ Silver
Arkadaşın kasanının hava akışını tahmin ediyorsun sanırım. Ayrıca şehirden şehire bile değişiyor sıcaklık, havadan bile etkilenir. Çok net konuşuyorsunş
1080p de orta ayarlar da max görse görse yüzde 50 gpu kullanımı görebilir yüzde 50 kullanım da 2200 rpm de kart 80 dereceyse isterse adana da olsun yine normal değil.

TRZigra21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Rahman
valorant GPU yu kullanıyor hangi ayarlarda nasıl oynadığı bilmiyorsun düzgün konuşmasını bir öğren açıp valo testlerini izleyebilirsin kullanıp kullanmadığını öğrenirsin
Ne yazık ki yanılıyorsun valorant işlemci odaklı bir oyun tamam gpu da kullanır ama cpu kadar olmaz yani bu durumda 80° biraz fazla

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
1080p de orta ayarlar da max görse görse yüzde 50 gpu kullanımı görebilir yüzde 50 kullanım da 2200 rpm de kart 80 dereceyse isterse adana da olsun yine normal değil.
Ben normal demedim zaten,. Takıldığım ve uyarı aldığın nokta valorant GPU kullanmıyor demen. İşlemci ağırlıklı bir oyun olabilir fakat bu GPU kullanmayacağı anlamına gelmez. Macunu eskidir, ekran kartı tozludur, oda sıcaklığı çok fazladır, hava akışı çok kötüdür vs vs.

Videoya bakarsan GPU'nun %90'lara kadar çıktığını bile görebilirsin. Diyeceksin videoda yüksek ayarlarda, orta ayarlarda da olsa GPU kullanır dostum.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,162
İsim
SEYF
Ne yazık ki yanılıyorsun valorant işlemci odaklı bir oyun tamam gpu da kullanır ama cpu kadar olmaz yani bu durumda 80° biraz fazla
1657991070286.png

Engin6224

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Engin işeri
Yanlış Bilgilendirme
bence sen bi oyuınu sil yükle bendede fanlar dömüyodu sil yükle yaptım düzeldi yani valoyla ilgili bi sıkıntı

Silinsin

80+ Silver
Ben normal demedim zaten,. Takıldığım ve uyarı aldığın nokta valorant GPU kullanmıyor demen. İşlemci ağırlıklı bir oyun olabilir fakat bu GPU kullanmayacağı anlamına gelmez. Macunu eskidir, ekran kartı tozludur, oda sıcaklığı çok fazladır, hava akışı çok kötüdür vs vs.

Videoya bakarsan GPU'nun %90'lara kadar çıktığını bile görebilirsin. Diyeceksin videoda yüksek ayarlarda, orta ayarlarda da olsa GPU kullanır dostum.
Bunu herkes bu forum da böyle kullanır temel baz neyse onun üzerinden konuşulur oyun cpu tabanlı process nerde geçiyor? her neyse dediğim gibi anlatmakla uğraşamam ama foruma biri aratma çekse en az 1k mesaj bu şekil de kullanıldı kasıtta açık, açık olmasa neyse :D ki kocaman ne yazıyor "adam akıllı gpu kullanmıyor" yazıyor neresi yanlış bilgi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten anlatılan bu gördüğünüz üzere kart mhz değeri yükseltmeye bile tenezzül etmiyor adam akıllı ki 1660s den bahsediyorsak full ayar da varır o değere o bile tam kullanıma çekemez 1080 de bu da gpu birimin de ne frekans yükseltme gereği gösterir ne başka bir şey bu sebeple kasa da hava akışı kötü bile olsa o değeri beklemek yanlış olur aynı şekil de extreme bir saçmalık full ayar oynadığını düşünmek input lagdan ne op oynanır ne marshall.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,162
İsim
SEYF
Bunu herkes bu forum da böyle kullanır temel baz neyse onun üzerinden konuşulur oyun cpu tabanlı process nerde geçiyor? her neyse dediğim gibi anlatmakla uğraşamam ama foruma biri aratma çekse en az 1k mesaj bu şekil de kullanıldı kasıtta açık, açık olmasa neyse :D ki kocaman ne yazıyor "adam akıllı gpu kullanmıyor" yazıyor neresi yanlış bilgi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten anlatılan bu gördüğünüz üzere kart mhz değeri yükseltmeye bile tenezzül etmiyor adam akıllı ki 1660s den bahsediyorsak full ayar da varır o değere o bile tam kullanıma çekemez 1080 de bu da gpu birimin de ne frekans yükseltme gereği gösterir ne başka bir şey bu sebeple kasa da hava akışı kötü bile olsa o değeri beklemek yanlış olur aynı şekil de extreme bir saçmalık full ayar oynadığını düşünmek input lagdan ne op oynanır ne marshall.
Hocam ben sıcaklık değerine normal demiyorum zaten. Sadece kendinizle çeliştiğiniz noktalar var. Tabi ki 80 derece çok yüksek bir sıcaklık. 6500 XT ve 6600 XT ile ben valorant da benim fanlarımın çalıştığını görmedim. 6700 XT var şuan Asus oyun oynamasan bile çalıştıracak utanmasa fanları.

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Efe Kırmaz
Ekran kartım GİGABYTE 1660S ısınan bi model oldugunu biliyorum ama valorantta bu kadar ısınması normal gelmedi.
Düşürmek için ne yapabilirim?
aslında oyun cpu odaklı bir oyun 80 derecelere kadar çıkmaması gerekiyor herşeyi en üstte oynasan bile, fakat kasanı tahmin edemem belki oda sıcaklığından kaynaklıdır, yine de 80 derece gerçekten çok garip.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,162
İsim
SEYF
Hocam ben sıcaklık değerine normal demiyorum zaten. Sadece kendinizle çeliştiğiniz noktalar var. Tabi ki 80 derece çok yüksek bir sıcaklık. 6500 XT ve 6600 XT ile ben valorant da benim fanlarımın çalıştığını görmedim. 6700 XT var şuan Asus oyun oynamasan bile çalıştıracak utanmasa fanları.
Lakin ben bu ara çevrem olsun forumlar olsun 1660S 1660Ti modeller'de aşırı bir sıcaklık değeri ve aşırı bir grafik dengesizliği yorumları görüyorum duyuyorum.

Silinsin

80+ Silver
Çeliştiğim nokta neresidir hocam? yanlış aktardıysam düzeltebilirim bu modlar gibi 2k ultra da yüzde 85 gördü diye adam akıllı kullanmıyor gpuyu demem gibi birşeye çelişme demediyseniz tabii ki.

Top Bottom