Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartından gelen değişik sesler

yasin58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin KILIÇ
Merhaba Ekran kartından dazırtılar geliyor, bunu yüksek yük altındayken yüksek grafik işlerken yapmıyor. ( Performansta bir kayıp yok )

Ses video ekindedir ;
Bu sizce ne olabilir ve çözümü mevcut mudur ? ( 3080 Ti Msi Ventus )

yasin58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin KILIÇ
bize bişeyler anlatmaya çalışıyor gibi knk pek anlamamda fan temizmi ?
parçalar 0 evet, fan kasa içi vs her yeri temiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD takırdama sesi gibi hafif bu şekilde coil whine hiç duymamıştım :) 90ların internete bağlanma sesi gibi de geliyor
bende başta hdd den şüphelendim söktüm ancak ses hala videodaki gibi geliyor hdd masum :(

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
parçalar 0 evet, fan kasa içi vs her yeri temiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende başta hdd den şüphelendim söktüm ancak ses hala videodaki gibi geliyor hdd masum :(
hdd yi tamamen mi söktün? power kablosu ve sata dahil?

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Güney
evet çalışmıyordu bağlantıları tamamen kopardım, video kaydında ayrıktı ancak ses duyduğunuz gibi geliyor hala
Ekran kartından geliyor gibi duruyor. Ekran kartı için bir stres testi açın, sabaha kadar bırakın devam etsin. Sabah tekrar kontrol edersiniz. Bazen kartlardaki bu coil whine sesi bu şekilde gidiyor.

Farway

80+ Silver
Merhaba Ekran kartından dazırtılar geliyor, bunu yüksek yük altındayken yüksek grafik işlerken yapmıyor. ( Performansta bir kayıp yok )

Ses video ekindedir ;
Bu sizce ne olabilir ve çözümü mevcut mudur ? ( 3080 Ti Msi Ventus )
Bobin sesi, bir adı vardı unuttum. Hatta şurdan da anlayabilirsin furmark testi açınca boşluğa basıp gözü kapattığında ses artar fps 1000 lere fırlar yük hafiflediğinde. Tekrar gözü açtığında ses kesilir. Tüm ekran kartlarında vardır bu ses ama kiminde fazla olabilir, heh adı Coilwhine sesi. Önemli bir durum yok.

Top Bottom