Neler Yeni

Ekran kartını anakartımın 2. Ekran kartı slotuna takmak

SharpDagger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
SharpDagger
Binde bir diyebileceğim bir olasılık ama denk gelebilir. Ek olarak BIOS üzerinden ilk yuvanın PCIe sürümünü 3.0'a düşürerek de deneyebilirsin.
Öyle yaparsam performans düşmez mi hocam ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim tavsiyem fazla kurcalamadan anakarti servise gondermen.
Hocam hiç zamanım yok bilgisayar üzerinden çalışıyorum ve yaklaşık 2 haftadır sistemi bekliyorum. Olmazsa en kötü biraz alt slotta idare edeceğim. Sonra anakartı yenilerim yada servise yollarım.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,561
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Hocam hiç zamanım yok bilgisayar üzerinden çalışıyorum ve yaklaşık 2 haftadır sistemi bekliyorum. Olmazsa en kötü biraz alt slotta idare edeceğim. Sonra anakartı yenilerim yada servise yollarım.
X16 da pek düşmez.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,714
İsim
Hacı
Kayıp fazla olur. İlk slota takın.

zelforen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
ATA
hertürlü kayıp olur eğer diğer slot çalısmıyorsa zaten mecbur takacaksın ortalama %10 civarı kaybın olur öyle öldüm bittim bi kayıp olmaz

SharpDagger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
SharpDagger
Kayıp fazla olur. İlk slota takın.
Hocam bende ilk slota takmak istiyorum fakat görüntü gelmiyor ve VGA ışığı yanıyor. İkinci slota takınca görüntü geliyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu ? Bütün parçalar sıfır.

hertürlü kayıp olur eğer diğer slot çalısmıyorsa zaten mecbur takacaksın ortalama %10 civarı kaybın olur öyle öldüm bittim bi kayıp olmaz
Umarım hocam RX 7800 XT ekran kartım var full performans almak istiyorum fakat acelem var anakartı servise falan götürmekle zaman kaybedemem. İlk slotta çalıştırmayı istiyorum bende ama görüntü gelmiyor VGA ışığı yanıyor. 2. Slotta görüntü geliyor ekrana. Sizin bir tavsiyeniz var mıdır bu sorunla ilgili ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,561
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Hocam bende ilk slota takmak istiyorum fakat görüntü gelmiyor ve VGA ışığı yanıyor. İkinci slota takınca görüntü geliyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu ? Bütün parçalar sıfır.

Umarım hocam RX 7800 XT ekran kartım var full performans almak istiyorum fakat acelem var anakartı servise falan götürmekle zaman kaybedemem. İlk slotta çalıştırmayı istiyorum bende ama görüntü gelmiyor VGA ışığı yanıyor. 2. Slotta görüntü geliyor ekrana. Sizin bir tavsiyeniz var mıdır bu sorunla ilgili ?
Söylediğimi dene yine olmazsa en temizi servis gibi.

SharpDagger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
SharpDagger
Söylediğimi dene yine olmazsa en temizi servis gibi.
Hocam arkadaşımın evinde sistemi test ettik ve arkadaşımın monitörü eskiydi ve hdmı kablosuyla test ettik. Benim evimdeki monitör ise displayport kabloyla çalışıyor ve yeni. Sizce sorunuma etkisi olur mu ? Bu akşam deneyeceğim.

tkod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Ahmet Salih Göksu
Hocam peki sorunumun çözümü için bir düşünceniz var mı ? Ana slota takınca VGA ışığı yanıp görüntü gelmiyor. Alt slota takınca görüntü geliyor. Bütün parçalar sıfır. Sıfır anakartta bozuk slot gelmesi çok talihsiz bir durum olur herhalde. Nasıl çözebilirim görüntü sorununu ?
hacı sıfırsa anakartını garantiye gönder pişman olma sonra

işlemcin ne bu arada apu işlemciyse anakartın görüntü çıkışını aç biosdan sonra ekran kartını takıp baksana bi görünüyor mu denetim masasında falan

SharpDagger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
SharpDagger
hacı sıfırsa anakartını garantiye gönder pişman olma sonra

işlemcin ne bu arada apu işlemciyse anakartın görüntü çıkışını aç biosdan sonra ekran kartını takıp baksana bi görünüyor mu denetim masasında falan
R7 5700x işlemcim var hocam. Anakart'ı garantiye göndersem tahminimce 1 ay falan sürecek benim o kadar zamanım yok bilgisayardan para kazanıyorum. En kötü bir iki ay sonra yeni anakart alırım ana slotta kullanmak için. Çünkü ekran kartım RX 7800 XT ve bu ekran kartını düşük performansta kullanmam yazık olur.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Murat Cemal
Benimde başıma geldi biosu sıfırla görüntü hala gelmezse açtıktan sonra rest tuşuna bas yeniden sistem açılınca belki görüntü gelir. Ben 5 10 dakika uğraşıp böyle çözmüştüm. Bunun kaynağı ise işlemci ve soğutucu montajından kaynaklanıyor.

R7 5700x işlemcim var hocam. Anakart'ı garantiye göndersem tahminimce 1 ay falan sürecek benim o kadar zamanım yok bilgisayardan para kazanıyorum. En kötü bir iki ay sonra yeni anakart alırım ana slotta kullanmak için. Çünkü ekran kartım RX 7800 XT ve bu ekran kartını düşük performansta kullanmam yazık olur.
Bios sürümü güncel olmayabilir, bios güncellemesi deneyedebilirsiniz

SharpDagger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
SharpDagger
Benimde başıma geldi biosu sıfırla görüntü hala gelmezse açtıktan sonra rest tuşuna bas yeniden sistem açılınca belki görüntü gelir. Ben 5 10 dakika uğraşıp böyle çözmüştüm. Bunun kaynağı ise işlemci ve soğutucu montajından kaynaklanıyor.

Bios sürümü güncel olmayabilir, bios güncellemesi deneyedebilirsiniz
Hocam biosu son sürümle güncelledik. Sistemimiz sıvı soğutmalı ve baya uğraştık arkadaşla onun için. İşlemci cuk oturdu ama belki dediğiniz gibi soğutucu montajındandır. Dediklerinizi yaptıktan sonra işe yaramazsa sıvı soğutucu başlığını sök çıkar yapsak mı acaba ?

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Murat Cemal
Hocam biosu son sürümle güncelledik. Sistemimiz sıvı soğutmalı ve baya uğraştık arkadaşla onun için. İşlemci cuk oturdu ama belki dediğiniz gibi soğutucu montajındandır. Dediklerinizi yaptıktan sonra işe yaramazsa sıvı soğutucu başlığını sök çıkar yapsak mı acaba ?
İntel olsa ya da am5 olsa kesin derdimde, am4 te pek emin değilim

capscaps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Can can
Oyunlarda %2-4 arası performans kaybı yaşarsın. Ben biraz bakmıştım buna daha fazlasını hiç görmedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,169
Üyeler
152,623
Son üye
Pewpew
Top Bottom