Neler Yeni

ekran kartının fanları sürekli dönüyor

Art1st

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Erdem
arkadaşlar merhaba yeni msi rx 5600 xt mech ekran kartı aldım ve fanları sürekli dönüyor normalde 0 rpm özelliği var ama uygulamasında veya afterburner programında ayarlayamıyorum bilen yardım edebilir mi

theGladyator01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
HasHoca
arkadaşlar merhaba yeni msi rx 5600 xt mech ekran kartı aldım ve fanları sürekli dönüyor normalde 0 rpm özelliği var ama uygulamasında veya afterburner programında ayarlayamıyorum bilen yardım edebilir mi
Biosa baktınmı ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ekran kartı driverları kurulu mu ?

Bthn_Klkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Batuhan KELEKÇİ
Çok bir bilgim yok ama şimdi mantıken ekran kartı çalıştığı sürece haliyle ısınan bir ekipman bundan dolayı fanların sürekli çalışması gerekiyor zaten.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Çok bir bilgim yok ama şimdi mantıken ekran kartı çalıştığı sürece haliyle ısınan bir ekipman bundan dolayı fanların sürekli çalışması gerekiyor zaten.

Hayır son 5-6 yıldır çıkan ekran kartlarında "boştayken" yani masaüstünde google falan takılırken sıcaklıklar 40-45-50 civarı olduğundan kartların fanları dönmez. 60 dereceden sonra çalışmaya başlarlar genelde.

Bthn_Klkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Batuhan KELEKÇİ
Hayır son 5-6 yıldır çıkan ekran kartlarında "boştayken" yani masaüstünde google falan takılırken sıcaklıklar 40-45-50 civarı olduğundan kartların fanları dönmez. 60 dereceden sonra çalışmaya başlarlar genelde.
Anladım teşekkür ediyorum bu bilgi için öğrenmiş oldum sayenizde.

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
hocam benimde fanlar sürekli dönüyor gtx 1660 super en son güncel driver yüklü sebebini bulabildinmi acaba

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
hocam benimde fanlar sürekli dönüyor gtx 1660 super en son güncel driver yüklü sebebini bulabildinmi acaba

Hangi model 1660 S ve hiç fan ayarı falan yaptınmı başka uygulamadan ?

Kerem gök

80+ Silver
1650 super buna dahil midir hocam? çünkü benim de hep dönüyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
1650 super buna dahil midir hocam? çünkü benim de hep dönüyor

Bazı modellere göre de değişebiliyor, ve başka bir uygulamadan vs. fan ayarı yaptıysanız da özelliği devre dışı bırakabiliyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Ekstra bir fan ayarı falan yapmışmıydınız başka yerden ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yalnız dikkat ettimde galiba sizin modelde zero rpm olmayan modellerden:

Özelliklerinde bahsedilmemiş hiç, kutusu üstünde yazıyor mu ? Ben göremedim.

Top Bottom