Neler Yeni

Ekranımda Yanıp Sönmeler Oluyor ? Nedeni nedir ?

saniye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
GTA 6 GELDİ GELECEK
Bütçe
13
Sistemim ;
RTX 4090
R7 5800X3D
360MM Sıvı Soğutma
TUF GAMING B550M-E WIFI
4K Viewsonic 60hz Monitor
Corsair RM1000X Power Supply. (pcie-5.0 Olmayan Versiyonu Ekran Kartının Kablosu İle Kullanıyorum!)
Display Port 1.4 Kablo (8k 60hz e kadar destekli)

Bunlar Dışında Sorunlu Olabileceğini düşündüğüm Asında Sorunlu Deilde Sisteme Yeterli Olmadığını Düşündüğüm Donanımlarda Şunlar ;
James Donkey 1 TB M2.ssd
Crictual Ballistic. DDR4 2X16GB (32Gb) 2666mhz Ramler

Bilgisayarımda Sıcaklıklarda Şöyle ;
işlemci Sıcaklığı En Fazla 85 e Çıkıyor. işlemci Ağırlıklı Oyunlarda Ama Nadiren 85 oluyor. Normal Hali İle 60 larda dolaşıyor. en düşük 30-40 Derecelerde çalışabiliyor işlemci
Ekran Kartı Sıcaklığı nda ise fazla artış yok . oda 60 larda dolaşıyor. en düşük 30-40

Sorunum Şu ; Bilgisayarımda Dolaşırken Bazen Arada Böyle Yansımalar Oluyor. yarım saniyeliğine ışık oluyor. Ani Işık. Drop Girmiyor Fakat Anı Işık Beliriyor.
Bunun Nedeni Tam Olarak Ne Olabilir Aydınlatırsanız Çok Sevinirim :) İyi forumlar

Yakın Gelecekte SSD Ve Rami Değiştireceğim. Daha İyilerini Alıcağım. ram olarak 3600mhz iyi bir rame geçmeyi düşünüyorum. ssd yi de 2 tb iyi bir ssd alıcağım Onun Dışında Sistemi Değiştirmiyeceğim.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,170
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Display port kablosunu değiştirmeyi denediniz mi hocam ? örneğin elinizde başka dp yoksa bile hdmi takıp 1080pde olacak mı aynı sorun diye deneyebilirsiniz

saniye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
GTA 6 GELDİ GELECEK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Display port kablosunu değiştirmeyi denediniz mi hocam ? örneğin elinizde başka dp yoksa bile hdmi takıp 1080pde olacak mı aynı sorun diye deneyebilirsiniz
kablo yeni sıfır 1.4 versiyonu. hdmi kullanıyordum. display e geçtim

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,170
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
hdmida da yapıyor muydu

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,170
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
ram ve ssd yle bir alakası olabilirmi donanımsal olarak bir sorun olabilirmi
hdmida yapmıyordu.
daha önce böyle bir hatayla fazla karşılaşmadım bu yüzden donanım bazında yorum yapamıyorum kabloda sorun olabileceğini düşünüyorum bunun yanında ekran kart driver güncellemeyi deneyebilirsiniz birde hangi windows olursa olsun 10 veya 11 güncelleştirme yaparken isteğe bağlı güncelleştirmeler adı altında bir takım ek update'ler bulunuyor. Bunları yapmakta böyle bir soruna sebep olabilir başıma gelmişti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,733
Üyeler
149,975
Son üye
SeyitAhmet
Top Bottom