Neler Yeni

El Capitan Kullanıcıları Kulübü

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Yanlış biliyorsun. 1750 MHz çıkan ekran akrtı thicc III.
https://www.xfxforce.com/GPU/5600xt-vbios
kontrol edebilirsin. Linke tıklayınca hata veriyor anlamadım. URL kopyala sekmeye yapıştır şeklinde çalışıyor.
edit: yine çalışmıyor link. Linkteki "GPU" yu küçük harfler ile "GPU" yaz.

ya arkadaş forumun otamatik düzeltmesi yanlış çalışıyor. Bende diyorum hata ne? uğraşıyorum kaç dkdır

Her üretici de, hatta her üreticinin de her ayrı modelinde durum birbirinden farklı. Sapphire Pulse modelinde BIOS update ile bellek frekansı 14 Ghz, bizim topladığımız sistemdeki XFX Thicc II'de çekirdek frekansı artmasına rağmen bellek frekansı sabit tutulmuş (12 GHZ). Ayrıca bazı 5600 XT modellerinde çekirdek performansı 1750 MHZ kadar çıkarken, XFX'te 1650 olması lazım. Sıçrama, Sapphire modeli kadar olmayabilir bu kartta. Alan arkadaşlar test ederse daha iyi görürüz sonucu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum ben XFX 5600 XT Thicc II için çekirdek hızının daha düşük update edildiğini söyledim zaten. Yanlış hatırlamıyorsam arkadaş El Capitan'ın Sapphire Pulse ekran kartlı versiyonunu satın almıştı. Ona istinaden 1750 Mhz olacağını belirtiyorum. Burada yanlış bir şey yok.[/QUOTE][/QUOTE]

e_cnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
EMRE
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum ben XFX 5600 XT Thicc II için çekirdek hızının daha düşük update edildiğini söyledim zaten. Yanlış hatırlamıyorsam arkadaş El Capitan'ın Sapphire Pulse ekran kartlı versiyonunu satın almıştı. Ona istinaden 1750 Mhz olacağını belirtiyorum. Burada yanlış bir şey yok.

O zaman yanlış belirtmişsiniz. Çünkü burada "XFX'in sitesinden" yazmışsınız.
AMD'nin sitesinden değil XFX'in sitesinden indirip kurman gerekiyor ekran kartının BIOS update'i için. Şu an ekran kartının çekirdek frekansı kaç gözüküyor GPU-Z'de? BIOS update ile 1750 Mhz'e artacak. Ne yazık ki XFX'in modellerinde bellek frekansında değişim olmadı 12 Ghz'de kaldı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Arkadaşlar, bugün bir kargoya verildi sms'i olmadan, (sitede montajda gözüküyor) sabah aniden çat kapı geldi kasam. Yalnız kargo görevlisi barkodsuz yükleme yapıldığı, dolayısıyla benim ödeme yapıp yapmadığımı göremediğini, teyit edemezse ürünü tekrar almak zorunda kalabileceğini belirtti ki böyle bir şeyi ilk kez duydum. Ekran kartı, mouse hediyesi ve diğer boş kutular henüz gelmedi. Gördüğüm kadarıyla wraith prism kasaya monte edilmiş ve herhangi bir deforme yok. Diğer kargoların ne zaman geleceğini tahmin bile edemiyorum çünkü kasanın gelişi bile enteresan oldu. Diğer kargolarını temin eden arkadaşlar, ekran kartının ortalama kaç gün sonra geldiğini söyleyebilir mi?

• Beğen
Reaksiyonlar: vpro

Unnamed81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğan Sayın
Merhaba hepinize arkadaslar bende. Bu sıstemı almayı düşünüyorum fakat hediyeleri kaçırdım ekran kartından dolayı sorun yaşarmıyım aklımdaki tek soru o şuanlık yada beklemelimiyim tekrar hediyeler stok edilir mi? Yardımcı olursanız sevinir

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Merhaba hepinize arkadaslar bende. Bu sıstemı almayı düşünüyorum fakat hediyeleri kaçırdım ekran kartından dolayı sorun yaşarmıyım aklımdaki tek soru o şuanlık yada beklemelimiyim tekrar hediyeler stok edilir mi? Yardımcı olursanız sevinir
Ne gibi bir sorun yaşayacağınızı düşünüyorsunuz ekran kartıyla?

Unnamed81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğan Sayın
Ne gibi bir sorun yaşayacağınızı düşünüyorsunuz ekran kartıyla?
Öncelik olarak sistem benim çok hoşuma gitti hediyeler olduğunda nakit param yoktu alamadım ekran artına bıraz baktığımda. Bir forumda güzel diye okudum diğerinde 5 para etmez cok ısınıyor vs dıye okudum yok zaten gözüm kapalı alıcaktım. Onlar aklımı karıştırdı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Öncelik olarak sistem benim çok hoşuma gitti hediyeler olduğunda nakit param yoktu alamadım ekran artına bıraz baktığımda. Bir forumda güzel diye okudum diğerinde 5 para etmez cok ısınıyor vs dıye okudum yok zaten gözüm kapalı alıcaktım. Onlar aklımı karıştırdı.
O zaman şöyle netleştireyim düşüncelerinizi. XFX dünkü firma değil, Türkiye pazarında resmi olarak yer almasa da (çekildiler bildiğim kadarıyla) Amerika ve diğer pazarlarda popüler ve sevilen bir marka. Kartları da gayet fiyatıyla cazipse tercih edilebilir, hiçbir sıkıntı da yaşamazsınız. (x markanın ne kadar riski varsa o kadar riski vardır) 5600 XT özelinde; bu kart aslında 1660 ti'ya rakip çıkarılmıştı. Nvidia 2060'ta 50 dolar indirime gidince AMD 5600 XT'nin rekabet gücünü artırmak için fiyatını düşürmek yerine yeni bir BIOS update yayımladı ve kartın performansını 2060 seviyesine çekti. Ama öyle ters zamanda yapıldı ki Çin yarıyıl tatili vardı ve kartların bir kısmı çoktan nakliye edilmişti. Öyle olunca bazı üreticiler (Sapphire, Asus, MSI, XFX vs içerisinden) referans speclerin dışında aniden çekirdek hızı ve bellek hızı gelişmesi sunan bu update'in kendi modellerinden bazılarına sakınca oluşacağı düşüncesiyle kısmen kırparak sundu. Bu kadar şeyi neden anlattım. Çünkü XFX'in Thicc II Pro modeli de bunlardan biri. Örneğin Sapphire Pulse modeline kıyasla çekirdek frekansı yaklaşık 100 MHZ daha düşük ayrıca bellek frekansı 12 GHZ'de sabit tutuldu. (Sapphire Pulse modelinde 14 GHZ'e yükseldi) Bu ne kadar fark yaratıyor dersen, yaptığım araştırmalarda yaklaşık yüzde 10 performans farkı gördüm. Üstelik Sapphire Pulse bu karttan 5-10 derece civarında daha serin çalışıyor. Peki bu XFX'i alınmaz yapar mı? Asla. Çünkü XFX de Sapphire gibi üreticilerin risk aldığını ve 14 GHZ bellek frekansının bu kartta sıkıntı çıkarabileceğini söylüyor. Özetle; Capitan ilk çıktığında XFX modeli 2350 TL seviyesinde tam bir fiyat performans kartıydı. Güncel fiyatı bence artık biraz pahalı. Ben olsam şu anda MSI 5600 XT Gaming X tercih ederim sistemi özelleştirerek, fiyat farkını karşılayabilecek durumdaysan. Zira kart resmen buzdolabında gibi çalışıyor. Ama XFX alırsan da emin ol ah vah demezsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Yarın unutmazsam yine en yüksek ayarlarda her şey açık test yapıp değerleri yazarım. Bu arada lütfen Abdullah Beyin üstüne de fazla yüklenmeyin. Bilgisayarı kargolayıp driver vb. indirip yollamak o kadar kolay olmayabiliyor hele ki böyle bir dönemde.
Son durum hakkında bilgi verir misiniz?

oknkrl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Okan
Kasanın bugün gelmesiyle artık bu kulubün üyesiyim. Ancak stok fanla geldi sistem o biraz moralimi bozdu.
Merak eden arkadaşlar için birkaç bilgi vereyim. BIOS güncel versiyonuyla geldi. Ramleri 3600 mhz ye yükselttim ancak gecikme değerleri ve voltajı şu an için ellemedim. SSD testinde olması gereken değerleri verdi. Sıcaklık olarak ise sadece CS:GO'da 1 saat oynadım en yüksek grafiklerde GPU max 73, CPU Max 71 derece gördüm stok fanla.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Buğra
Kasanın bugün gelmesiyle artık bu kulubün üyesiyim. Ancak stok fanla geldi sistem o biraz moralimi bozdu.
Merak eden arkadaşlar için birkaç bilgi vereyim. BIOS güncel versiyonuyla geldi. Ramleri 3600 mhz ye yükselttim ancak gecikme değerleri ve voltajı şu an için ellemedim. SSD testinde olması gereken değerleri verdi. Sıcaklık olarak ise sadece CS:GO'da 1 saat oynadım en yüksek grafiklerde GPU max 73, CPU Max 71 derece gördüm stok fanla.
CS go da işlemci kullanımı ne durumdaydı, forumdan bir arkadaş dengesiz ve yüksek olduğu için konu açmıştı sizinkini merak ettim o yüzden

Tihulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Muhammet
Bu kasanın hava giriş ve çıkışlarını gösteren bir fotoğraf falan varmı tuhaflık var ön tarafından dışarı soğuk hava arka dan içeri sıcak hava giriyor bu normal mi?

Top Bottom