Neler Yeni

Electrolux EZB3410AOX vs Beko BFM 310 hangisini tercih etmeliyim ?

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
Arkadaşlar sizce tercihim hangisi olmalı ? Fiyatları aynı özellikleri çok uzun olduğundan buraya yazmadım

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Merhaba, yine ben. :D
Bu iki model arasında bir karşılaştırma yapacak olursak;
Beko'nun maksimum sıcaklığı 300 derece iken, Electrolux'da bu 250 derece.
Beko 72L hacime sahipken, Electrolux 57L hacime sahip.
Alıştıktan sonra ikisinin de kullanımı kolaylaşacaktır; ancak Beko'nun fonksiyonları joystik yardımıyla bilmeyen birisinin bile kullanabileceği şekilde ayarlanmış iken, Electrolux'da nasıl fonksiyon seçildiği hakkında hiçbir fikrim yok.
Electrolux'ın enerji tüketimi A sınıfı iken, Beko bu konuda bilgi vermemiş.
Ayrıca Beko'nun iç tasarımı, fanı vs. gerçekten çok daha şık duruyor.

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, yine ben. :D
Bu iki model arasında bir karşılaştırma yapacak olursak;
Beko'nun maksimum sıcaklığı 300 derece iken, Electrolux'da bu 250 derece.
Beko 72L hacime sahipken, Electrolux 57L hacime sahip.
Alıştıktan sonra ikisinin de kullanımı kolaylaşacaktır; ancak Beko'nun fonksiyonları joystik yardımıyla bilmeyen birisinin bile kullanabileceği şekilde ayarlanmış iken, Electrolux'da nasıl fonksiyon seçildiği hakkında hiçbir fikrim yok.
Electrolux'ın enerji tüketimi A sınıfı iken, Beko bu konuda bilgi vermemiş.
Ayrıca Beko'nun iç tasarımı, fanı vs. gerçekten çok daha şık duruyor.
Hocam dedikleriniz doğru fakat 6 vs 8 program kısmı kafamı karıştırdı :))

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Hocam dedikleriniz doğru fakat 6vs8 program kısmı kafamı karıştırdı :))
Aslında 6 program var. Şişirmek için Fan + ışık ve Işık olarak 2 adet fazladan fonksiyon belirtmişler. Yalnızca ışığı açıp, boş fırının içini izlemeyecekseniz çokta gerekli bir özellik değil. Geriye kalan 6 fonksiyon zaten aynı, büyük ihtimalle Beko'da ışığı açmak için farklı bir mekanizma kurmuştur; fakat fonksiyon olarak tanıtmamıştır.

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında 6 program var ve şişirmek için Fan + ışık ve Işık olarak 2 adet fazladan fonksiyon belirtmişler. Yalnızca ışığı açıp boş fırının içini izlemeyecekseniz çokta gerekli bir özellik değil. Geriye kalan 6 fonksiyon zaten aynı, büyük ihtimalle Beko'da ışığı açmak için farklı bir mekanizma kurmuştur; fakat fonksiyon olarak tanıtmamıştır.
Anladım

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Ayrıca kesin olmamakla birlikte, biraz da kasalarımızda bulunan hava akışından yola çıkarak, Beko'nun fanının ortada olması hava akışını sağa ve sola eşit şekilde dağıtarak, yemeğin her bölümünün eşit miktarda pişmesine yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki bu konuda Electrolux'ın da iddiaları var ve nihayetinde hepsi mühendislerin ellerinden çıkıyor ve fanı yana koymalarının bir sebebi vardır diye düşünüyorum.

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
Ayrıca kesin olmamakla birlikte, biraz da kasalarımızda bulunan hava akışından yola çıkarak, Beko'nun fanının ortada olması hava akışını sağa ve sola eşit şekilde dağıtarak, yemeğin her bölümünün eşit miktarda pişmesine yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki bu konuda Electrolux'ın da iddiaları var ve nihayetinde hepsi mühendislerin ellerinden çıkıyor ve fanı yana koymalarının bir sebebi vardır diye düşünüyorum.
Sanırım servis dolayısıyla beko 1 adım önde gibi, siz hangisini satın alırdınız

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Bende Beko alırdım diye düşünüyorum. Yine de içinize sinmezse ve şehir merkezinde oturuyorsanız, bayileri gezerek de sorabilirsiniz. Ben Ankara, Keçiören'de oturuyorum ve genel olarak Samsung, Vestel, Beko, Profilo gibi firmaların bayileri 100-200 metre uzaklıkta olduğu için onları tercih ediyorum. Sizin de kendi çevrenize göre bir tercih yapabilirsiniz veya en azından bilgi edinmek amacıyla onların bayilerini gezip, ürünler hakkında teknik detayları sorabilirsiniz.

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
Bende Beko alırdım diye düşünüyorum. Yine de içinize sinmezse ve şehir merkezinde oturuyorsanız, bayileri gezerek de sorabilirsiniz. Ben Ankara, Keçiören'de oturuyorum ve genel olarak Samsung, Vestel, Beko, Profilo gibi firmaların bayileri 100-200 metre uzaklıkta olduğu için onları tercih ediyorum. Sizin de kendi çevrenize göre bir tercih yapabilirsiniz veya en azından bilgi edinmek amacıyla onların bayilerini gezip, ürünler hakkında teknik detayları sorabilirsiniz.
Aslında çok yakınımda hem beko hemde electrolux servisi var,300 metre falan

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Bunlar yalnızca ürünü alıp, onaran teknik servisler mi? Yoksa gidip gezebileceğiniz, ürün satın alabileceğiniz bayiler mi? Eğer bunlar yetkili satış bayisi ise gidip gezerek içinize sineni alabilirsiniz. Ben yine de Beko diyorum; fakat içinizi rahatlatmak için de bayiye sorabilirsiniz şeklinde bir öneride bulunuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim gibi biraz "yine de gidip bayiyle konuşayım, detaylı öğreneyim" probleminiz varsa diye söylüyorum. Yoksa verin siparişi gelsin, çokta kasmaya gerek yok. Nihayetinde bu zamana kadar gittiğim hiçbir bayide farklı bir tercih yapmadım; fakat yine de aynı saçmalığı yapıp, bir şey alacağım zaman bayiye gitmeye devam ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,559
Üyeler
141,987
Son üye
Exın
Top Bottom