Neler Yeni

Elektronik cihazların ulaşılması zor olmasını savunanlar hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Cloud gaming (Geforce now,Stadia,xCloud)
Bu aralar böyle çok konu açıyorum biliyorum fakat sizin düşüncelerinizi merak ediyorum

konumuz şu hani forumda ve etrafta çokca gördüğümüz tabiri caiz ise "gerikafalı" eskiden kalma kafası hala 90 larda olan teknolojiye uyum sağlıyamamış ve bunun pahalı bir şey olması gerektiğini savunan dedeler nineler anneler babalar ve dahada önemlisi teknolojinin tamda en çok geliştiği dönemde doğan "Genç" diyebileceğimiz insanlar bile gerikafalı.

bu insanların ana silahı genelde alma nolcak onsuzda yaparsın oyun oynama konsol alma pc alma televizyon alma nolcak gibi söylemlerdir karşı savunmaları ise bunlar olmadanda yaşıyabilirsin almana gerek yok ekonomi çoh eyi

bunları görünce kendimi bazen tutamadığım doğrudur ama savundukları şeyleri kendileri bile mantıksız olduğunu biliyorlar çünkü yurtdışında 500 birimden satılan bir konsol tr ye nasıl 8k dan gelebilir kendileri bile elektronik fiyatlarını artık savunamıyorlar çünkü savundukları devlet onları bile zora düşürüyor doları 7 liradan baz alsak 5x7 = 35 yani 3500 lira peki 3500 lira eşitmidir 7000 lira

bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum lütfen boş yorum yapmıyalım burda amacımız daha çok insanlar ne kadar bilgili onu anlamak

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Ben açıkça söyleyeyim, iktidar partiyi tutuyorum şu an ancak fiyatlarda ciddi bir artış var. Ekonomiyi düzeltmeleri gerekiyor. Sadece elektronik cihaz değil her şey pahalandı. Bknz. ekmek 2TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben açıkça söyleyeyim, iktidar partiyi tutuyor şu an ancak fiyatlarda ciddi bir artış var. Ekonomiyi düzeltmeleri gerekiyor. Sadece elektronik cihaz değil her şey pahalandı. Bknz. ekmek 2TL
iktidarın burda büyük bir payı var evet ama malum bahsettiğim kesim hala bunun olması gerektiğini savunuyor çünkü öbür türlü işlerine gelmiyor

Avolay

80+ Gold
Türkiye'nin ortadoğu ülkesine dönüşmesini izlediniz 20sene boyunca , şimdi de kendi suçları olduğunu inkar etmek için iyiymiş gibi yapıyorlar.

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bu aralar böyle çok konu açıyorum biliyorum fakat sizin düşüncelerinizi merak ediyorum

konumuz şu hani forumda ve etrafta çokca gördüğümüz tabiri caiz ise "gerikafalı" eskiden kalma kafası hala 90 larda olan teknolojiye uyum sağlıyamamış ve bunun pahalı bir şey olması gerektiğini savunan dedeler nineler anneler babalar ve dahada önemlisi teknolojinin tamda en çok geliştiği dönemde doğan "Genç" diyebileceğimiz insanlar bile gerikafalı.

bu insanların ana silahı genelde alma nolcak onsuzda yaparsın oyun oynama konsol alma pc alma televizyon alma nolcak gibi söylemlerdir karşı savunmaları ise bunlar olmadanda yaşıyabilirsin almana gerek yok ekonomi çoh eyi

bunları görünce kendimi bazen tutamadığım doğrudur ama savundukları şeyleri kendileri bile mantıksız olduğunu biliyorlar çünkü yurtdışında 500 birimden satılan bir konsol tr ye nasıl 8k dan gelebilir kendileri bile elektronik fiyatlarını artık savunamıyorlar çünkü savundukları devlet onları bile zora düşürüyor doları 7 liradan baz alsak 5x7 = 35 yani 3500 lira peki 3500 lira eşitmidir 7000 lira

bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum lütfen boş yorum yapmıyalım burda amacımız daha çok insanlar ne kadar bilgili onu anlamak
babam tam bu konumda diyorki 'oğlum teknoloji lükstür banane amerikadaki playsıtaşın dan diyor' kendisine diyorum ne yapıyım tarlada mı çalışayım duvalara mı bakayım adamlar arabayı 2 ay çalışıp alıyor ben burda bi ps5 almak için 4 yıl paramı biriktiriyorum alma olum diyor deliricem ama telefonunda bi sıkıntı olunca olum buna bi baksana oluyor hemen

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
babam tam bu konumda diyorki 'oğlum teknoloji lükstür banane amerikadaki playsıtaşın dan diyor' kendisine diyorum ne yapıyım tarlada mı çalışayım duvalara mı bakayım adamlar arabayı 2 ay çalışıp alıyor ben burda bi ps5 almak için 4 yıl paramı biriktiriyorum alma olum diyor deliricem ama telefonunda bi sıkıntı olunca olum buna bi baksana oluyor hemen
onlarada çok kızamıyorum aslına bakarsan genelde hep fakirlik dönemlerinde doğmuş insanlar teknoloji türkiyeye adam gibi gelmemiş ama bir genç nesil var bunun böyle olmasını savunan onları dövesim geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle tipler forumda yok. Zaten olsa teknolojiye nasıl karşı olsun :D?
birilerini etiketlerim ama kalbi kırılır merak etme sen pahalı olmasını savunan bol bol insan var

T.P.G.

80+ Titanium

Bu kafalar şu kafalar: Ekonominin nesi var?
Markete gidince: Her şey pahalanmış yaw yiğen

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Bu kafalar şu kafalar: Ekonominin nesi var?
Markete gidince: Her şey pahalanmış yaw yiğen
lafa gelince ekonomi çoh iyi görüşe gelince hayattaki hiçbir zevkini yapamıyacak duruma gelmiş hobisi olmıyan sadece yaşamak için çalışan bir köle

Sola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Anıl Efe Güder
İşte sıkıntı da bu. Teknoloji lüks değildir. Türkiye'de pahalıdır. Adamların bir asgari ücretinin 3/1' i ile aldığını biz aylarca maaşı hiç harcamazsak ancak alabiliyoruz.

fatihmra

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
ulkenin durumu cidden kötü. sorun sadece dolarin yukselmesi degil. sacma sapan şeylere para harcanmasi taahhütlü kopru, taahhütlü hastane, taahhütlü hava limani vb. pandemide ucaga kimse binmedi ama tahhutlu yapilmis yolcu garantili hava limani buda senin cebinden bir dunya paranin cikmasi demek. halbuki devlet tahhutsuz yapsaydi cari acik cikmazdi merkez bankasi faiz arttirmak zorunda kalmazdi.
sunuda eklileyim zamaninda dolar 1.10tl iken islemci e anakart fabrikasi acilmadi. suan uzaya çıkıyoruz diye reklam yapiyorlar. kardesim kimin çipi ile teknolojisiyle cikacaksin? motoru biz yapiyoruz deyip milleti kandiriyorlar. arm herkese patent veriyor acsinlar bir islemci fabrikasi 32nm de olsa islemci uretelim ilerde dusuk nmlere geliriz hic yoktan kendi urettigin islemciyi savunma sqnayide kullanirsin amerikadan aldigin islemciye adamlar bir bolum acip istedigi bilgiyi çalabilir.
ozet : bu kafayla dolar daha cok artar. paraniz varsa toplanalim parti kuralim. bunlara son verelim. akp chp mhp iyi parti falan ulkeyi soymak icin sirada hepsi. ne kilicdar ogluna guvenin nede meral aksenere rte zaten soymaya devam ederiyor damadi zaten calip kacti

Sola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Anıl Efe Güder
eskiden kalma kafası hala 90 larda olan teknolojiye uyum sağlıyamamış ve bunun pahalı bir şey olması gerektiğini savunan dedeler nineler anneler babalar ve dahada önemlisi teknolojinin tamda en çok geliştiği dönemde doğan "Genç" diyebileceğimiz insanlar bile gerikafalı.
Enis abi burada biraz konuşmuştu bu konuda. ( saniyeli attım açıp bakabilirsiniz)

Top Bottom