Neler Yeni

Elimdeki Sistemi Nasıl Yükseltirim?

erkanx38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erkan
ANAKART : Asrock a320m-hdv

EKRAN : Sapphire RX 570 ıtx 4gb ddr5

İŞLEMCİ : ryzen 3 2300x

RAM : Kingston FURY Beast 8 GBx2 DDR4 3200 MHz

POWER : High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı

SSD : Kingston m2 ssd 500GB

KASA : Ucuz normal bir kasa

MONİTOR : PRO 2000 :)

Beyler elimde bu parçalar mevcut. Bu sistemi nereden başlayarak nereye kadar yüksektebilirim. Yada satıp yeni sistem mi almalı Yardımcı olup fikir verirmisiniz?

ConquerorXIV

80+ Gold
kesinlikle ilk önce işlemci r5 3600 / r3 3100 /r5 5500 veya ucuzundan en kötü r5 2600 bile iş yapar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve tabi ki monitör yani o monitör berbat

MveA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet Ali
Mevcut şartlarda yapacağınız yükseltme kısıtlı ve güncel teknolojiye yine ayak uyduramayacak. Bunun yerine yeni bir sistem almanız daha mantıklı.

erkanx38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mevcut şartlarda yapacağınız yükseltme kısıtlı ve güncel teknolojiye yine ayak uyduramayacak. Bunun yerine yeni bir sistem almanız daha mantıklı.
Anakart ve kasa ile başlasam bile mi olmaz :)

Anakart ve kasa ile başlasam bile mi olmaz
kesinlikle ilk önce işlemci r5 3600 / r3 3100 /r5 5500 veya ucuzundan en kötü r5 2600 bile iş yapar

ve tabi ki monitör yani o monitör berbat
Ryzen 5600 olsa :)

ConquerorXIV

80+ Gold

5600 fazla gelir o sisteme

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Samet Mustafa Aktaş
ANAKART : Asrock a320m-hdv

EKRAN : Sapphire RX 570 ıtx 4gb ddr5

İŞLEMCİ : ryzen 3 2300x

RAM : Kingston FURY Beast 8 GBx2 DDR4 3200 MHz

POWER : High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı

SSD : Kingston m2 ssd 500GB

KASA : Ucuz normal bir kasa

MONİTOR : PRO 2000 :)

Beyler elimde bu parçalar mevcut. Bu sistemi nereden başlayarak nereye kadar yüksektebilirim. Yada satıp yeni sistem mi almalı Yardımcı olup fikir verirmisiniz?
1600 af alabilirsen en azından bi 2600 gücünü geçmiş olursun. Onun dışında monitör de değişirsen şu anlık götürür. En son bi ekran kartı değişirsin

erkanx38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erkan
Peki bunu kaça satarım ? Satıp yeni sistem mi alayım yoksa anladım ki fazla yükselmez bu sistem. Yada yeni nesil bir anakarttan başlayıp onun üzerine inşa ederek mi gideyim? Hangisi daha Uygun'a gelir yardımcı olursanız sevinirim 🤦‍♂️

erkanx38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erkan
Tecrübeli arkadaşlar tavsiye bekliyorum

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ahmet Demir

O kasayı satıp yeni kasa alacak kadar bütçe edinmediysen, o kasayı yükseltmen haliyle uzun sürecektir. Birde yükseltmek hem sana yük olacak, hemde yeni teknolojilere yetişemeyecektir. Tavsiyem satıp 10 ila 15k arası F/P DDR4 bir sistem alman, sonra o sistemi DDR5'e yükseltmen senin için iyi olacaktır. Ha "Profesyonel bir sistem olmasına gerek yok. Her oyunda temiz bir oynanış olsun yeter" diyorsan DDR5'e yükseltmene gerek bile kalmaz.

Peki bunu kaça satarım ? Satıp yeni sistem mi alayım yoksa anladım ki fazla yükselmez bu sistem. Yada yeni nesil bir anakarttan başlayıp onun üzerine inşa ederek mi gideyim? Hangisi daha Uygun'a gelir yardımcı olursanız sevinirim 🤦‍♂️
Tavsiyem, önce sağlam olması gereken, ince parçaları sıfır alıp daha sonra ikinci el ve çalıştığına emin olduğun pahalı parçaları al.

Örnek: işlemci gibi hassas bir parçayı 2. el almak gibi bir uğraşa deymez. Bu yüzden işlemciyi 0 alıp, ekran kartını ikinci el alıyorum. Ekran kartı daha sağlam ve en azından daha az hassas olduğu için, alırken temiz ve çalışır olduğunu kontrol etmek yeterli olacaktır.

Başlangıç olarak bütçen "çok çok çok az" ise "en kötü" 1660 super. Orta fiyat 2080Tİ gibi parçaların üzerine bir sistem kurmanı tavsiye ederim. Hatta eğer yapabilirsen 3060 Tİ alman "çok iyi" olacaktır. 3060 ti alabilirsen kesinlikle yeterli olur ve yükselteceğin sistem ise 3090 Ti lık bir sistem olur. Ki bu çok yakın bir mesafe olduğu için belirli parçaları satıp, üstüne küçük bir miktar para koyup kolayca yükseltebilirsin. "Ben bunlardan hiç anlamıyorum" dersen 19k ya 4060Tİ YouTuber sistemleri var ve daha düşük bütçeli sistemler de var foruma sorup alabilirsin.

(Kusura bakma çok fazla konulara girip, herşeyi cevaplamadım, üstünkörü konuların üzerinden geçtim. o yüzden bir sorun olursa yazabilirsin.)

Son düzenleme:
Top Bottom